Çocuk Düşürme Hapı Kullanmak Tehlikelidir!

Çocuk düşürme hapı, düşük hapı nedir,çocuk düşürme hapı zararları

Çocuk düşürme hapı kullanmak isteyenlere uyarımızdır. Sağdan soldan duyduğunuz bu hap çocuk düşürüyor bu hap kürtaja gerek bırakmadan işinizi görür diyenler olabilir. Düşük haplarının zararlıdır. Bunlara asla inanmayın!!. Lütfen Doktorunuza danışın!! Eğer çocuk düşürme hapı kullanmak istiyorsanız sizlere bu hapın zararlarından bahsetmek istiyoruz.

Çocuk Düşürme Hapı Kullanmak Tehlikelidir!

İstenmeyen ve ya çeşitli sağlık nedenlerine bağlı olarak çocuk aldırmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen yollardan biri de çocuk düşürme hapı kullanmaktır. Çocuk düşürme hapı tıbbi kürtaj işlemi içerisine dahil edilen işlemlerden biridir. Bu nedenle Düşük  hapı tek başına kullanılabilecek bir ürün değildir. Tıbbi kürtaj işlemi öncesinde kullanılan bu haplar dikkatli bir şekilde ve doktor kontrolünde kullanılmadığında annede ciddi sorunlara neden olabilmektedir.

Çocuk Düşürme Hapı Kullanmanın Zararları

Başarısız Düşüklere Neden Olabilir!

düşük  hapı olarakda bilinen bu hapın kullanmanın zararları arasında en önemlisi başarısız olarak gerçekleşen düşüklerdir. Bazı kadınlarda düşük  hapı kullanımı istenilen etkiyi göstermeyebilir ve düşük tamamıyla gerçekleşmeyebilir. Annede kanama gerçekleştiği halde düşüğün gerçekleşmemesi, düşük gerçekleştiği halde rahimde kalıntıların bulunması gibi zararlar karşılaşılabilecek durumlardandır. Bu nedenle düşük hapı kullanmadan önce doktora danışılarak tercih edilmelidir. Ayrıca başarısız düşükler nedeniyle cerrahi operasyonla kürtaj yöntemine geçilebilir.

Enfeksiyon Riski Artar!

düşük  hapı kullanmak rahim ağzı ve vajinal bölgede çeşitli enfeksiyonların gelişmesine neden olacak durumlar gösterebilir. Yan etkiler içerisinde de yer alan bu durum aynı zamanda bilinçsiz ve doktor kontrolünde olmayan kullanımlarda sıkça karşılaşılmaktadır. Enfeksiyon ise zamanla ilerleyerek daha büyük rahim sorunlarına kapı aralayabilmektedir.

Rahim Zarar Görebilir!

Düşük hapları doğru bir şekilde kullanılmadığında ve düşük sonrası rahim kontrolü yapılmadığında rahimdeki kan pıhtıları gözden kaçabilmektedir. Kan pıhtıları zamanla daha farklı rahim hastalıklarına zemin hazırlayabilir. Ayrıca düşük hapı kullanımından sonra rahimde hamilelik nedeniyle oluşan dokuların bir kısmı içeride kalabilmektedir. Bilinçsiz düşük hapı kullanımında ise bu parçalar görülemediğinden dolayı çeşitli sorunlar baş gösterebilmektedir.

Uzun ve Aşırı Kanama Oluşabilir!

Kürtaj sonrası kanama normal durumlardan biridir. Ancak bu  hapı kullanımında yapılan yanlışlar ve kontrolsüzlük nedeniyle uzun ve aşırı kanama durumu meydana gelebilmektedir. Kan kaybına bağlı olarak anne hayati tehlike ile yüz yüze gelebilmektedir.

İlaç Reaksiyonları

Düşük haplarının içerisinde bulunan bazı etken maddeler alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Geçmeyen ağrılar, kaşıntı hissi, yanma, baskı gibi durumların ortaya çıktığı bu gibi durumlarda düşük hapı kullanmadan önce dikkate alınması gereken önemli bir durumdur.

Bu yazımızdan ssonra dilerseniz Kürtaj Yaptırmak Günah Mı? adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca acil bir durumda saglik.gov.tr adresine başvurabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap