Detoks Suyu Nedir Ne işe yarar

Detoks Suyu Nedir Ve Detoks suyu Ne İşe Yarar ? Günümüzde zayıflamak için destekçi ve tok tutan, içerisinde yararlı bitki, meyve ve sebzelerin bulunduğu, evimizde yaptığımız bir su çeşididir. Vücuttaki ödemi, şişkinliği ve en önemlisi metabolizmayı etkiler. İçtiğiniz bir detoks suyu içinde malzemeler sayesinde metabolizmanızı hızlandırabilir.

Cildinizi yeniler ve tazeler. Normal su yerine içerseniz bir süre sonra alışmaya başlarsınız ama fazla tüketimi bünyeye zarar verebilir !!! Yıkanabilir bütün malzemeleri yıkamayı ihmal etmeyin.Detoks Suyu Ve Kullanım Alanları

  • Limonlu Maydanozlu Detoks Suyu

Bu suyun içinde istediğiniz kadar (ben yarım demet koyuyorum) maydanoz, 1 adet salatalık ve yarım limon var. Maydanoz, sindirim sistemi açısından çok başarılı bir gıdadır, onun suyunu tükettikten sonra çok fazla tuvalete çıkmanız gayet normaldir, bunun sebebi maydanozun ödem attırıcı bir suya sahip olmasıdır. Limon ve salatalık mideyi rahatlatır, cildi güzelleştirir ve maydanoz kadar olmasa da sindirime yardımcı olur. Limonu tek başına ele alırsak, limonun yağ yakmaya yardımcı etkisi vardır.

  • Cevizli Çubuk Tarçınlı Detoks Suyu

Cevizin cildi güzelleştirme ve tok tutma etkisi vardır, aynı şekilde çubuk tarçında yağ yakılmasını kolaylaştırır ve karnınızın acıkmasını geciktirir. Bu tarif için 2 çubuk tarın ve 2 adet ceviz içi yeterli olacaktır.

  • Naneli Salatalıklı Detoks Suyu

Buradaki malzemeler 1. maddedeki malzemelere çok yakın burada ihtiyacımız olan şeyler, istediğiniz kadar taze nane (ben yarım demet kullanıyorum) yarım limon, salatalık ve isteğe bağlı çubuk tarçın. Taze nane cildi temizler ve metabolizmaya destek verir, limon ve salatalığında yukarıda yazdığım gibi artıları bitmek bilmez.

  • Ballı Limonlu Sıcak Su

Bal ve limon yağ yakımı için çok etkili malzemelerdir. Bu nedenle her sabah aç karna tüketilmesi hem sabah sindirimi kolaylaştıracak hem bal sayesinde sizi tok tutacak ve her ikisi birden yağ yakılmasına yardımcı olacaktır.

 

Detoks Suları Nasıl Hazırlanır ?

  • Limonlu Maydanozlu Detoks Suyu

 

Bu tarif için size göz kararı maydanoz, yarım limon ve bir salatalık lazım. Salatalıkları daire biçiminde kesip köşeye ayırın, kabuklarını kesinlikle soymayın. Sonra yarım limonunuzu da daire biçiminde kesin, onun da kabuklarını soymayın, en son kullanacağınız maydanozu kesme tahtasına çıkarın ve yan yatırıp 3- 4 santimetrelik olacak şekilde dilimleyin sonra bu malzemeleri 1, 1.5 litrelik suya atın ve 7- 8 saat bekletin, ben geceden yapıp sabah tüketiyorum ama iyice demlensin diye bırakırsanız maydanozlar bozulur ve içilmeyecek bir hal alır. Bekletme süresi dolunca bir süzgeçten geçirip içebilirsiniz. Maydanozları dilimlememizin sebebi saplarındaki ve gövdesindeki suyunu tamamen bırakmasını sağlamak.

  • Cevizli Çubuk Tarçınlı Detoks Suyu

Çubuk tarçın, bütün aktarlarda bulabileceğiniz bir üründür, tekli satışı mevcuttur. Bu tarifte 2 adet çubuk tarçın ve 2 adet kırılmış ceviz lazımdır. Çubuk tarçınları bol suda güzel bir şekilde yıkadıktan sonra 2 cevizi kırıp hepsini 1 litre suya atabilirsiniz. Bu tarifi de 7- 8 saat bekletmeniz iyi olacaktır.

  • Naneli Salatalıklı Detoks Suyu

 

Bu tarifte naneleri istediğiniz kadar seçip 1 litre suyun içine atıyorsunuz limonu ve salatalığı daire şeklinde kesip onları da ekliyorsunuz ve 7- 8 saat bekletiyorsunuz ve içmeye hazır oluyor.

  • Ballı Limonlu Sıcak Su+

1 tatlı kaşığı balı ve yarım limondan çıkan suyu 1 su bardağı sıcak suya dökün karıştırın ve için. Bunu her sabah içerseniz çok yararını görürsünüz.

 

Detoks suyu nedir ne işe yarar adlı yazımızı okudunuz umarız yararlı olmuştur. Dilerseniz Zayıflama Neden Durur? adlı yazımıza göz atmanızda fayda olacağını düşünüyoruz. Ayrıca sağlık ile bilgi almak için saglik.gov.tr ya bir göz atmanızda fayda olacaktır.