Evde Konserve Yapıp Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Evde konserve

Evde konserve yapıp satarak nasıl para kazanabilirim? Hangi gıdalardan konserve yapıp para kazanabilirim? Nasıl evde konserve yapılır. Bu konuları sizler için araştırdık iyi okumalar dileriz.

 

 

Evde Konserve Yapıp Satarak Nasıl Para Kazanılır?

 

Yaz mevsiminde kışlık gıda hazırlamak geçmişten günümüze süregelen bir yiyecek saklama yöntemidir. Eski dönemlerde şimdilerde ki gibi derin dondurucular olmadığından gıdalar mevsiminde kurutularak veya konserve yapılarak saklanırdı. Bu yöntemler halen kullanılmaktadır, çünkü mutfağımızda elimizin altında pratik hemen hazırlayabileceğimiz yemekler olması zaman bakımından çok işimize yarar. Konserve ürünlere özellikle çalışan bayanların ve yalnız yaşayan beylerin yoğun ilgi göstermesi çok normaldir.

 

Evde Hangi Gıdaların Konservesini Yapabiliriz?

 

Evde birçok yemeğin hatta içeceğin konservesini yapabiliriz.

 

Konserve dediğimiz de ilk akla gelen açtıktan sonra ısıtıp sıcak halde tüketeceğimiz yemeklerdir.

 

Örneğin; taze fasulye, menemen ilk akla gelenlerdir.

 

Ayrıca herhangi bir sıcak çorba veya sulu yemek sıcak halde şişelenir ve konserve olarak saklanırsa en az bir ay ila iki ay içinde çok rahat bozulmadan tüketebilir. Ayrıca bezelye, nohut gibi bakliyatlarında konservesi hazırlanabilir.

 

Sıcak tüketilen gıdalar dışında soğuk tüketilen gıdalarında konservesi yapılabilir.

 

Meyve suları ve reçeller ilk akla gelenlerdir.

 

Vişne, kayısı gibi meyveler yıkanıp şekerlenmeden kavanozlara doldurulup üzerine su koyulup konserveleme yapıldığında açtığınızda isteğinize göre şeker ekleyerek kaynatıldığında meyve suyunuz hazır olmuş olur.

 

Evde Konserve Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Evde konserve yaparken dikkat etmemiz gereken ilk konu hijyenidir. Çünkü yiyeceklerimizi hazırlarken hijyen, hem sağlık açısından hem de yemeğimizi yerken istenmeyen sürprizlerle karşılaşmamamız için önem vermemiz gereken bir konudur.

 

Bunun için mutfakta çalışırken saç bonesi ve ellerimiz için eldiven kesinlikle kullanılmalıdır.

 

Konservelerin hazırlanacağı cam kavanozlar dikkatlice yıkanmış olmalıdır. Kapatmak için kullanılacak kapaklar yıkanmış ve kaynar suda bekletilmiş olmalıdır.

 

Yiyecekler kavanozlandıktan sonra kapakları kapatılmalı ve ters çevrilmelidir. Bu halde iken vakumlama işleminin gerçekleşmesi için genelde kaynar suda bekletme yapılır. Kapakların yeterince iyi kapatıldığından ve vakumlandığından emin olunmalıdır. Aksi halde yemek bozulacağından gıda zehirlenmelerine sebep olacaktır.

 

Evde Yapılan Konserveler Nasıl Satılır?

 

Konservelerin evde hazırlanmasından sonra satışı nasıl yapacağımız konusunda ise ilk gözlemlememiz gereken kendi çevremizdir. Mahallemizde, semtimizde ve arkadaş çevremizde konserve ürüne ihtiyaç duyanları, kendisi yapamayıp satın almayanları tercih ederek onlara ürünleri tanıtıp tatmalarını sağlamalıyız. Böylece talepler gelmeye başlayacaktır.

 

Diğer alternatif ise birçok alanda satışın yapılabildiği internet ortamıdır. Bunun için bir blog açarak ürünleri tanıtabilir ve sosyal medyayı satış için aktif olarak kullanabiliriz.

 

Bir diğer iş fikri olan Evde Havlu Yaparak Para Kazanma Yolları ile evden para kazanabilirsiniz. Eğer evden çalışmak istemeyip düzenli olarak gidip gelebileceğim bir işim olsun istiyorsanız iskur.gov.tr yi ziyaret edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap