Boy Uzaması Nasıl Olur? Boy Uzaması İçin Ne Yapılmalı?

Boy Uzaması Nasıl Olur? 

Boy uzaması; boy uzaması için ne yapılmalı, erkeklerde boy uzaması için ne tür teknikler kullanılmalı gibi soruların cevabını verdiğimiz bu yazımızda kendinize çok şey katacaksınız. Pek çok insan boyundan memnun değil ve süreci hızlandırmak ve maksimum potansiyeline ulaştırmak istiyor. Peki boyun uzamasını teşvik edebilmek için hangi teknikler ve alışkanlıklar kullanılmalı? Yazımıza başlayalım. İyi okumalar. 

 

Boyun Uzaması Nasıl Olur? 

Boy, bir insanın görünüşünde en belirleyici etkenlerden biridir. Türkiye’nin boy ortalaması 169 cm’dir. (Kaynak: Wikipedia) Halince boyunun uzamasının hızlanması için insanlar, boyun uzaması nasıl hızlandırılır, boyum nasıl uzar gibi soruları aratıyor, merak ediyorlar. Eğer boyunuzdan memnun değilseniz boyun uzaması için neler yapabiliceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Merak etmeyin, herşeyde olduğu gibi artık insan vücudu hakkında çok şey biliyor, araştırıyoruz. Eğer herhangi birisine boy uzama hakkında soru sorarsanız size basketbol oynamanızı, süt içmenizi, peynir yemenizi söylecektir. Fakat boyunuzun uzaması için tek yöntemler bunlar değildir. Pek çok yöntem vardır. 

 

Boy İçin Ne Yapılmalı? 

Boyunuzun uzaması için, bisiklet sürülebilir. Fakat diyeceksiniz ki bisiklet sürmek konuyla alakalı değil. Ama işin aslı öyle değil, bisiklet sürerken boyun uzamasını desteklemek için seleyi, yani koltuğu pedala ayağınızın ulaşabilmesi için esnemesi gereken bir yüksekliğe getirmelisiniz. Eğer bu şekilde bisiklet kullanırsanız, bisiklet sizin boyun uzaması sürecini destekler. Ayrıca kalsiyum, demir ve D vitamini tüketimini dengelemek ve yeterli tüketmek boyun uzamasından sorumlu sistemi uyarır ve boy uzaması hızlı bir şekilde gerçekleşir. 

 

Boy Uzaması İçin Teknikler Nelerdir? 

Boyun uzaması için bir bara asılıp dayanabildiğiniz kadar durabilirsiniz. Fakat bu ille de profesyonel bir bar olmak zorunda değildir. Herhangi tutunabileceğiniz bir platform fazlasıyla işinizi görür ve süreci inanılmaz derecede hızlandırır. Yüzmek de boyun uzaması için en önemli sporlardan biridir. Denize, havuza veya yüzülecek bir yere gittiğinizde bolca yüzün ve boy uzamasını hızlandırın. 

 

Erkeklerde Boy Uzaması İçin Ne Yapılmalı? 

Uyku, boyun uzamasında en önemli faktörlerden biridir. Fakat uyku denince akla sadece 8 saat uyumak gelmemelidir. 8 saat uyumak da boy uzamasını teşvik etse de uyku düzeninizi raya oturtmanız size uzun vadede çok yarar sağlar. Yani aynı saatte uyuyup aynı saatte kalkmak boyun uzaması sürecini hızlandırır ve sizin boy uzama potansiyelinizin sonuna getirir. 

 

Boy Uzaması Ne Zaman Durur? 

Ortalama bir insanın boyunun uzaması süreci sadece 20 yaşına kadar devam eder. Bu zamandan sonra maalesef çok fazla boyun uzaması beklenmemelidir. Eğer boyunuzdan memnun değilseniz ve 20 yaşından küçükseniz basketbola, yüzmeye, bisiklet sürmeye ve bara asılmaya başlamanızı tavsiye ederiz.  

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap