Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Günümüz koşullarında hem sağlıksız beslenme hem az hareket ve spor olanakları kişilerde zaman içerisinde bölgesel yağlanmalara sebep olmaktadır. Bölgesel yağlanmalar genel olarak kişinin kilo almaya en müsait bölgelerinde görülen fazla yağ oranını tanımlamaktadır. Bu açıdan, özellikle bayanların bölgesel yağlanma konusunda en fazla şikayetçi oldukları bölgeler; karın, kalça, basen ve bacak kısımlarıdır. Bölgesel yağlanmanın en fazla bu kısımlarda oluştuğu bilinmekle birlikte, bacak ve kol kısımlarında da çoğunlukla selülit şeklinde kendisini göstermektedir. Kişiden kişiye göre değişebilen bölgesel yağlanma problemi farklı zayıflama yöntemleri ve egzersizleri ile giderilebilmektedir.

Bölgesel Yağlanma Nasıl Giderilir?

Bölgesel yağlanmanın en iyi çözümü çeşitli yöntemlerle bölgesel zayıflama işlemlerinin yapılmasıdır. Bölgesel zayıflama için öncelikle yağlanmaya neden olan problemler ortadan kaldırılmalıdır. Bunu için de sağlıksız beslenme yerine düzenli bir beslenme şekli alışkanlık haline getirilmelidir. Bunun yanı sıra fazla yağ içeren, kapalı paketlerde bulunan ve fast food tarzı gıdalar tüketilmemelidir. Daha doğal ve bitkisel şekilde beslenme sağlanmalıdır. Bu uygulamalardan sonra günlük yürüyüş alışkanlığı da özellikle basen ve bacaklarda görülen yağlanmalara karşı oldukça etkili olabilmektedir. Farklı egzersizlerle de bölgesel zayıflamayı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bölgesel zayıflamada dikkat edilecek hususlar

Burada dikkat edilmesi gereken unsur doğru egzersiz ve şikayetçi olunan bölge üzerine yapılan egzersiz seçimleridir. Çünkü basen bölgenizde oluşan yağlanma probleminden şikayetçiyseniz göbek için uygulanan egzersizleri yapmak şikayetçi olduğunuz bölgedeki yağların eritilmesinde çok etkili olmayacaktır. Bu nedenle, doğru bölge ve doğru egzersiz için uzman bir kişiden bilgi almanızda fayda var. Alışkanlık haline getirilerek, düzenli olarak uygulanan egzersizler yardımı ile yağlanan bölgeler üzerinde bölgesel zayıflama etkili bir şekilde sağlanabilir. Burada önemli olan sadece egzersizler değil, düzenli ve sağlıklı beslenme şeklidir. Sağlıklı bir beslenme ile metabolizmanızı oldukça hızlı çalıştırabilirsiniz. Hızlı çalışan bir metabolizma hem kolay kilo almanızı engeller hem de egzersizler ile yağların erimesine yardımcı olur.

Bölgesel Zayıflama İçin Plates Egzersizleri

Plates ile yapılan egzersizler, pek çok bölge üzerinde etkili olarak bölgesel yağlanma şikayetlerini azaltacaktır. Özellikle, bacak ve kol kısımlarında görülen selülit problemlerine karşı etkili olan plates, oldukça kolay egzersizlerden oluşmaktadır. Evde dahi yapabileceğiniz plates egzersizleri ile sağlıklı beslenme alışkanlığını bir araya getirdiğinizde gözle görülür bir etkiyi yakalayabilirsiniz. Plates egzersizleri hakkında pek bilgisi olmayan kişiler öncelikle bir uzmandan yardım alabileceği gibi plates eğitimi ile ilgili kitap ya da internet araştırmalarından da faydalanabilir. Fakat burada önemli olan egzersizleri öncelikli olarak şikayetçi olduğunuz bölge üzerinde yapmanızdır. Ancak bu şekilde etkili bir bölgesel zayıflama yönteminden faydalanmış olursunuz.

 

Bu yazımızdan sonra dilerseniz Borsa nedir adlı makalemize göz atabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close