Altcoin Nedir?

Altcoin Nedir, Nasıl Alınır-1

Altcoin , altcoin fiyatları, altcoin nedir, hangi altcoin alınmalı, altcoin nasıl alınır gibi soruların cevabını verdiğimiz bu makalemizin size finansal olarak çok şey katacağını düşünüyoruz. Eğer ekonomik olarak çöküntüdeyseniz ve düzlüğe çıkmak istiyorsanız belkide altcoin sizin için yanıt olabilir.

Yazımıza başlamadan önce kısaca uyarımızı yapalım; Bu yazıda bahsedilen kripto paraların veya yatırım araçlarının araştırmasını yapmak ve kendinize göre karar vermek sizin yükümlülüğünüzdür. nadirbilgiler.com herhangi bir kayıpta sorumluluk üstlenmez.

Bunuda arkamızda bıraktığımıza göre yazımıza devam edebiliriz. Tabikide altcoin deyince akla gelen sorulardan ilki ‘Altcoin Nedir yahu’ oluyor. Kısaca açıklayalım.

Sayfa İçeriği

Altcoin Nedir?

Bitcoin’den sonra gelen tüm kripto paralara altcoin denir. Fakat genel kanının aksine altcoin bir kripto paranın ismi değil, Bitcoin’e alternatif olan tüm kripto paraların dahil olduğu grubun ismidir. Genellikle değerleri çok değişken para birimleri olmalarından dolayı bir gecede milyoner veya milyarder olanların sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Bu durum kripto para piyasasının son zamanlarda yükselişinden dolayı kripto para marketininde değerinin artmasından dolayıdır.

 

Hangi Altcoin Alınmalı?

Piyasada şu anda 4000’den fazla altcoin bulunuyor. Fakat tabiki hepsi aynı değerde değil. Bazı kripto paralar özellikle rağbet görüyor. Bu kripto paralar ve özellikleri şu şekildedir:

 

Ethereum:

Ethereum altcoininin yazımızda bahsedeceğimiz altcoinlerden bir farklı bir amacı var. Ethereum yine kendi adına sahip merkezi olmayan ve denetlenemeyen bir ağ üzerine kurulmuştur. Bunun avantajı ise, başka uygulamalar ve altcoinler Ethereum ağında kendine yer bulabilir. Eğer Ethereum ağında uygulamalar ve altcoinler artarsa dolaylı yoldan Ethereum altcoininin değerini arttırır. Bu yüzden Ethereum, uzun dönem yatırımlarında çoğu yatırımcının gözdesi ve portfolyolarının bir parçası olmuştur. Eğer yatırım yapmaya kararlıysanız Ethereum’u kesinlikle sahip olduğunuz kripto paralara eklemenizi tavsiye ederiz.

Ripple (XRP):

Ripple (XRP) altcoini son zamanlarda revaçta olan bir kripto para. Çoğu uzman yatırımcı Ripple (XRP) kripto parasının yüksek potansiyeli olduğundan emin konuşuyorlar. Fakat Ripple (XRP) almadan önce, son zamanlarda haber sitelerinin ön sayfalarına düşen Ripple (XRP) Davası hakkında bilgi edinmeniz gerekebilir. Bu davanın direkt olarak Ripple (XRP) altcoin değerini etkileyip etkilemediği hakkında kesin bir bilgimiz yok, bunu zaman ve davanın sonucu belirleyecek.

Dogecoin:

Dogecoin, bir internet şakası olan DOGE köpek üzerine Billy Markus tarafından geliştirilmiştir. Ve kendisine Bitcoinin gizemli geliştiricisi Satoski Nakamato’ya atıf olarak Shibetoshi Nakamoto lakabı takılmıştır. Evet, internet garip bir yer. Son zamanlarda değeri %40 dan fazla artan Dogecoin, kısa sürede en az parayla zengin olmak isteyen kişilere bir kapı açıyor. Twitter’da piyasalar üzerinde en fazla manipülasyon yapma gücüne sahip olan Elon Musk, Dogecoin’i çok kez önerdi ve Dogecoin hakkında ne zaman bahsetse kripto paranın fiyatı arttı. Eğer bu kripto paraya yatırım yapacaksanız takip edeceğiniz tek adam Elon Musk olabilir.

Artık popüler altcoinlerden bahsettiğimize göre, ‘Altcoinleri o kadar anlattın, peki bunların fiyatları nasıldır?’ sorusuna cevap verelim.

 

Altcoin Ne Kadar?

Bu makaleyi yazdığımız tarihte, 1 Ethereum’un fiyatı 14.035, 1 Dogecoin’in fiyatı 0,4598 , 1 Ripple (XRP)’nin fiyatı ise 3.38 ₺. Fakat tabikide siz tam olarak 1 altcoin almak zorunda değilsiniz, kesirli olarakda kripto para sahibi olabilirsiniz. Altcoinlerde minimum limit olmamasına rağmen, kripto para alımını sağlayan aracı uygulamalar minimum limit koyabiliyor.

 

Evet, artık altcoinlerin aşağı yukarı ne kadar olduğunu öğrendikten sonra aksiyona geçip altcoinlerin nasıl alınacağı sorusuna cevap verelim.

Altcoin Nedir, Nasıl Alınır-0

Altcoin Nasıl Alınır?

Altcoinleri alabilmek için bir aracı servis kullanmanız gerekiyor. Eskiden bu işlemler yıllanmış yabancı yatırım servislerinden yapılırdı, fakat kripto para sektörünün inanılmaz yükselişe geçmesi ve 1 trilyon dolar kadar market fiyatına ulaşmasından sonra Türk Firmalarda bu yükselişe ayak uydurup yeni aracı servisler oluşturmaya başladılar. Bu servisler her kripto para alım-satımında belli bir miktar komisyon alırlar. Bizimde kullandığımız birkaç uygulamadan örnek verelim.

BTCTURK

Btcturk şu anki Türkiye Kripto Para piyasasının en önde gelen aracı servislerinden biri. Ethereum’a yatırım yapmak istiyorsanız minimum 0.0005 Ethereum almalısınız. Eğer Ethereum zamanla çok fazla değer kazanırsa bu minimum miktar değişebilir.

Paribu

Paribu minimum işlem yapma ücretinin 10 TL kadar düşük olduğu bir kripto para alma aracı servisi, kendilerini tavsiye ederiz.

Bitexen

Bitexen, minimum işlem yapma ücretinin 50 TL olduğu bir kripto para alma aracı servisidir.

 

Umarız altcoinler hakkında yeterince bilgi verebilmişizdir. Eğer daha fazla kripto para veya para kazanma yolları istiyorsanız diğer makalelerimize göz atabilirsiniz. İnternetten para kazanma ve iş fikirleri 2020 veya Para Nasıl Kazanılır? Kripto Para, Twitch, Udemy ve Dahası makalelerimizi okuyabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar1 Yorum

[…] bu yazımızı ilginç bulduysanız Altcoin Nedir? adlı yazımızı okumanızı tavsiye […]

Yorumlar kapalı.Giriş Yap