Az Sermaye İle Üretim Yapılabilecek İş Fikirleri Nelerdir

Az Sermaye İle Üretim Yapılabilecek İş Fikirleri Nelerdir

Az sermaye ile iş fikirleri size düşük bütçelerle yüksek kârlı paralar kazanabileceğiniz iş olanakları sunar, gelin bu olanaklara göz atalım.

Hem ülkemizde hem de dünyada birçok girişimci ya da girişimci adayı biriktirdikleri kısıtlı parayı harcayacak ve güzel kârlar elde edebilecek iş kolları arıyorlar. Gerek bir işletme açarak, gerek online hizmetler sunarak, gerekse al sat yaparak para kazanmaya çalışan birçok girişimci olduğunu halihazırda bilmekteyiz.

Elbette ki bu girişimleri eksiksiz ve sürdürülebilir bir şekilde işletebilmek adına belirli bir sermaye de gerekiyor. İşin başlangıcında harcanan bu para uzun ya da kısa vadede işin kârlılık oranına göre kendisini amorti edebiliyor ve ilerleyen süreçlerde de kazanç olarak girişimcinin hanesine yazılabiliyor.

Az sermaye ile üretim yapılabilecek iş fikirleri arayan girişimcilerin birçoğu günümüzde işletme açmaya ya da online hizmetler aracılığıyla yatırım yapmaya çalışıyor. İlerleyen süreçlerde daha fazla kazanarak işletmelerini büyütmek isteyen iş sahipleri, günlük kazançlarından arttırarak biriktirdikleri ufak sermayelerini hızla katlamak istiyorlar.

Az Sermaye ile İş Fikirleri Var mı?

Bu amaç bize göre son derece anlaşılabilir, para kazanmak için sağlıklı atılımlar yapmazsanız günün sonunda üzülen taraf her zaman siz olursunuz. Binlerce insanın parasını sadece biriktirmek ve harcamamak üzerine kurguladığı şu günlerde, bu parayı sermaye olarak kullanıp yatırım haline dönüştürmek son derece mantıklı bir fikir.

Genel olarak bu işlere yeni başlayan girişimciler arasında düşünülenin aksineyse düşük sermaye miktarlarıyla büyük gelirler yakalayabilmek mümkün. Bu konudaki işin püf noktalarıysa sermayenizi maksimum verimlilikte kullanmanızda ve satacağınız ya da üreteceğiniz hizmeti en iyi kalitede sunmanızda yatıyor.

Unutmayın ki iyi bir fikri satmak her zaman para getiren bir iştir. Eğer siz de iyi fikirlere sahip olduğunuza inanıyorsanız az sermayeli iş fikirleri ile birlikte hızla paranızı değerlendirebilir ve bir girişimci olabilirsiniz. Günümüzde ufak sermayeler ile yapılabilecek birçok iş alternatifi bulunmakta.

Az Sermaye ile İş Fikirleri Nelerdir?

Sermayenizi düşük tutmak istiyorsanız çoğunlukla online sektörlere yönelmenizi tavsiye ederiz. Online sektörler gerek fiziksel bir konum zorunluluğu bulundurmaması gerekse reklamının çok daha kolay yapılması dolasıyla fiziksel işlere göre daha fazla kazanç getirebiliyor. Elbette ki fiziksel olarak kısıtlı yatırımlar ile güzel kazançlar elde edebileceğiniz alanlar da mevcut, ancak bu yazımızda çoğunlukla online sektörlerden örnek vereceğiz.

Ek olarak vereceğimiz sektörlerin sizlere sadece yol gösterici olması gerektiğini de hatırlatalım. Kendi yetenekleriniz ve becerilerinize göre farklı alanlara da yatırım yaparak kısıtlı para ile yüksek kazanç sağlayan yatırım olanakları oluşturabilirsiniz. Unutmayın ki sermayeyi harcayacak ve para kazanacak olan kişiler günün sonunda sizler olacaksanız. O halde gelin az sermaye ile iş fikirleri nelerdir tek tek göz atalım.

İş İnsanı
İş İnsanı

Domain Alım Satımı

Son derece düşük bütçeli bir iş olan domain alım satımı ile siz de ciddi paralar kazanabilirsiniz. Üstelik domain alım satımında kazanacağınız paranın herhangi bir sınırı da bulunmamakta. Tamamen yaratıcılığınıza ve boştaki domainleri daha hızlı elde etmenize kalan bu sektörde düşük sermayelerle yüksek kazançlar elde etmeniz son derece olası.

Günümüz itibariyle domain fiyatlarının 100 ile 150 lira arasında değiştiğini görüyoruz, aynı zamanda da kaliteli domainlere üçüncü parti alıcılar binlerce lira para verebiliyorlar. Öyle ki 100 liraya aldığınız bir domaini 200 liraya satarak yüzde yüz kâra geçebilir ya da 2000 liraya satarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Bu noktadaki kazancınızın oranı tamamen sattığınız domainin albenisine kalmış olacak. Az sermaye ile iş fikirleri arasından domain alım satımı en kârlı sektörlerden bir tanesi.

Fotoğrafçılık

Siz de fotoğrafçılık yaparak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Üstelik günümüz şartlarında profesyonel fotoğrafçılık için pahalı fotoğraf makinelerine binlerce lira para vermenize de gerek yok. Son 5 sene içerisinde alınmış hemen hemen her modern akıllı telefonun kaliteli fotoğraf çekimleri yapabildiği bilinen bir gerçek. Siz de akıllı telefonunuz ile şehrinizin ya da gezdiğiniz yerlerin bilinen ve sevilen lokasyonlarında artistik çekimler yaparak para kazanabilirsiniz.

Fotoğrafçılık yapmak için isterseniz de 5000 liranın altında bir masrafla fotoğraf makinesi alabilir, telefonlardan çok daha profesyonel çekimler yaparak eserlerinizi satışa sunabilirsiniz. Bu eserleri satabilmeniz için de Shutterstock ve Adobe Stock gibi platformların yanı sıra birçok fotoğrafçılık ajansı da bulunmakta.

Yatırım
Yatırım

Az Sermaye ile İş Fikirleri: Borsa

Bu listemize borsayı da eklemezsek olmazdı. Biliyorsunuz ki birazcık şans ve ileri görüşlülükle beraber borsadan binlerce lira para kazanabilir, mükemmel kârlar elde edebilirsiniz. Aktif olarak birçok yatırımcının ve iş insanın borsada hisse senedi alım satımı aracılığıyla binlerce lira kazandığını biliyoruz.

Birçok insan meslek olarak borsa ve hisse senedi alım satımını benimsemiş durumda. Siz de ileride değerleneceğine inandığınız şirketlerin hisselerini satın alarak ufak başlangıçlar yapabilir, elde edeceğiniz kârlarla beraber daha çok hisse senedi satın alabilir ve az sermaye ile çok iyi gelirler elde edebilirsiniz. Listemizde borsa yatırımı tavsiyesi en çok kâr getiren işler arasında öne çıkıyor.

Kripto Paralar

Kripto para furyası son zamanlarda iyice artmış durumda, ancak maksimum verimine ulaşmadığıysa bilinen bir gerçek. Sokaktan geçen hemen hemen her vatandaşa borsa yatırımları ile ilgili bir şeyler sorduğunuz takdirde birkaç cevap alacaksınızdır, fakat kripto paralarda durum tam olarak böyle değil. Kripto paralardaki yatırım imkânını ve potansiyelini göremeyen birçok sermayedar olduğunun farkındayız.

Az sermaye ile iş fikirleri arasında kripto paraları da değerlendirirsek yanlış olmaz. Kripto paralarla ile siz de ciddi kazançlar elde edebilir ve sermayenizi hızla büyütebilirsiniz. Halihazırda kripto para alım satımı aracılığıyla iş adamlarının binlerce lira kazandığını bilmekteyiz.

Grafikerlik

Az sermaye ile iş fikirleri önerilerimizin son tavsiyesi de grafikerlik olacak. Günümüzde hemen hemen herkesin evinde iyi kötü bir bilgisayar ve internet bulunmakta. O halde elinizdeki bu sermayeyi neden kâra dönüştürerek para kazanmayasınız ki? Siz de grafikerlik öğrenerek ya da halihazırda var olan yeteneğinizi grafikerlik programlarına dökerek ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Üstelik bunun için gereken sadece bir adet bilgisayar ve ücretsiz elde edebileceğiniz grafik programı olacak.

YouTube üzerinden son derece profesyonel bir şekilde grafikerlik dersleri veren binlerce kanal bulunmakta. Siz de bu kanallar aracılığıyla grafikerlik yapmayı öğrenebilir ve oluşturduğunuz tasarımları freelancer platformları aracılığıyla satışa sunabilirsiniz. R10 ve Bionluk gibi freelancer satış sitelerinde grafik hizmetleri almayı bekleyen binlerce kullanıcı bulunuyor, bu kullanıcılara grafik satarak para kazanmak tam size göre.

Daha fazla girişim fikri için Hızlı Para Kazanma Yöntemleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar



Giriş Yap