Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir ? Nasıl Geçer ? Tedavisi nasıl olur?

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer nasıl tedavi edilir

Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir ? Nasıl Geçer ? ; Başına gelmeyen bu acıyı anlayamaz derler. Sizlere bu yazımızda Böbrek Ağrısına ne iyi gelir , Böbrek Ağrısı nasıl ayırt edilir. Böbrek Ağrısına Nasıl Geçer. Bu konuları yazımızda anlatmaya çalıştık.Buyurun başlayalım.

Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir
Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir

brek Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Böbrek ağrıları, kişilerin günlük yaşantısını olumsuz yönde etkileyen ve yaşam standartlarının düşmesine neden olan bir rahatsızlıktır. Vücudun su kaybetmesine bağlı olarak ortaya çıktığı düşünülen böbrek ağrıları, genellikle sırta yakın ve karının alt bölgelerinin ağrımasına neden olmaktadır. Bu bilgi sayesinde, böbrek ağrısı  yaşayan kişiler böbrek ağrısı sırta vurur mu ? sorusunun cevabını net bir şekilde almış olacaktır. İnsan vücudunda sağ ve sol tarafta olmak üzere iki adet böbrek bulunmaktadır. Fakat, sağ böbrek karaciğere yakın bir mesafede bulunduğu için sol böbreğe göre biraz daha aşağıda yer almaktadır.

Böbrek vücut için önemli bir organdır ve vücutta dengeyi sağlamak için birçok hormon salgılamaktadır. Böbreklere alınan darbeler, vücudun su kaybetmesi ve çeşitli hastalıklar böbrek ağrılarının meydana gelmesine neden olmaktadır. Böbreğin karaciğer, sırt ve karın bölgelerine yakın olması, buralarda yaşanan ağrıların böbrek ağrıları ile karıştırılmasına neden olabilmektedir.

Tamda bu durumda böbrek ağrısı nasıl ayırt edilir ? diye düşünebilirsiniz. Böbrek ağrıları ile diğer ağrıları ayırt etmek isteyen kişiler kendilerini dinlemeli ve ağrının nereden geldiğini dikkatli bir şekilde anlamaya çalışmalıdır.

Böbrek ağrıları kendini keskin bir şekilde, içten gelerek göstermektedir. Kişiler böbrek ağrısı çekerken, diğer bir yandan sancıda hissetmektedir. Bu sıkıntıyı sürekli yaşayan kişiler, mutlaka bir uzman görüşü almalı ve gerekli tedavileri tamamlamalıdır. Bunun yanı sıra kişiler, evde uygulayacağı bitkisel yöntemler ile de böbrek ağrılarını hafifletebilmektedir. Fakat hamilelikte böbrek ağrısı yaşayan kişiler, bitkisel yöntemlere başvurmak yerine mutlaka bir doktora görünmelidir. Böbrek ağrısını hafifleten , bitkisel ve doğal kürleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer
Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer

Böbrek Ağrısını Hafifletecek Bitkisel Yöntemler

Her evde bulunan malzemeler ile böbrek ağrılarınızı hafifletebilir, ağrı ve sancı çekmekten kurtulabilirsiniz. Böbrek ağrısına ne iyi gelir? diyorsanız, böbrek ağrılarını hafifletecek bitkisel yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

-Fesleğen Suyu

Yarım demet taze fesleğeni, 1 litre kaynamış suya, bir yemek kaşığı limon ekleyerek tükettiğinizde, böbrek ağrılarınızın hafiflemesini sağlayacaktır.

-Kereviz Suyu

Kereviz sayısız faydası bulunan bir besindir. İçinde bulunan vitamin ve bileşenler sindirim sisteminin düzene sokulmasını sağlamaktadır. Gün içinde demlenerek, tüketilecek bir bardak kereviz suyu, böbrek sorunlarının azalmasını sağlayacaktır. Kereviz suyu, böbrek ağrısına ne iyi gelir ? diyenler için bir kurtarıcı niteliğindedir.

-Buğday Suyu Çimi

Buğday çimi suyunun içinde böbrek ağrılarına iyi gelecek klorofil, mineral ve çeşitli vitaminler bulunmaktadır. Günde 30-35 ml tüketilecek buğday çimi ağrılarınızın hafiflemesini sağlayacaktır.

-Bol Su Tüketmek

Böbrek hastalıklarının meydana gelmesini tetikleyen en önemli faktörlerden biride su tüketimini ihmal etmektir. Tam bir böbrek dostu olan suyu, böbrek ağrısı yaşayan kişiler normalden daha fazla tüketmelidir.

-Limonlu Su

Limonlu su, idrar söktürücü ve bağışıklık güçlendirici bir etki yarattığı için böbrek ağrısı yaşayan kişilere, limonlu su içmeleri önerilmektedir.

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer ?

Böbrek Ağrısını Hafifletecek Bitkisel Yöntemler
Böbrek Ağrısını Hafifletecek Bitkisel Yöntemler

Böbrek ağrılarına kesin bir çözüm bulabilmek için kişilerin, ağrının neden kaynaklandığını araştırması gerekmektedir. Özellikle hamilelikte böbrek ağrısı sorunu yaşayan kişilere doktor kontrolünde çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmalıdır. Kişiye uygun tedavi yöntemleri belirlenerek, hastalığın etkilerini azaltmaya yönelik çalışmalar yapılmalıdır. ayrıca evde uygulanabilecek bir takım yöntemler sayesinde de böbrek ağrılarının etkileri azaltılabilmektedir.

Böbrek ağrıları yaşayan kişiler özellikle ayaklarını sıcak tutmaya ve ayaklarını üşütmemeye özen göstermelidir. Mutlaka su tüketmeli ve dinlenerek hastalığın etkilerinin azalmasını beklemelidir. Ayrıca sıcak su torbasının ağrılı bölgeye tutulması, ağrının etkisinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Tüm bu noktalara dikkat edilmesi halinde böbrek ağrıları şiddeti kısa süre için azalma göstermektedir.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap