Aseton kullanmadan Oje Çıkarma

Sayfa İçeriği

Gece yarısı evde aseton yoksa endişelenme! İşte aseton kullanmadan oje çıkarmanın yolları

Aseton kullanmadan Oje Çıkarma  aslında çok kolay. Belki gecenin bir yarısı , evde aseton yok ama ojeni çıkarmak zorundasın. Endişelenmene hiç gerek yok !

 

"<yoastmark

Aseton kullanmadan Oje Çıkarma

1.Ojeyi çıkarmak için alkol veya alkol bazlı ürünler kullanın.

Alkol içeriği ne kadar güçlüyse, o kadar fazla işe yarayacaktır. Elbette ilk yapmanız gereken, ispirto olarak da bilinen izopropil alkol kullanmak olmalıdır, ancak içlerinde alkol  içeren başka ürünler de kullanabilirsiniz. Parfüm ,saç spreyi, el dezenfektanı, deodorant gibi ürünleri de deneyebilirsiniz.

 

2.Oje ile savaşmak için portakal veya limon suyuyla karıştırılmış sirke  kullanın.

Sirke, evin her yerinde kullanılabilen asitli ve çok amaçlı, tamamen doğal bir temizleyicidir. Aynı zamanda ojeyi çıkarmak için de kullanabilirsiniz. Daha fazla etki ve güçlü temizleme gücü elde etmek için yarım limon veya biraz portakal suyu sıkabilirsiniz. Tırnaklarınızı 10-15 dakika bu karışımda bekletmeyi deneyin.

3. Ojeyi temizlemek için beyazlatıcı diş macunu kullanın.

İhtiyacınız olan tek şey bir parça diş macunu. Ardından eski bir diş fırçası veya kağıt havluyla ovmaya başlayın. Genel olarak, beyazlatıcı ve içinde tanecik bulunduran diş macunları, oje çıkarmada en iyi sonucu verir.

 

Oksijenli Su Hayat kurtarabilir

İki ölçek hidrojen peroksiti (oksijenli su) bir ölçek suyla karıştırın. Bu, ortalama bir fincan sıcak su kullanırsanız, iki fincan hidrojen peroksit kullanacağınız anlamına gelir. Tırnaklarınızı bu karışıma daldırın, serbest parmaklarınızla tırnakları hafifçe ovalayın, ardından ojeyi bir tırnak törpüsü ile törpüleyin.

Oje çıkarıcı işlevi görebilecek bir ürün bulduğunuzda, o ürüne bir top pamuk veya kağıt havlu batırın. Ardından, her iki elinizle tırnaklarınıza nazikçe sürün. . Ürünün birkaç dakika tırnaklarınızda durmasına izin verin. Geleneksel oje çıkarıcı kullanmadığınız için ürünün derinlemesine nüfuz etmesine izin vermeniz gerekir. Ürünü yaklaşık bir dakika tırnaklarınızın üzerinde bırakın.  Ürünün ne kadar uzun süre tırnaklarınızda durmasına izin verirseniz sonuç o kadar iyi olacaktır.

Uyguladığınız karışım tırnaklarınızda yeteri kadar bekledikten sonra tırnaklarınızı kurulayın. Bir kez daha pamuk veya kağıt havlu kullanın. Aseton kullandığınız zamana göre biraz daha fazla çaba gerektirebilir. Daha kalın yapılı veya ışıltılı ojelerin çıkarılması daha uzun sürebilir. İlk seferde ojenin tamamı çıkarılmazsa işlemi tekrarlamanız gerekebilir.

Eski bir diş fırçası, tırnaklarınız fırçalamaya yardımcı olabilir.

Kağıt havlular genellikle makyaj pamuklarından daha sağlamdır ve daha kalın yapılı ojelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Ufak tefek Tüyolar

Eski ojeni çıkarmak için çok çabuk kurumayacak başka bir oje seç ve uygula.

Oje, içerdiği solventlerin buharlaşması nedeniyle kurur. İkinci katın uygulanması aynı çözücüleri etkili bir şekilde yumuşatır. Bu, ojenin sıvı hale dönmesine ve silinmesine izin verir. Bu yöntem için en iyi oje türü ince yapılı ve yavaş kuruyan ojelerdir.   Çabuk kuruyan ojelerden veya ojenin daha hızlı kurumasına neden olan oje kurutucu spreylerden kaçının.

Ojeyi her seferinde tek bir tırnağa uygulamayı unutmayın. Ojeli tırnağınıza tekrar oje sürün. Her halükarda sileceğiniz için normalde yaptığınız kadar zaman ayırmanıza gerek yoktur. Yeni sürdüğünüz ojenin kurumasına izin vermeyin. Kurursa, ojenin çıkarılması daha da zorlaşır ve bu çok daha uzun sürer.

Yeni sürdüğünüz ojeyi hızla silin. En iyi sonuçlar için kağıt havlu kullanın. Bu yöntemi kullanırken pamuk topları kullanmaktan kaçınmalısınız. Parçalanmaları veya ıslak ojeye yapışmaları muhtemeldir.

En iyi etki için biraz güç uygulamanız gerekebilir. İkinci bir kat oje kullanmak etkili olsa da, eski ojeyi silmek için aseton kullanmaktan biraz daha fazla çaba gerektirebilir.

Tırnaklarınız tamamen ojesiz kalana kadar oje sürmeyi ve silmeyi tekrarlayın. Bu yöntemin işe yaraması için birkaç deneme yapmanız gerekebilir. Başka bir kat oje sürmeye ve ovalamaya devam edin. Ojenin tamamen çıkarılması iki veya üç tur sürebilir. Simli ojeler gibi çıkarılması zor olanlar daha fazla zaman gerektirecektir.

 

Aseton kullanmadan Oje Çıkarma

Aseton kullanmadan Oje Çıkarma adlı makalemiz umarız işinize yaramıştır. Bu ve bunun gibi bir çok bilgiyi sizinle paylaşıyoruz. Aseton yoksa dert etmeyin. Evde bulunan malzemeler ile neler yapılabileceğine inanamazsınız.Lütfen sitemizi sık kullanılanlara ekleyerek bir çok nadir bilgileri bizden öğrenebilirsiniz. Ayrıca nadir bulunan bilgileri içeren Nadir Bilgiler Adlı kategorimizdeki makaleleri incelemeniz sizin için iyi olacağına inanıyoruz. Sevgiler saygılar.