Bölgesel Zayıflama Nerelere Yapılır?

bölgesel zayıflama

Bölgesel Zayıflama Nerelere Yapılır? Sorusu zayıflamak isteyen birçok kişi tarafından sorulan ve merak edilen bir şeydir. Bizde bu yazımızda bu konuyu sizler için araştırdık ve sizler için detaylı bir şekilde bu araştırmayı yazıyoruz. Bu araştırma kapsamında bölgesel zayıflama yaptıranlar, ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri, bölgesel zayıflamaya gidenler, bölgesel zayıflama fiyatları, bölgesel zayıflama yorumları, bölgesel zayıflama diyet listesi, bölgesel zayıflama aletleri ve bölgesel incelme basen konularına değineceğiz.

O halde zaman kaybetmeden hemen başlayalım.

 

 

 

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Herhangi bir kişinin sadece belli bir bölgesinde veya bölgelerinde bulunan yağların veya yağ tabakalarının eritilmesi, yakımının yapılmasıdır. Bu uygulama genellikle kişinin basen bölgesi, sırt bölgesi, bel ve bel çevresi, sırt, kollar ve kalça kısmından oluşmaktadır. Zayıflamak isteyen kişiler uzun zamandır uğraşıpta veremediği fazla kilolarında bu yöntem sayesinde kurtulabilmektedir. Böylece inatçı olan o yağlardan da tamamıyla kurtulmuş olacaktır.

Burada bu zayıflama işlemi için uygulanan birçok farklı yöntem ve teknik bulunmaktadır. Bu teknik ve yöntemler hasta ile doktor arasında konuşularak karar verilmektedir. Bu teknik ve yöntemler bu görüşmeler sonrasında ortaya çıkmaktadır. Bu konuşma sonrası belirlenen bu işlemler başlatılır. Böylece bu zayıflama işlemi asla tam anlamı ile tek başına bir zayıflama aracı olarak görülmemektedir. Yani bu uygulamalar size birden 30 kilo ve hatta daha fazlasını tek başına asla verdirmez. Bu uygulamalar inatçı olan mevcut yağlarınızdan kurtulmanız için size destek verir ve sizin daha fit bir görüntüye sahip olmanızı sağlar

Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yapabilmek için öncelikli olarak size özel en uygun yöntemin ne olduğu belirlenir. Bu yöntem bazen vücutta yer alan yağların ısıtılması yoluyla yapıldığı gibi bazen de vücuttaki yağların soğutularakta yapılabilmektedir. Sizler de kendiniz için en uygun olanı yöntemi seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz. Bu uygulama bazen tek seanslık olabilirken bazen de birden fazla seanslar ile de yapılabilmektedir. Böylece zayıflamak için ilk adımları tamamıyla atmış olacaksınız.

Bölgesel Zayıflama Süreçleri Nelerdir?

Yapılacak olan bu işlemin üreci ve durumu sizin ne durumda olduğunuz ile doğrudan orantılıdır. Vücudun yağ yakımında da kullanılacak olan mevcut son teknolojiler de bu durumu belirleyecektir. Bazı uygulamalar sadece tek bir seans ile yapılırken, bazı uygulamalarda da bu oran dahada artarak 3 ya da daha fazla seans şeklinde de gerçekleştirilebilir. Bu durum genellikle çok memnun kalınan uygulamalar ile birlikte alınan bir sonuçtur. Bu yüzden bu durum herkesi bu yönde kamçılıyor ve aynı zamanda çok daha rahat edebilecekleri bir görünüme veya fiziğe sahip olabilme imkânı sunmaktadır. Böylece kişi kendisine olan hayranlığı ve barışmışlığı da aynı orada artacaktır.

Bölgesel Zayıflamanın uygulandığı yerler:

Bu zayıflama yöntemi vücudun bir çok bölgesinde kullanılmaktadır. Bu bölgeler ise şunlardır:

  • Basen,
  • Bel,
  • Kol ve sırt,
  • Bacak,
  • Dizüstü ve diz iç kısmı,
  • Kalça,
  • Göbek,
  • Alt ve Üst Karın,
  • Karın yan bölgeleri,

Gibi bölgelere zayıflama operasyonları ve uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamaların her biri kendine göre farklı yöntem ve teknikler ile yapılmaktadır. Bu yüzden karın yan bölgeleri için uygulanan yöntem ile basen bölgelerine uygulanan uygulama bir olmayacaktır. Bu farklılık ve yöntemlerin her biri kişinin özelliklerine ve yağların toplanma yerine göre de değişkenlik gösterecektir.

Aynı sorunlarla gelen iki kişiye aynı yöntem veya teknik uygulanmayabilir. Çünkü doktor ikili görüşme esnasında kişinin psikolojisi, beklentisi ve aynı zamanda vücudun yağ oranlarına bağlı olarak ilerleyecekleri yol haritasını ortaya çıkarılır. Bu yol haritası üzerinde mutabakata varıldığında aslında süreç tamamıyla başlamış olacaktır. Böylece uygulamalara başlanacak ve kısa bir süre sonra da sonuçlar alınacaktır. Doktor hasta ilişkisinde hasta kesinlikle doktoruna güvenmeli ve doktorun alanında uzman olmasına dikkat etmelidir.

Bölgesel Zayıflama Aletleri

Bölgesel zayıflama aletleri günümüzde çokça bulunan malzemeler arasındadır. Bu aletleri birçok pazaryerinden veya mağazadan rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu aletler sayesinde uygulama yapmak istediğiniz alan üzerinde çalışmalar yapabilir ve güzel sonuçlar alabilirsiniz. Ancak unutulmamalı ki sorun ciddi boyutlarda ise mutlaka doktorunuz ile görüşmeniz gerekmektedir. Çünkü bilinçsizce yapılan alet çalışmaları sizlere katkı sağlamak aksine zarar dahi verebilmektedir.

Bu makalemizde Bölgesel Zayıflama Nedir? Nasıl yapılır? Yöntemleri neler? konu başlıklarından bahsettik. Merak ettiğiniz diğer konular için saglik.gov.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap