Dolgit Krem Ne İşe Yarar? Dolgit Krem Nedir?

Dolgit krem nedir? Dolgit krem ne işe yarar? Dolgit krem nasıl kullanılır?

Dolgit Krem Ne İşe Yarar? Dolgit Krem Nedir?  ; Son zamanlarda oldukça popüler bir krem olan  ve google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda olan Dolgit krem genellikle uzman doktorların kas ve eklem ağrıları için verdiği bir ilaçtır. Çok merak ettiğiniz Dolgit Krem Nasıl Kullanılır? ile ilgili tüm bilgileri sizler için derledik.Buyurun…

DOLGİT KREM NEDİR?

Yalnızca eczanelerde satışta olan  Dolgit krem, Prospektüsüne göre  trigliseridler, gliserol monostearat, sodyum tuzu, lavanta esansı, neroli esansı, alüminyum sterarat ve deiyonize su bulunan bir ilaçtır. Kemik ağrısından muzdarip olanların kullandığı bu krem ve özellikle de romatizmal rahatsızlıkları olanları için ideal bir kremdir. Günlük hayatımızda spor esnasında ya da ani bir hareket sonucu kaslarda sıkışmalar oluşabilir. Bu rahatsızlıklar sonrasında acılı zamanda  dolgit kremi bu acıları dindirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca omurganızda veya  eklemlerinizin ters bir hareketler zorlanmasından ötürü meydana gelen kireçlenme ve benzeri rahatsızlıkları da bu ilaçla ve bu kremle acınızı dindirebilirsiniz.. Kullanmadan önce mutlaka eczacınıza veya doktorunuza muhakkak  danışmanız gerektiğini bilmelisiniz.

 

Dolgit Krem Ne İşe Yarar ?

DOLGİT KREMİN FAYDALARI NELERDİR?

Spor esnasında eğer herhangi bir uzvunuzda burkulma veya zedelenme olursa veya bu başınıza gelenlerin sonrasında ağrı hissediyorsanız dolgit kremle ağrılarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Birçok  yetişkinde görülmekte olan tendon iltihabına karşı etkili bir silahtır. Düzenli bir şekilde uzman doktora yada eczacınıza danışıp  kullanırsanız büyük ölçüde bu rahatsızlığın verdiği acıları ortadan kaldırabilirsiniz.

Düşme darp ve çarpmadan sonra vücudunuzda oluşan kol ve bacaklardaki içerdeki yırtılmalar için dolgit kremi kullanmanızda bir engel yok.

Dolgit Kremin bilinmeyen bir faydası da Migren ağrılarına iyi geldiği ortaya çıkmıştır.

Bel fıtığı Boyundaki hastalıkların sebebi ile oluşan ağrılar için bu kremi gözünüz kapalı kullanabilirsiniz.

Fazla kilolar ve ilerleyen yaş sebebi ile eklemlerinizde oluşan  menisküs iltihabının tedavisinde de dolgit kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz..

DOLGİT KREM NASIL KULLANILIR?

Dolgit kremi uzman doktorunuz veya Eczacınızla konuşmadan asla kullanmamanız gerekiyor. Bunun dışında eğer doktorunuz ve eczacınız öneride bulunduysa tavsiye edilen şekilde reçetenizi bağlı kalarak bu kremi sürmelisiniz.

Bunlarında dışında bu kremi kullanmayı kafanıza koyduysanız ve  uygulayacaksanız, günde üç ya da dört kere bir miktar kremi ( fındık kadar ) parmak uçlarınıza sürüp ardından ağrıyan bölgenize tatbik etmelisiniz. Yavaş bir uygulama gerekmekte. Masaj yapar gibi uygulayın. Ve bu kremi 2-3 hafta düzenli olarak kullanmanız tedaviniz için yeterli olacaktır.

DOLGİT KREM YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Dolgit kremin çok sık olmamakla birlikte her ilaç krem gibi yan etkileri bulunmakta. Bunlardan bazıları; ciltte kızarıklık, Kremin sürüldüğü bölgede karıncalanma hissi, Çok az olarak astım hastası olanlarda nefes almada zorluk, ayrıca ışığa karşı geçici hassasiyet gibi bir takım yan etkileri bulunmakta. Lütfen dikkat edin.

DOLGİT KREMİ HAMİLELER KULLANABİLİR Mİ?

Sadece Eczanelerden satın alınabilinen dolgit kremi muhakkak doktorunuz veya eczacınıza danışmadan ve özellikle hamilelik yaşayanlarda risk oluşturabileceği durumlarda bu kremi kullanmamalısınız. Dolgit kremin içinde bulunan etken maddelere alerjisi oluşabileceklerin  bu kremi kullanmadan önce Doktoruna başvurması gerekmektedir. Dolgit krem, 14 yaşın altındaki çocukların kullanımına uygunluk göstermemektedir. Emziren annelerin muhakkak uzman bir doktora danışması gerekmektedir.

DOLGİT KREM NE KADAR?

Tüm eczanelerde bulunan Dolgit krem, reçetesiz satılmakta ve en son zamlardan sonra 2021 yılında Dolgit kremin fiyatı ise 16.23 TL​‘dir. 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap