Evde Mantı Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Mantı Yaparak Para Kazanma

Evde Mantı Yaparak Para Kazanma yolları nedir? Evde mantı yaparak para kazanabilirmiyim? Evde mantı yapıp nereye satabilirim? gibi sorularınız varsa bu soruların cevabı yazımızda mevcut iyi okumalar.

 

 

 

 

Evde Mantı Yaparak Para Kazanma Yolları

 

Türk mutfağında mantı hem pratik hazırlanması hem de lezzeti ile sevilen yemeklerden birisidir. Ev yapımı olması tercih edilir. Bu sebeple evde mantı yaparak para kazanabilirsiniz. Bugün fabrikasyon mantının kilosu 30,00 TL civarında iken evde yapılan mantı 35,00 TL civarında satılmaktadır. Fiyatı pahalı olmasına rağmen evde yapılan mantı daha çok talep görmektedir. İnsanlar sırf ev yapımı mantı yemek için sadece mantı satışı yapan lokantalara gitmektedir.

 

Evde Mantı Nasıl Yapılır?

 

Evde mantı yapmak için birkaç basit malzeme gereklidir. Hamuru için un, tuz ve su yeterlidir. Mantının iç malzemesi için ise kıyma, soğan, sarımsak ve maydanoz ile baharat ve tuz gereklidir. Mantı hamurunu açmak için mutfak tezgâhı veya düz olması şartıyla (cam veya sunta yüzeyli) yemek masasını kullanabilirsiniz. Açtığınız yufkaları bıçak veya mantı kesme aparatı ile küçük karelere bölebilirsiniz. Hazırladığınız iç malzemesini bölümlenen karelerin ortalarına nohut büyüklüğü ebadında koyarak karelerin uçlarını çapraz şekilde kapatın. Kapatılan mantıları büyük bir tepsiye un serperek üzerine koyun.

 

Un mantıların birbirine yapışmasını engelleyecektir. Bu mantı bilinen klasik mantı tarifidir. Kültürümüze göre bir kaşıkta 40 tane mantı olacak diye tanımı da vardır. Mantının birçok yapılış şekli vardır. Ancak malzemeleri aynı şekilde kullanılır. Bazı mantılara kıyma yerine peynir, patates tarzı şeylerde koyanlar vardır. Mantının içine koyulan malzemeye göre mantıya çeşitli isimler verilmektedir. Sizde evde bu şekilde mantı yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

Evde Yapılan Mantı Nasıl Satılır?

 

Evde yapılan mantı herkes tarafından tercih edildiğinden satış yapmanız zor olmayacaktır. Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarını kullanarak hızlı ve geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Hatta hazırlanış aşamasında video kaydı yaparak bu platformlarda paylaşmanız talep ve para kazanma oranınızı oldukça artıracaktır. Yakın çevrenizde bulunan insanlara ürününüzü tanıtmanız da talep yaratacaktır. Ayrıca birçok lokanta ve yemek şirketi de potansiyel müşteriniz konumunda olacaktır. Bu tür işyerleri ile bağlantı kurulduğunda toplu siparişler bile alabilirsiniz. Bu sebeple evde mantı yaparak para kazanma yolu herkes için cazip bir seçenektir.

 

Dilerseniz Evde Kefir Üreterek Nasıl Para Kazanılır? makalemizi inceleyerek evde kefir üreterek de kazanç sağlayabilirsiniz. Normal mesaili bir işte çalışmak istiyorsanız da iskur.gov.tr yi ziyaret ederek kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap