Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar hangileri? Cezanızı çektiniz ve yeni bir iş kurmak istiyorsunuz. ancak her banka eski mahkumlara kredi vermeye pek yanaşmaz. eski mahkumlara hangi bankalar kredi veriyor. Eski mahkumlara kredi verirken şartları nedir.Bu konumuzda bunlardan bahsettik.Umarız faydalı olur.

 

 

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar

Eski mahkumlara kredi veren bankalar var mı? Hayat bazen yaptığımız seçimler sonucu, bazen de tesadüfi olarak bizi hiç ummadığımız yerlere getirebilir. Cezaevleri de bunlardan birisidir. İşlediğiniz suç ne olursa olsun, hapis cezasını gerektirecek her suçlu buraya atılır. Fakat cezaevine giren herkes kesinlikle ıslah olunmaz değildir, bazı insanlar hayata yeniden adapte olabilmek için bir şeylere muhtaç olurlar. Eski hükümlü veya mahkûm olduğundan dolayı iş bulamayan pek çok mahkûm, kendine ait bir iş kurmak istemektedirler. Bankalar, ıslah olmuş bu hükümlülere bu konuda ciddi destekler sunmaktadırlar.

 

Eski Mahkûm Biri Nasıl Kredi Alır?

Eski mahkûm veya eski hükümlü, kredi almak için her şeyden önce iyi bir kredi siciline muhtaçtır. Mahkûm olmadan önce, bankadan kredi çekmiş veya kredi kartı kullanmış olması bu konuda çok önemli. Tüm bunlara ek olarak, salıverildiği tarihten itibaren ufak da olsa herhangi bir suça karışmamış olması gerekmektedir. Bankalar ve özellikle devlet bankaları, bu konuda hassas davranıyor ve kredi almak isteyen eski mahkumlara çeşitli avantajlar tanıyor.

 

Adalet Bakanlığından 50.000 TL Hibe Kredisi

Eski mahkumlara kredi veren bankalar sayısının çok olmaması nedeniyle, Adalet Bakanlığı harekete geçti ve eski mahkûm bireylere belirlenen bazı limitler dahilinde kredi ile iş kurma olanağı sağlanıyor. Söz konusu hibe kredisi, para olarak değil, bizzat kurulacak işte alınması gereken demirbaş malzemeler ve diğer mallar olarak veriliyor. Hibe kredisine kaydolmak için bazı evraklar talep edilmektedir, bu evraklardan bir kısmı aşağıdaki gibidir.

  • Başvuru Dilekçesi
  • İşinizi ile ilgili proje başvuru formu
  • Kimliğinizin bir adet fotokopisi
  • Kurmak istediğiniz işe dair bir diploma, yetkinlik veya ustalık belgesi
  • Uygulamalı Eğitim Sertifikası

 

Uygulamalı Eğitim Sertifikası, Adalet Bakanlığı’nın vermiş olduğu bir sertifikadır. Bu sertifikayı alabilmek için yine bakanlığın düzenlediği en az 30 saatlik eğitime kaydolmak ve başarıyla tamamlamak gerekmektedir.

Kosgeb Mahkûm Kredisi

Eski mahkumların hibe kredisi almasını sağlayan kuruluşlardan birisi de Kosgeb. Pek çok farklı alanlarda yapılan çalışmaları ile adından söz ettiriyor. Devlet tarafından her yıl ciddi bütçelerle desteklenen Kosgeb, kobilere, kendi işini kurmak isteyenlere ve mahkumlara kredi imkanı sağlıyor. Bu imkanlardan bir kısmını da eski mahkumlar kullanabiliyor. Kosgeb’in açmış olduğu uygulamalı girişimcilik derslerini başarılı bir şekilde tamamlayan bireyler, Kosgeb’ten hemen kredilerini alabilirler.

Dilerseniz 30 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar makalemizde 10 bin TL makale almak için hangi şartlar gerekli bunlardan bahsettik. Kredi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız ekonomi.gov.tr ‘yi de ziyaret edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap