Ev Yemekleri Lokantası Açmak

Ev Yemekleri Lokantası Açmak

Ev Yemekleri Lokantası Açmak için ne lazım? Ev Yemekleri Lokantası Açarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Ev Yemekleri Lokantası Açarak para kazanılabilir mi?Bu ve bunun gibi bir çok sorunun cevabı yazımızda.

 

 

Ev Yemekleri Lokantası Açmak

 

Ev yemekleri lokantası açmak, tahmin edildiği kadar zor değildir. Son zamanlarda fastfood restoran zincirinin artmasıyla vatandaşlar sıcak, taze ve el yapımı ev yemeklerine hasret kalmışlardır, bu hasretlerini ya evde giderirler ya da ev yemekleri lokantalarını tercih ederler. Peki, ev yemekleri lokantası nasıl açılır ne kadar sermaye gerekir ve ne kadar kâr ederiz topladığım bilgilerle bu konularda size yardımcı olacağım.

 

Ne Kadar Sermayeye İhtiyacınız Olacak

 

Ne kadar sermayeye ihtiyacınız olacağı ilden ile, ilçeden ilçeye değişebilir, İstanbul’da satılan dükkanlar ya dükkân kiraları, daha az gelişmiş bir ildeki dükkân fiyatları aynı olmayacağını bilmemiz lazım, araştırmalarımıza göre 20 bin TL ile 50 bin TL arasında bir sermaye yeterli olduğu söylenmektedir fakat mekânın sahibi siz iseniz ya da aylık kira verecekseniz bu fiyatlarda bir ev lokantası sahibi olunabilir. Yapacağınız dekorasyon ya da sandalye masa seçiminize göre sermaye artabilir.

 

 Ev Yemekleri Lokantası Nasıl Yönetilir?

 

Ev yemekleri için ilk başta kaliteli bir aşçıya ihtiyacınız var, aşçıyla birlikte yemek pişirmek için tava ve tencere almanız lazım. Servis yapacak 2 tane garson veya daha fazla çalışanla idare edebilirsiniz, mekânınızın büyüklüğüne göre değişebilir. Yenen yemeklerden sonra çatal, bıçak tabak ve bardağı yıkamak için bir bulaşıkçı yeterli olacaktır. Çalışanları işe aldıktan sonra yapmanız gereken masaların yerleşimi, masalar arasında 2 kişi yan yana yürüyecek bir boşluk olmasını tavsiye ediyorum. Bunların yanında

 

  1. İçecek dolabı
  2. Yemeklerin yer alacağı açık büfe
  3. Ocak
  4. Sanayi tipi tencere
  5. Örtüler
  6. Baharatlıklar
  7. Temizlik malzemeleri
  8. Çatal, kaşık, bıçak, tabak seti
  9. Ekmek sepetleri
  10. Her gün menünün yazacağı tahta

 

Bu menüden bahsetmişken menüde hangi tür yemekler olabilir sorusu aklınıza gelmiş olabilir. Tavuklu, etli yemekler, salatalar, bakliyatlar, pilavlar ve tatlılar akşamdan planlanarak sabahtan menüler hazırlanabilir.

 

Ev Yemekleri Lokantası Ne Kadar Kâr Edersiniz?

 

Yaptığınız yemeklerin kalitesine göre, tazeliğine göre ve yaptığınız reklamlara göre kârınız değişebilir ve yaptığınız yemekleri evlere sipariş de yapabilir ve kârınızı arttırabilirsiniz. Bir şirketle anlaşma yaparak çalışanlarının her gün sizin dükkanınızdan yemesini sağlayabilirsiniz ve kârınız büyük bir derecede artabilir.

 

Dilerseniz diğer iş fikirlerine de göz atabilirsiniz. Zengin Olmanızı Sağlayacak İş Fikirleri makalemizi inceleyerek sizde kendi kargo firmanızı açarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Eğer hazır bir işte çalışmak istiyorum diyorsanız iskur.gov.tr yi ziyaret edebilirsiniz.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap