Cilt maskesi kullanırken yapılan kusurlar nelerdir? Yüz maskesi kullanırken yapılan 5 yanılgı

Cilt maskesi kullanırken

Cilt maskesi kullanırken yapılan yanılgılar nelerdir? Yüz maskesi kullanırken yapılan 5 kusur; Hakkında bilgi almak için en hakikat yerdesiniz …

Cilt maskesi kullanırken yapılan yanlışlar nelerdir? Yüz maskesi kullanırken yapılan 5 kusur; Hakkında bilgi almak için en hakikat yerdesiniz. Cilt maskesi kullanırken yapılan yanılgılar nelerdir? Yüz maskesi kullanırken yapılan 5 kusur Bu bahis hakkında epey çeşitli bilgileri bulabileceğiniz yazımıza başlayalım .

CİLT MASKESİ KULLANIRKEN YAPILAN YANLIŞLAR

Cildinizin daha sağlıklı ve parlak görünmesi için yaptığınız cilt bakım maskeleri yanlış uygulama sonucunda cilt lekelerinin oluşmasına sebep olabilir. Sizler için cilt maskesi kullanırken yapılan 5 yanılgıyı araştırdık. İşte cilt maskesi kullanırken yapılan yanlışlar…

Bayanlar birtakım vakitlerde bilmeden ciltlerine yanlış uygulamalar yaparak makûs sonuçlara sebep olabiliyorlar. Bu noktada şuurlu olmanız ve cildinizde kullandığınız her eserin, uygulamanın farkında olmanız gerekir. Böylece cildinizde oluşabilecek problemleri azaltmaya çalışabilirsiniz. Birebir vakitte kozmetik markalarının son vakitlerde en çok satış yapan eserleri olan bakım maskeleri, cildinizin yapısına uygun olmadığında ve yanlış uygulama yapıldığında cilt kanseri üzere büyük sıhhat meselelerine yol açabilir. Sizler için bu maskeleri uygularken en sık yapılan 5 yanılgıyı araştırdık.

1-YÜZÜNÜZDEKİ MAKYAJI KESİNLİKLE TEMİZLEYİN

Cildinizin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayan maske uygularken yüzünüzdeki makyajın tamamını temizlemelisiniz. Cilt derinlemesine temizlenmediğinde maskenin rastgele bir faydası olmayacaktır.

2- ÇEŞİT ÇEŞİT MASKELER UYGULAMAYIN

Günlük hayatınızda kendinize kesinlikle bir cilt bakım rutini oluşturmalısınız. Farklı farklı maskeleri vakitsiz uyguladığınızda rastgele bir tesirini göremeyebilirsiniz. Kullanacağınız maskeyi haftada en az 2 kere olmak üzere tertipli bir biçimde kullanın.

3- CİLT TİPİNİZE UYGUN MASKE SEÇMEYİ İHMAL ETMEYİN

Rastgele bir maske uygulamadan evvel cildinizin yapısına uygun (hassas/kuru/ yağlı/karma) olmasına dikkat edin. Cildinizin yapısına uygun olmayan maskeler sivilce oluşmasına hatta kalıcı cilt lekelerine yol açabilir.

4-MASKE SONRASINDA CİLDİNİZİ NEMLENDİRİN

Nemlendirici kullanmak tüm cilt tipleri için geçerlidir. Maskeler cildinizdeki gerekli olan nemin azalmasını sağlayabilir. Her maske sonrasında nemlendirici uygulamayı ihmal etmeyin.

5- MASKELERİN RAF ÖMRÜNE DİKKAT EDİN

Ekseriyetle alınan maskelerin son kullanma tarihlerine bakılmaz. Lakin tarihi geçen maskeler cildinizde egzama üzere önemli sıkıntılara yol açabilir. Bu yüzden almadan evvel raf ömrünün uzun olmasına ve tarihinin yakın olmamasına dikkat etmelisiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap