Ebrar Karakurt Kimdir?

Ebrar Karakurt kimdir, sevgilisi kim? instagram adresi

Ebrar Karakurt kimdir ne iş yapmaktadır Hayatı nasıl geçmiştir. Ebrar Karakurtun sevgilisi kimdir? Nerede doğmuştur adlı sorularınıza yanıt vermek için hazırladığımız bu yazıda Ebrar Karakurt ile ilgili hemen hemen tüm sorulara cevap bulabileceğiniz bir yazı yazdık.
Ebrar Karakurt Türkiye’nin en ünlü bayan voleybol takımlarından birisi olan Vakıfbank’ta altyapıdan yetişen Vakıfbank forması ile iki yıl üst üste hem yıldızlar kategorisinde hem de gençler kategorisinde Türkiye şampiyonluğunu gören , son yılların en gözde voleybolcularından birisidir.

2000 doğumlu olan ve bayan voleybol branşında smaçör pozisyonunda görev alan ünlü voleybolcu, A milli takımda da forma giyme şansını elde etmiştir. Peki, Ebrar Karakurt kimdir? Ebrar Karakurt’un en önemli başarıları nelerdir? Ebrar Karakurt sevgilisi kimdir? İşte ünlü voleybolcu Ebrar Karakurt ile ilgili merak edilen her şey!

Ebrar Karakurt Kimdir ?

Ebrar Karakurt kimdir sevgilisi kimı Kopyası

Ebrar Karakurt kimdir sorusuna yanıt olarak 17 Ocak 2000 tarihinde dünyaya gelen Ebrar Karakurt’un voleybola ilk kez 12 yaşındayken başladığı söylenebilir. Vakıfbank Spor Kulübü’nün altyapısında voleybol branşına ilk adımlarını atan Karakurt, Vakıfbank formasını giyerken üst üste iki yıl şampiyonluk yaşamıştır. Gençler ve yıldızlar kategorilerinde kendini gösteren ve yıldızını bir hayli parlatmayı başaran ünlü voleybolcumuz,  daha sonraki zaman içerisinde bayan voleybol A Milli Takımı ile birlikte antrenmanlara çıkmaya başlamış ve bir dönemde A Milli Takım’da forma giymiştir. U18 Milli Takımı ile mücadele edilen Dünya Şampiyonası’nda En İyi Smaçör unvanını kazanan ve özel bir ödül ile ödüllendirilen Ebrar Karakurt, bu andan itibaren hem Türkiye’de hem de dünyada fazlası ile tanınan bir sporcu haline gelmiştir.
Ebrar Karakurt kimdir sorusunu yanıtlamaya devam ederken ünlü voleybolcunun Vakıfbank A Takımı’na yükselişinden de söz edilebilir. 2018 yılında Vakıfbank Spor Kulübü’nün A Takımı’nın kadrosuna dahil olan Karakurt, takımdayken 1 kez Kulüpler Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu ve 1 kez de Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşamıştır. 2018 – 2019 sezonundan beri Vakıfbank Spor Kulübü  formasını giyen ünlü voleybolcu  2020 – 2021 sezonu için Türk Hava Yolları Spor Kulübü’ne kiralık olarak transfer edilmiştir.

Ebrar Karakurt Bilgileri

Ebrar Karakurt kimdir sorusunu yanıtlamayı sürdürürken voleybol meraklıları için ünlü voleybolcu Ebrar Karakurt ile alakalı bazı özel bilgilerden de bahsedilebilir. Bayan voleybol A milli takımı ile birlikte yıldızını parlatan Karakurt, İstanbul doğumlu ve oğlak burcudur.

Babası İsmail Karakurt olan Ebrar Karakurt, kendisinden yaşça küçük olan bir erkek kardeşe sahiptir. Oldukça genç bir yaşta olmasına rağmen hem Vakıfbank Spor Kulübü A Takımı’na hem de A Milli Takım’a seçilmeyi başaran voleybolcu, baba tarafından aslen Balıkesirlidir. Pasör Çaprazı ve smaçör olarak sahada rol alan Karakurt’un boyu da 1.94 santimetredir. Doğa Koleji’nde lise eğitimi gören Ebrar Karakurt sevgilisi ise henüz bilinmemektedir.

 

Ebrar Karakurt kimdir ve ailesi 

İki çocuklu bir ailenin evladı olan Ebrar Karakurt kimdir sorusunu yanıtlamaya devam ederken Türkiye’nin en sevilen ve en genç voleybolcularından birisi olan Karakurt’un kilosundan da söz edilebilir. 72 kilo ağırlığında olan Ebrar Karakurt’un özellikle  pandemi döneminde spor müsabakalarının yasaklanması sebebiyle ciddi bir kilo artışı yaşadığı da bilinmektedir. Sosyal medya mecralarında pandemi döneminde aldığı kilolar ile pek çok sosyal medya kullanıcısının ağır eleştirine hedef olmuştur. Karakurt’un salgın sonrası spor müsabakalarının başlaması ile birlikte aldığı fazla kilolarını vermeye başladığı gözlemlenmektedir.

 

Ebrar Karakurt Instagram hesabına daha yakından bakıldığı zaman ünlü ve başarılı voleybolcunun birbirinden farklı  paylaşımı ile tüm sosyal medya kullanıcılarının dikkatlerini üzerine çektiği söylenebilir. Ebrarkarakurt18 kullanıcı adı ile Instagram’da yer alan voleybolcu, Instagram’ı aktif olarak kullanması ile takipçilerini memnun etmiştir.

Ebrar Karakurt’un Başarıları

Ebrar Karakurt başarılarıTürkiye’nin en ünlü voleybolcularından birisi olan Ebrar Karakurt, U18 Avrupa Şampiyonası’nda En İyi Smaçör unvanına layık görülmüştür. 307 santimetre yüksekliğine ulaşan smaç boyuna sahip olan sevilen voleybolcu, 305 santimetreye ulaşan blok yüksekliğine de sahiptir.

U23 Türk Milli Takımı ile bir kez Dünya Şampiyonluğu gören Ebrar Karakurt, A Milli Takım formasıyla 2018 FIVB Milletler Ligi ile 2019 Kadın Avrupa Şampiyonası’nda da bronz madalyaya almıştır.

Ebrar Karakurt ayrıca 2020 Tokyo Olimpiyat Elemeleri’nde birinci olan ve 2020 Tokyo Olimpiyatları biletini almaya hak kazanan Filenin Sultanları’nın kadrosunda da yer almayı başarmıştır.

Ebrar Karakurt Kariyeri

Ebrar Karakurt kimdir

sorusuna yanıt olarak genç yaşta büyük başarılar elde eden voleybolcunun kariyerinden ve oynadığı kulüplerden de söz edilebilir. Buna göre Ebrar Karakurt’un ilk olarak Vakıfbank Spor Kulübü’nün altyapısında oynamaya başladığı ve oradan da Türk Hava Yolları Spor Kulübü’ne transfer olduğu dile getirilebilir. İşte Ebrar Karakurt’un pasör çaprazı olarak görev aldığı ünlü Türk spor kulüpleriyle alakalı en önemli detaylar!

Vakıfbank Spor Kulübü

Ebrar Karakurt kimdir sorusunu yanıtlamaya devam ederken ünlü voleybolcunun altyapısında yetiştiği Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden birisi olan Vakıfbank’ndan da bahsedilebilir. Kurulduğu tarihten beri neredeyse 40 yılı aşkın bir süredir Bayanlar Voleybol Ligi’nde mücadele eden Vakıfbank bu özelliği ile bayan voleybolunun büyük kulüplerinden birisidir.Bir diğer bayanlar voleybol takımı sahibi olan Eczacıbaşı ile Vakıfbank Spor Kulübü’nün şirket takımları içerisinde en güçlü takımlar oldukları rahatlıkla dile getirilebilmektedir.

Ebrar Karakurt’un hem gençler hem de yıldızlar kadrolarında boy gösterdiği Vakıfbank Spor Kulübüdür. İlk kez 1988 yılında Rutospor ile hem ortaklık hem de sponsorluk anlaşması imzalamış ve yine aynı yıl içerisinde Vakıfbank-Rutospor olarak faaliyetlerine başlamıştır.

1989 yılına gelindiğinde ise Vakıfbank – Rutospor adlı spor kulübünün ismi Vakıfbank Spor Kulübü olarak değiştirilmiştir. Vakıfbank Spor Kulübü’ndeki ilk başkanlık görevini de farklı pek çok alandaki başarıları ile bilinen İsmet Alver üstlenmiştir. Aradan geçen zaman içerisinde Vakıfbank Spor Kulübü’nün ismi birçok defa değişse de kulüp Vakıfbank’ın bünyesinde kalmaya devam etmiştir. Günümüzde ise kulübün sahibinin Vakıfbank’ın ta kendisi olduğu söylenebilir.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü

Ebrar Karakurt kimdir sorusunu yanıtlamayı sürdürürken voleybolcunun 2020-2021 sezonunda smaçör olarak görev aldığı THY Spor Kulübü’nden de söz edilebilir.

Bu bağlamda 1979 yılında temelleri atılan THY Spor Kulübü’nün İstanbul merkezli bir voleybol takımı olarak faaliyetlerini sürdürdüğü söylenebilir. Misli.com Sultanlar Ligi’nde başarılı bir şekilde mücadelelerine devam eden Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün başkanlığını ise İlker Avcı üstlenmektedir. 2016 yılında voleybol branşında boy göstermeye başlayan kulüp, 2016 – 2017 sezonunda Türkiye Kadınlar 3. Ligi’nden Türkiye Kadınlar 2. Ligi’ne yükselmeyi başarmıştır. 2017 – 2018 yılında ise Türkiye Kadınlar 2. Ligi’nde şampiyon olarak Sultanlar Ligi’ne yükselmeyi hak etmiştir.

2018 – 2019 sezonuna gelindiği zaman Vestel Venus Sultanlar Ligi’ni 6. sırada tamamlamıştır. Balkan Kupası’na katılma hakkını elde eden THY Bayan Voleybol Takımıdır.  2019 yılında ise Kadınlar Voleybol Balkan Kupası’nda kupayı kazanan takım olarak 2019 – 2020 yılında CEV Challenge Kupası’nda mücadele etmiştir.

Ebrar Karakurt Instagram hesabından da devamlı  övülen THY Spor Kulübü  sonra çok daha güçlü bir kadro ile yoluna devam etmektedir.

 

Ebrar Karakurt hakkında epey bilgi vermeye çalıştık. Sizler için faydalı olacağını düşündüğümüz Ünlülerin Özel Diyetleri nasıldır?  adlı yazımızın ilginizi çekeceğini düşündük ve linkini buraya bıraktık.

Etiketler:
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close