Faizsiz Kredi Veren Bankalar hangileri ? & 2021

Faizsiz Kredi Veren Bankalar hangileri ? & 2021

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021; Faizsiz Kredi Kullanmak, Halkbank 5 bin TL Faizsiz Kredi Nasıl Alınır , Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar. Evet konumuz bu . Bu Kötü zamanlardan geçtiğimiz dönemde insanlar Faizsiz kredi alma ihtiyacı doğuyor. Devletimiz bu Tür krediler için atağa geçmiş durumda. Bizde bu yazıda bu konulardan bahsettik.

 

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde nihayet yıllarda kredi kullanımı yüksek ve inanılmaz oranda artış göstermiştir. Kredi faizleri ise kredi kullanmak isteyenleri oldukça zorlamaktadır. Sadece bankaların vakit vakit uyguladığı kampanyalar ile müşteriler faizsiz kredi kullanma şansını yakalamaktadır. Faizsiz kredi veren bankalar 2021 temalı bu yazımızda devletimizde bulunan faizsiz kredi veren bankalardan ve faizsiz kredi kullanma imkanlarından bahsedeceğiz.
Türkiye’de katılım bankası adı altında hizmet veren faizsiz bankalar, vatandaşların gereksinimlerini karşılamak adına kar oranı ile faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Düşük kar oranlarıyla devlet desteğini de alarak vatandaşlara hizmet veren faizsiz bankalar uygun ödeme planlarıyla müşterilerine birçok olanak sunmaktadır.

Faizsiz kredi imkanı ile müşteriler gereksinim kredisi, ev kredisi, taşıt kredisi şeklinde kredileri kullanabilmektedir. Devletimizde faizsiz kredi veren bankalar Tarım Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Kuveyt Türk, Türkiye Finans ve Albaraka Türk bankalarıdır. her bankanın kendi politikalarına nazaran belirlediği ödeme talimatları ve müracaat şartlarına gore bu kredilerden yararlanılabilir.

Faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyenler banka şubelerine giderek ya da web bankacılığından başvurularını gerçekleştirebilirler.

Faizsiz Kredi Veren Bankalardan Kredi Nasıl Alınır

Girişimcileri desteklemek amacıyla hizmet veren KOSGEB, sermayesi olmayan sadece iş yerİ açmak isteyen girişimsilere faizsiz kredi desteği vermektedir.  KOSGEB’den Faizsiz kredi iyi mi alınır sorusunun cevabı ise vatandaşlar tarafınca merak edilmektedir.

KOSGEB, lüzumlu şartları elde eden girişimcilere sıfır faizli kredi yahut bağışlama desteği vermektedir. Uygun şartları elde eden girişimciler kredilerini anlaşmalı bankalardan alabilirler. Faizsiz kredinin faizini ve bağışlama desteğini KOSGEB bankalara öder.
Faizsiz kredi imkanından yararlanmak için girişimcilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu koşullar bankalar ve alakalı kurumlar tarafınca belirlenmiştir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Başvuran kişinin başla bir işletmeden gelirinin olmaması
 • KOSGEB tarafınca verilen girişimcilik eğitimlerine katılarak sertifikayı almaya hak kazanmak
 • KOSGEB veri tabanına kayıt olmak
 • İşletmenin KOSGEB’in desten kapsamında olması
 • Daha evvel aynı sektörle alakalı KOSGEB desteklerinden yararlanmamış olmak
 • İş ile alakalı iş planını hazırlamak ve kurula sunmak.

Faizsiz Kredi Veren Bankalardan PTT Faizsiz Kredi Nasıl Alınır

Emeklilerin maddi sorunlarını aşmak amacıyla BDDK tarafınca alınan kararlar sonucunda PTT vasıtasıyla emekliler için faizsiz kredi imkanı sunulmuştur. Meydana Getirilen düzenleme ile emekliler 60 aya varan vade alternatifleriyle faizsiz krediden yararlanabilmektedir. PTT faizsiz kredi ile güç durumda olan emeklilere fazla büyük kolaylık sağlamaktadır. Sadece bu krediden yararlanmak için bazı şartları yerine getirmek gerekmektedir.

 • Emekli maaşını PTT şubelerinden alıyor olmak gerekir.
 •  En azca 2 otomatik ödeme talimatı vermek gerekir.
 •  Kredi kartı ve bireysel emeklilik sistemine iç olmak.
 • Kredi hakkında bilinmesi gerekenler ise şöyledir:
 • Krediden yararlanmak için üst ıslak limiti 82 dir.
 • Geri ödemeler en çok kişinin maaşının yarısı olacak biçimde alınır.
 •  Krediyi alacak emekli bizzat kendi başvurmalıdır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Arasında 2021 Faizsiz Ev Kredisi Nasıl başvurulur

Ev almak isteyen birçok insan faizlerin üst olmasından şikayetçi. Bankaların nema oranları hızla yükselirken TOKİ belli şartlar sağlaması halinde vatandaşlara faizsiz ev kredisi imkanı sunmaktadır.

Ziraat Bankası tarafında verilen TOKİ faizsiz ev kredisinden, emekli sandığı tarafınca maaşa bağlanan şehit aileri, terör malulleri ve aileleri yararlanabilmektedir. Faizsiz ev kredisi almaya hak kazananlar 2021 faizsiz ev kredisi ne kadar sorusuna yanıt aramaktadır.
Gereken şartları taşıyan kişilerin alabileceği faizsiz ev kredisi miktarı her sene güncellenmektedir ve 2021 yılı için 154 bin TL olarak belirlenmiştir.
Yukarıda saydığımız şartlar dahilinde olanlar hak sahibi bulunduğunu belirten vesika ile Tarım Bankalarına başvurarak faizsiz ev kredisi talebinde bulunabilirler.

 

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz, Ptt İş Başvurusu ve 36 Ay Vadeli 20 Bin Lira İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz. Sağlıcakla kalın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap