Dünyanın En Garip 10 İcadı

Dünyanın En Garip 10 İcadı; Dünya üzerinde birçok icat yapılmıştır. Bu icatların bazıları, devrim niteliğinde olmuştur. Bazıların ise adı duyulunca kişide bir şaşkınlık oluşturduğu da bilinmektedir. Bu garip icatların 30 tanesini inceleyecek olursak…

 

Dünyanın En Garip 10 İcadından En Eğlencelisi, Motorlu Sörf Tahtası

Dünyanın En Garip 10 İcadından En Eğlencelisi, Motorlu Sörf Tahtası

 

Sörf; dalgalı denizlerde aksiyon tutkulu insanların, yapmış olduğu bir aktivitedir. Genel itibari ile sörf yapmak için hız alıp dengenizi sağlayarak deniz dalgasının içine kendinizi atmanız gerekmektedir. Ancak bu ilginç icat ile yapmanız gereken sadece dengenizi sağlamak olacaktır. Çünkü, sahip olduğu motor ile sizin ilerlemenizi kendisi sağlayacaktır.

Dünyanın En Garip 10 İcadından En Kullanışlısı, Dikiş Makineli Aile Bisikleti

Dünyanın En Garip 10 İcadından En Kullanışlısı, Dikiş Makineli Aile Bisikleti

Bu iki ürünün bir arada olması cidden şaşırtıcı. Sebebinin ne olduğu hakkında kesin bir bilgi bulunmamak ile birlikte tahminlere gör; terzi bir ailenin işi ile ailesinin bir arada olmasını düşünerek yapılmış bir icat olduğu tahmin edilmekte.

 

Dünyanın En Garip 10 İcadından En Tazeleyicisi, Akşamdan Kalmalar İçin Buz Maskesi

 

Eğlence ile bazı küçük kaçamaklar yapmış olabiliriz. Bu kaçamaklar sonucunda, sabahaları ayılmamız biraz zor olabilir. Bu yüzden tasarlanmış olan bu icat, sizin yüzünüze bir bez parçası koyarak buzları yüzünüze koymanız ile gerçekleşmektedir. Bezin koyulmasının sebebi ise buzların sizin yüzünüzü yakmaması nedeni iledir.

 

Dünyanın En Garip 10 İcadından En Eğiticisi, Çocuklara Yürümeyi Öğreten Alet

 

Belli bir yaşa gelen çocuklar, düşe kalka bir şekilde yürümeyi öğrenirler. Çocuklarımızın yürümesini kolaylaştırmak için pratik yapma şansını onlara veren ve dünyanın en garip 10 icadı olan alet, bir ucunu kendi bacaklarınıza diğer ucunu da çocuğunuzu bacaklarına takmanız ile beraber sizin atmış olduğunuz adımları çocuğunuza da aktararak onun yürümesini sağlamaktır.

 

Dünyanın En Garip 10 İcadından İlginç Bir Tasarım, Yatarak Kitap Okumak İçin Gözlük

Dünyanın En Garip 10 İcadından İlginç Bir Tasarım, Yatarak Kitap Okumak İçin Gözlük

İnsanoğlu, her geçen gün üzerine düşen işleri hafifletmek için farlı icatlar üretmektedirler. Bu dünyanın en garip 10 icadı olan cihazlardan biri de, sizin yatma pozisyonun da olup kitap okumanız için tasarlanmış bir gözlüktür. Bu gözlük, özel tasarlanarak sırt üstü yatmanız durumunda sahip olduğu eğim ila kitabınızı rahatça okumanızı sağlayan bir üründür.

 

Dünyanın En Garip 10 İcadından En Islağı, Duş Başlığı

 

Duş alırken başınızın ve saçlarınızın ıslanmamasını mı istiyorsunuz? İşte o zaman bu dünyanın en garip 10 icadı olan bu ürüne bir bakabilirsiniz. Su geçirmez maddelerden tasarlanmış bu ürün, sizin duş alırken bu ürünü başınıza geçirmeniz durumunda saçlarınızı ve kafanızı su damlacıklarından korur.

 

Dünyanın En Garip 10 İcadından En Tehlikelisi, Ateş Ettiğiniz Anı Fotoğraflayan Revolver

Dünyanın En Garip 10 İcadından En Tehlikelisi, Ateş Ettiğiniz Anı Fotoğraflayan Revolver

Silah kullanan biri iseniz ve bu işi de resmi olarak yapıyor iseniz bu dünyanın en garip 10 icadını atış talimatlarında, havalı bir resim çekmek için bu ürünü kullanabilirsiniz. Silahınızın altına eklenmiş olan küçük bir kamera ile atış yaptığınız durumu, kare kare fotoğraflayabileceksiniz.

 

Dünyanın En Garip 10 İcadından Can Kurtarıcısı, Bisiklet Lastiklerinden Yapılmış Can Yeleği

 

Yüzmeyi bilmeyenler ve güvenlik için denizde yüzerken kullandığımız can yeleklerini unutun. Bu lastiklerden yapılmış dünyanın en garip 10 icadından biri olan can yeleği en ilkel yollar ile sizi su üstüne çıkaracaktır. Vücudunuzun belli yerlerine giydiğiniz bisiklet lastikleri ile yüzmek sizin için daha kolay olacaktır.

 

Dünyanın En Garip 10 İcadından En Hayvanseveri, Atlar İçin Gaz Maskesi

Dünyanın En Garip 10 İcadından En Hayvanseveri, Atlar İçin Gaz Maskesi

Evet, sadece gaz maskeleri insanlara özel olduğunu mu düşünüyorsunuz? Eğer öyle düşünüyor iseniz bu dünyanın en garip 10 icadından biri sizi yanıltmış demektir . Geçmiş yıllarda üretilmiş bu icat ile artık atlarınızı kötü gazlardan koruyabileceksiniz. Bu icatı, atınızın kafasına giydirmeniz durumunda atınız kötü gazlardan korunacak ve rahat bir nefes alacaktır.

 

Dünyanın En Garip 10 İcadından En Koruyucusu, Gaz Korumalı Bebek Arabası

Gaz Korumalı Bebek Arabası

Küçük çocuklarımızın ya da bebeklerimizin yüzlerine maske takmamız zor olacaktır. Bu yüzden, bunu düşünen kişiler özel bir gaz geçirmeyen bebek arabası üretmişlerdir. Bu üretilen dünyanın en garip 10 icadından biri olan arabayı almanız ile birlikte, eğer cocuğunuz veya bebeğiniz ile dışarı çıkacaksanız emin olun çocuğunuz veya bebeğinize hiç bir şekilde kötü, zehirli ve toksik gazlar etki edemeyecektir. Tabii ki de, içeride olan cocuğunuz veya bebeğinizin nefes alması gerekecektir. Bu yüzden, bu arabanın içeriye hava alma borusu da mevcuttur.

 

Eğer bu yazımızı ilginç bulduysanız Altcoin Nedir? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap