Evde Mum Paketleme İşi İle Para Kazanma, Paketleme Nasıl Yapılır?

Evde Mum Paketleme İşi İle Para Kazanma, Paketleme Nasıl Yapılır?

Evde mum paketleme işi ile kendi konfor alanınızdan para kazanmanız mümkün. Birçok firma bu alanda hizmet verecek çalışan aramakta.

Evde Mum Paketleme İşi

Türkiye’nin pek çok şehrinde ev kadınları bulundukları ekonomik zorlukların altından kalkabilmek ve ailelerine, eşlerine maddi bir yardım sağlayabilmek için ek iş yapmayı tercih etmektedirler. Evinden komşuları veya çocukları ile beraber ek iş ilanlarına başvuran kişiler, genel olarak ayda yaklaşık 1500 TL civarında paralar kazanabilmektedir. Paketleme işi de evden yapabileceğiniz basit bir işlemdir. Bu işlem evden yapılabilecek çalışmalar arasından en sık rastlanılanı ve en kolay olanı olarak öne çıkmaktadır. Herhangi bir firmanın sizinle çalışmak istemesi durumunda düzenli olarak asgari ücrete yakın meblağlar kazanmak mümkündür. Üstelik günümüzde, hemen hemen her şehirde, evden paketleme işi yapacak eleman arayışı mevcuttur.

Bu işin altında altında çok daha fazla para olduğu için ev hanımları genellikle yaptıkları ek iş ilanlarında paketleme kategorisine başvuru yapmaktadırlar. Halihazırda paketleme işi de çok kolay bir işlemdir. Çeşitli renkler kullanılarak firma tarafından size verilen mumlar belirlenen adetlerde özel bir ambalaj içerisine konulup paketlenmelidir. Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde bu iş ev hanımları tarafından çok fazla rağbet görmektedir. Özellikle İzmir, Ankara, İstanbul, Trabzon, Adana ve Antalya bu iş ilanı için ilk sıralarda yer almaktadırlar. Ayrıca birçok İç Anadolu ve Doğu Anadolu şehrinde de paketleme ilanlarının mevcut olduğunu gözlemleyebiliyoruz.

Evde Mum Paketleme İşi İle Para Kazanma

Bu işten aylık faturalarınızı, kiranızı ve benzeri masraflarınızı ödeyebilecek düzeyde bir kazanç elde edebilirsiniz. Düzenli olarak teslim ettiğiniz her mum paketinden veya büyük firmalar ile çalışıyorsanız koli başından ücret kazanırsınız. Genel itibariyle firmalar koli başına 1-2 TL arasında ödeme yapmaktadırlar. İşi güzel ve özenli bir şekilde yaparsanız firma size günlük maaş da verecektir. Hatta bu seviyeye göre alacağınız para miktarı da daha fazla artabilir. Günlük olarak yaklaşık 50 koli paketleme yaptığınızda kazancınız 50 TL – 100 TL arasında olacaktır. Her gün düzenli bir şekilde yapmanız durumunda aylık ortalama 2250 TL bir kazanç elde edilebileceği görünüyor. Üstelik ilk başlarda işte biraz da yavaş olacaksınızdır. Alışma sürecinden sonra daha da hızlanarak söz konusu olan bu kazancınızı ikiye, belki de üçe katlayabilirsiniz.

Evde mum paketleme işi ile işveren firma kazandığınız tutarı günlük olarak havale yöntemi aracılığıyla gönderecektir. Genel tercihleri bu yönde olsa da nakit alabilecekseniz nakit vermekten de çekinmezler. Tercih tamamen size aittir. Bu tarz bir işe başlamak istiyorsanız ilk olarak semtinizde böyle bir firmanın olup olmadığı ile ilgili araştırma yapabilirsiniz. Semtinizde yoksa iliniz genelinde bir araştırma yaparsanız kesinlikle bulacaksınızdır.

Mum Paketleme
Mum Paketleme

Nasıl Yapılır?

İlgili iş oldukça kolay olan paketleme işleri arasında yer almaktadır. Farklı renkler kullanılarak size verilen mumları çalıştığınız firma tarafından belirlenen adet sayısına göre özel ambalajlar içerisine koyduktan sonra paketleme işini yapmış olmaktasınız. Çeşitli renk ve boylarda olabilen bu mumlar, her bir paket içerisine 10 adet koyulacak biçimde sayıldıktan sonra paket kapatılmaktadır. İşlemleri biten paketler size verilen koliler içine her bir koli için yaklaşık 50 veya 100 paket girebilecek biçimde dizilip, kolilerin etrafı koli bandı ile kapatılır.

Mum paketleme işi esnasında kişiye lazım olabilecek birkaç araç-gereç ve malzeme firma tarafından size temin edilmektedir.

Evde mum paketleme işi için gereken malzemeler aşağıdaki şekildeki gibidir:

  • Mumların koymak için poşet ambalaj
  • Farklı boy ve renklerde mumlar
  • Poşet ambalajların kapatılması için yapıştırıcı
  • Mum ambalajlarının dizileceği 10’lu biçimde kutular
  • Koli Bandı
  • Kutuların dizileceği koliler
  • Maket bıçağı

bu malzemelerin hepsi gerekli firma tarafından size sağlanmaktadır. İşi veren firma yetkilisi 2 günde bir kontrole gelmektedir.

Evde Mum Paketleme İşleri

Kimi firmaların bu işi kendilerine ait olan fabrikalarda da gerçekleştirdiklerini belirtelim. Bu durumda sabit bir asgari ücret ve sigorta primi almanız muhtemeldir. Ayrıca evde kazanacağınızdan çok daha fazla para da kazanabilirsiniz. Eğer evde yaptığınız paketleme performansınız yeterliyse firmanız muhtemelen sizi fabrikasına çağıracaktır. Bu tarz bir fırsat önünüze geldiği zaman kesinlikle kaçırmamanızı öneriyoruz. Öyle ki işbu verdiğiniz emeğin kalitesine göre 4000-5000 TL meblağlarında ücretler de alabilirsiniz. Bu bağlamda dikkat etmeniz gereken işinizi en iyi şekilde yapmanız olacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap