Endüstri Mühendisi Maaşı?

Endüstri Mühendisi

Evet Bu yazımızda Endüstri mühendisi maaşından bahsedeceğiz. Mezun olmuş yada olacak endüstri mühendisi adayları bu soruyu sıkça araştırıyorlar. Bizde sizler için bu konuyu araştırdık. Bir çok sorunuzun cevabı yazımızda.

Endüstri Mühendisi Maaşı ne kadar?

Sanayinin gelişmesi ve endüstriyel alandaki gelişmeler nedeni ile bu konuda görev yapacak mühendislerin önemi de artmıştır. Bu alanlarda en çok yetkinlikleri bulunan mühendislerin başında ise endüstri mühendisleri gelmektedir.



Endüstri Mühendisleri Neden Önemlidir?

Bir mühendisi, eğitim hayatı boyunca analitik düşünerek problem çözme yeteneğine yönelik olarak birçok önemli eğitimden geçmektedir. Bu da bir organizasyonun en fazla ihtiyaç duyduğu konulardan biri olmaktadır. Zira tüm işletmeler yapılan işler esnasında çözülmesi gereken birçok problemle karşılaşmaktadır. Bunu da bilimsel yöntemlerle yapabilecek en yetkin kişi endüstri mühendisidir.

Endüstri Mühendisinin Ortalama Maaşları

Ülkemizde iş piyasası, serbest piyasa ekonomisinin acımasızlığına sahiptir. Bu nedenle de arz – talep konuları burada da geçerli olmakta ve piyasadaki fazla sayıdaki endüstri mühendisi nedeni ile, yeni başlayan bir mühendis  ancak 2000 – 2500 TL civarı bir maaş alabilmektedirler.




Tecrübe kazanmaya ve olumlu referansa sahip olan  endüstri mühendislerinin maaşları hızlı bir şekilde artacaktır. Bu durum özellikle kurumsal firmalarda, bilgiye olan saygı ile doğru orantılı olarak, önemli artışlar gösterir. 5 yıl civarı tecrübeli endüstri mühendisi 5000 ila 7000 TL civarı, daha fazla tecrübeliler ise yaklaşık olarak 10.000 TL maaş alabileceklerdir.

Bununla birlikte net bir maaş bareminden bahsetmek çok da doğru olmayacaktır. Zira bir mühendis için önemli olan deneyimlerini arttırmak, bilgi ve iş kültürü sayesinde sisteme elinden gelen katkıyı sunmaktır. Deneyim maaş konusunda belirleyici olan en iyi ölçü. Ne kadar çok deneyiminiz varsa ve tecrübeli iseniz muhakkak maaşınız her işte olduğu gibi diğer mühendislerden daha yüksek olacaktır.

Bir diğer yazımız olan  Endüstri Mühendisi Ne İş Yapar?  adlı yazımıza göz atmanızda fayda var diye düşünüyoruz. Ayrıca bu konuda sizlerde iskur sayfasına göz atabilir ve kendinize uygun bir iş olup olmadığına bakabilir. ve size uygun bir iş varsa bu işe başvuru yapabilirsiniz.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar



Giriş Yap