Fransız Kadınlar Niçin Kilo Almaz?

fransız kadınlar niçin kilo almaz

Fransız kadınlar niçin kilo almaz? Sorusu kilo problemi yaşayan veya Fransız kadınlarını bilen birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu Fransız kadınlar genetik olarak mı çok şanslılar yoksa başka sırları mı var? İşte sizlere bu soruların cevabını verebilmek adına bu yazımızı hazırladık. Bu yazımızın içerisinde Fransız kadınları, Fransız kadınların güzellik sırrı, Fransız kadınlar neden şişmanlamaz, Fransız kadınlar neden hep zayıf gibi soruların cevaplarına işlerken birçok konuya değineceğiz.Fransız Kadınlar Neden Şişmanlamaz?

Fransız kadınlar niçin kilo almaz?Fransız kadınlar aslında pek az yemek yemezler gayet düzgün ve nerdeyse öğün atlamadan yemek yerler. Yemek yerken de öyle sadece bir salata yiyerek karınlarını doldurmuyorlar. Öğün yemeklerine oturduklarında ana yemeklerini, ara sıcaklarını, içkisini ve üstüne üstelik tatlısını her bir şeylerini yiyerek öğünlerini tamamlıyorlar.

Ancak Fransız kadınlarının en büyük özelliği yemekle savaşmıyorlar. Onları yavaş yavaş yiyorlar. Kıtlıktan çıkmış bir halleri yok. Saatlerce sohbet ede ede o yemeklerin orada duracağını bile bile yemeklerini yiyorlar ve bitiriyorlar. Dolayısıyla yavaş yemek yeme son derece önemlidir.

Bir başka şey ise Junk Foof yani kötü ve sağlığa zarar verebilecek yiyecekler pek tüketmiyorlar. Yani fast food yok. Zaten genel olarak Paris’te fast food zincirleri çok yoğun değil. Dolayısıyla sanılanın aksine Fransız kadınlar sürekli diyet yaparak zayıf kalmıyorlar. Aksine çok fazla yemek yedikleri halde hala kilo almıyorlar.

Fransız Kadınların Beslenmesi Nasıldır?

Fransız kadınlar yemek yerken yavaş yavaş yemek yediklerini size daha önce belirtmiştim. Ayrıca yemeğe ek olarak çok sık meyve tüketirler. Yemeklerden sonra ara öğün olarak her öğün sonrası mutlaka meyve tüketirler. Ancak meyveleri gece değil dün içerisinde aktif oldukları zaman diliminde tüketirler. Bu aslında birçok diyette görebildiğimiz bir uygulamadır. Zaten diyet listesine de Fransız kadınlar gözlemlenerek girmiştir.

Dakika başı her boş bulunduklarında atıştırma huyları asla yoktur. Ancak hiçbir zamanda aç kalmazlar ve aç kalarak iş yapmazlar. Her daim hafif tokluk içerisinde bir denge oluşturmuşlardır. Yağ ve şekeri tamamıyla hayatlarından çıkarmamışlardır. Birçok yerde yağlı ve şekerli şeyler tükettiklerine şahit olabilirsiniz. Ancak aşırıya kaçmazlar kararında yerler. Yine dengeli bir beslenmeden yana tüketim yapmaktadırlar. Ayrıca öğünlerinde bol bol sebze tüketmektedirler. Zaten sebzede onlara göre lezzetli bir yemektir. Hiçbir öğünde mideleri tıka basa dolu olmaz. Artık bir lokma dahi alamayacak seviyeye asla gelmezler. Nerede ne zaman yemek yiyeceklerini bilirler.

Yakın buldukları veya biraz uzak olan birçok yere araçla gitmeyi tercih etmezler. Hareketin sihrine de inanırlar. Hatta birçoğu 3 – 4 km uzaklıkta bulunan işyerlerine yürüyerek gitmektedirler. Bu yürüyüşün onları dinlendirdiği ve hayat ile yüzleştiklerini düşünürler. Fransız kadınlarının en büyük özelliği ise tüm gün boyunca çok sık su tüketmeleridir.

Bol bol gülerler ve kahkaha atarlar. Zaten kahkahanın kalori yakma sırrı artık dünyaca kabul görmüş bir gerçektir.


Fransız Kadınlar Neden Hep Zayıf?

Fransız kadınların yaşamın sırrını sağlıklı bir şekilde yürütmenin formülünü çözmüş ve bunu hayatlarına uyarlamış kişilerdir. Diyetin o açlığından kurtulup tamamıyla her şeyi yiyerek formda kalınabileceğini tüm Dünya’ ya göstermektedirler.

Mesela Amerikalılar genellikle geçiştirme yiyecekler yerler. Hız ve koşturmaca dolayısıyla sürekli bir yerlere yetişme telaşları yüzünden ayak üstü bir şeyler atıştırmak Amerikalılarda artık bir kültür haline gelmiştir. Hatta akşam yemeğe çıkalım denildiğinde bile araçla bir fast food önünde durarak yemeklerini alıp yine araç içinde tüketip eve öyle gittikleri dahi olmaktadır.

Bu yaşam tarzının tam zıttı ise Fransızlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok fast food zinciri Fransa’ da yeteri kadar faaliyet gösterememekten şikayetçi. Bu yüzden birçok fas food zincirlerine göre kâr marjı en düşük ülkelerden biridir.

Fransız kadınların sırrı:

  • Sık sık ancak azar azar yemek tüketmek,
  • Gün içerisinde bol bol su tüketmek, Her daim yanlarında suları vardır
  • Her öğün sonra günde 3 sefer meyve tüketimi anca akşam tüketilmez,
  • Televizyon karşısında oturup bir şeyler atıştırmazlar. çünkü pek televizyon izlemezler,
  • Yemek yerken kıtlıktan çıkmış gibi değil yavaş yavaş ve küçük lokmalar ile yerler,
  • Tatlı, tuzlu, şekerli, yağlı şeyleri de kararınca yer ve tüketirler,
  • Asla diyet yapmazlar veya diyet ilaçları kullanmazlar,
  • Çok sık spor yapmazlar ama birçok yere yürüyerek farklı tempolarda giderler

Görüldüğü üzere zayıf olmak onlar için bir hayat olmuş. Hayatın normal akışı içerisinde gerçekleşen sıradan şeyleri yaparak zayıf kalınabiliyormuş.

Fazla kilolarınızdan ne kadar bir zaman içerisinde kurtulabilirsiniz? Sorunuzun cevabı için Ne Kadar Sürede Kilo Verilmeli? başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Zayıflamaya dair diğer sorularınız için saglik.gov.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap