Fazla Kilolarımdan Nasıl Kurtulurum?

fazla kilolardan kurtulmak

Fazla kilolardan kurtulmak daima korkulu rüyalarımız olmuştur. Çoğu zaman buna özen göstermemize rağmen yine de o fazla kilolara sahip olmuşuzdur. Bunlardan kurtulmanın yolu size zor gibi görünsede o kadar zor olmadığını göreceksiniz. Peki sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verebiliriz? Kilo vermek için nelere dikkat etmeliyiz? Fazla kilolardan kurtulmak için neler yapmalıyız? Bu soruların cevabını hep birlikte öğrenelim.Fazla Kilolardan kurtulmak için Egzersiz Yapın

Evet bunu birçok zayıflama programlarında duymuşsunuzdur. Peki egzersiz yaparak fazla kilolardan kurtulmak neden çok öneriliyor hiç düşündünüz mü? Çünkü en sağlıklı zayıflama metotlarından bir tanesi de egzersiz yaparak zayıflamaktır. Gün içerisinde yaptığınız hareketler ile siz farkında olmasanız bile kalori yakarsınız. Egzersiz yapmak için kendinize zaman ayırırsanız gerçekten farkı sizde göreceksiniz. Bir yere gitmek için bisikletinizi kullanmanız veya yürüyerek gitmeniz bile sizin için çok avantajlı olacaktır.

Bol Bol Su Tüketin

Kilo vermek istiyorsanız kesinlikle bol bol su tüketin. Suyun kalorisi olmadığını için bol bol su tüketmeniz fazla kilolarınızda hızlı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Limon suyu güçlü bir antioksidan olduğu için suyunuzun tüketirken içine birkaç limon damlatmanız daha kolay kilo vermenize yardımcı olacaktır. Sağlığınız içinde oldukça yararlı olan limon hem kalbinize hem de kalp damarlarınıza olumlu etki sunacaktır. Limonlu suyun faydaları saymakla bitmez fakat sizler için birkaç tanesine değinelim.

  • Hakiki bal ile limonlu suyu düzenli olarak tüketmek, sizi fazla kilolarınızda kurtaracaktır.
  • Düzenli olarak limonlu su tüketmeniz, bağışıklık sisteminizi güçlendirip sizin daha sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır.
  • Bol su tüketiminin böbreklere çok faydalı olduğu gibi limonlu suda böbreklerinizde taş oluşmasını önleyecektir.
  • Limonlu su tüketimi ile oluşacak olan diş eti problemlerinizin önüne geçebilirsiniz.Tükettiğiniz Besinlere Dikkat Edin

Zayıflamak için birçok yöntem deneyebilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istediğiniz zamanlarda yediğiniz gıdalara dikkat etmiyorsanız işiniz bir hayli zor. Bu dönemde yediklerinize ciddi anlamda dikkat etmelisiniz. Mesela kızartılmış gıdalar yerine fırında pişirilmiş veya kızarma işlemi görmemiş ürünleri tercih edin. Çok fazla şeker tüketmeyin. Çayınıza, kahvenize şeker atmayın. Bunu yapmanızın size ciddi anlamda artısı olacaktır. Mesela şekerli ürünleri de çok fazla tüketmeyin. Şeker ihtiyaçlarınızı doğal olarak giderin. Meyveler ve katkısız meyve ürünleri tüketin. Zararlı yağlar tüketmekten kaçının. Mesela bitkisel yağlardan olan, Ayçiçek yağı, mısır yağı gibi yağlardan kaçının. Bunların yerine daha sağlıklı olan Zeytinyağı gibi yağlar tüketin. Mesela sebze ağırlıklı beslenin. Siz tıka basa doyana kadar sebze yeseniz bile size zararı olmayacaktır. Sebzelerde şeker ve doymuş yağ olmadığını için sağlığınızı da tehdit etmez.


Fazla Kilolardan kurtulmak için İstikrarlı Olun

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için neler yaparsanız yapın istikrarlı olmadığınız sürece işiniz çok zor. Her işte en önemli husus istikrarlı olmaktır. Kilo vermek istiyorsanız istikrarlı olmanız gerekiyor. Öncelikle kendinize bir hedef belirleyin. Bu hedefe varmak için yapmanız gerekenleri belirleyin. Yapabiliyorsanız kendine diyet programı hazırlayın. Bu işi bilen kişilerden yardım almanız da sizin için büyük avantaj olacaktır. Sizde bu bahsettiklerimizi yaparsanız gerçekten istediğiniz kilolara kavuşacaksınız. En kısa zamanda istediğiniz kilonuza ulaşmanız dileğiyle Sağlıklı ve mutlu günler sizlerin olsun.

Fazla kilolarınızdan ameliyat tedavisi ile de kurtulmanız mümkün. Ameliyatla Zayıflama Ne Kadar Paradır? başlıklı içeriğimizden ameliyatla zayıflama hakkında bilgi edinebilirsiniz. Zayıflamaya dair diğer sorularınız için saglik.gov.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap