Gmail ile Word Dosyası Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gmail ile Word Dosyası Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gmail ile Word dosyası gönderme nasıl yapılır? Sizlere Gmail ile Word dosyası gönderimini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Gmail ile Word Dosyası Gönderme

Google’ın dosya aktarım sistemlerini geliştirmesi hayatımızı çok daha kolay bir hale getirmiş durumda. Bu işlevsellikler sayesinde gün içerisindeki işlerimiz artık oldukça kolaylaşıyor. Herhangi bir yere mail göndermek istiyorsak bir alternatif olarak Gmail yolu kullanmak mümkün.
Bu işlemde bilgisayardan mail ile Word yollamamız artık günümüzdeki şartlarla çok kolay. Anlatmış olduğumuz yolları izleyerek dosyalarınızı istediğiniz şekilde gönderebilirsiniz.

Bilgisayardan Gmail ile Word dosyası gönderme 

Bu yazımızda bilgisayarımızda bulunan Word dosyasını Gmail’le nasıl göndereceğimizi anlatacağız. Size sunmuş olduğumuz yolları dikkatli bir şekilde uygulayarak Word dosyalarınızı Gmail’le  istediğiniz şekilde gönderebilirsiniz.

 • İlk adım olarak yapmamız gereken şey Gmail hesabımıza girmek olacaktır. Mail hesabımıza girişimizi yaptıktan sonra yeni bir mail oluştur seçeneğine tıklıyoruz.
 • Yeni bir mail oluştur seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza çıkan içerik ekranında, maili göndereceğimiz kişinin, kişisel mail adresini giriyoruz ve mailin konusunu yazıyoruz.
 • Göndereceğimiz mailin içeriğini yazdıktan sonra gönder butonunun yanında bulunan ataç simgesine tıklayarak Word dosyamızın konumunu bulmamıza yarayacak bir pencere açılıyor.
 • Açılan pencerede hazırlamış olduğumuz Word dosyasını bulup seçiyoruz.
 • Mailimizin içeriğini ve Word dosyasını ayarladıktan sonra sol alt köşede olan göndere basarak Gmail ile Word dosyası gönderme işlemini tamamlıyoruz.

Telefondan Gönderme

Telefondan gmail göndermemiz artık uygulaması ile de mümkün hale gelmektedir. Bunun için bir iOS ya da Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınızın olması gerekiyor. Akıllı cihazınıza Google Play veya App Store’dan indirmiş olduğunuz Gmail uygulamasıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Öncelik olarak telefon ekran kilidini açtıktan sonra Google Play Store veya App Store’da bulunan Gmail uygulamasını indiriyoruz.
 • İndirdiğimiz Gmail uygulamasından sahip olduğumuz mail hesabımıza giriş yapıyoruz.
 • Aynı şekilde bilgisayardan yaptığımız gibi mail göndereceğiniz kişinin mail adresini mail konusunu ve mail içeriğini eksiksiz bir biçimde yazıyoruz. 
 • Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra içerik kısmının aşağısında bulunan ataç simgesine tıklayarak dosya ekle diyoruz ve telefonumuzun dosyalar kısmında bulunan Word dosyasını seçiyoruz.
 • Baştan aşağıya yazmış olduğumuz iletiyi ve bilgileri kontrol edip sağ köşede bulunan gönder butonuna basarak Word dosyamızı Gmail yoluyla gönderiyoruz. 
Word Dosyası Gönderme
Word Dosyası Gönderme

Gmail ile Word Dosyası Gönderme: Office Kullanarak

Diğer tüm yollardan ziyade alternatif bir yol ise Office kullanarak gönderme yöntemi olabilir. İnternet tarayıcımız üzerinden öncelik olarak Office hesabımıza giriş yapıyoruz. Ayrıyetten bilgisayarımızda bulunan Word dosyasının içine girip gönderim yapmamız mümkün.

 • İlk olarak daha önce hazırlamış olduğumuz Word dosyasının bulunduğu konuma giriyoruz.
 • Sol üst köşede bulunan dosya sekmesine tıklıyoruz.
 • Karşımızda açılmış olan pencereden paylaş butonuna tıklıyoruz.
 • Paylaş > e-posta adımlarını izliyoruz. Ardından sağ tarafta açılmış olan ek olarak gönder butonuna tıklıyoruz.
 • E-Posta ile gönder sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza çıkan sekmede Gmail bilgilerimizi giriyoruz ve Word dosyamızı karşı kişinin mail bilgilerini girerek istediğimiz kullanıcıya gönderiyoruz. 

Alternatif Yükleme Siteleri Kullanarak

Gmail ile Word dosyası gönderme işlemi için buna uygun alternatif yükleme siteleri de mevcut. Arzu etmeniz durumunda alternatif yükleme sitelerini de kullanabilirsiniz. Bu tipteki siteler son derece stabil ve güvenli aktarım hizmetleri sunmaktadırlar. Özellikle mail hesaplarına nazaran daha fazla paylaşım alanları sunmaları da en çok tercih edilme sebeplerinden bir tanesi. O halde gelin güvenle kullanabileceğiniz birkaç alternatif yükleme sitesine göz atalım.

WeTransfer: WeTransfer kayıt gereksinimi duymadan kullanabileceğiniz son derece güvenilir bir platform. Platformun en çok öne çıkan özelliği yüksek oranda yükleme imkânları sunması. Öyle ki ücretsiz üyelik gerçekleştirerek bu oranları artırma imkânınız da mevcut. Dilerseniz yükleme esnasında vereceğiniz mail adresine gönderim talimatı verebilirsiniz. Dilerseniz de gönderim işlemini tamamladıktan sonra alacağınız bağlantı ile dosya aktarım yöneticisine yönlendirme yapabiliyorsunuz.

Smash: Bir sonraki Gmail ile Word dosyası gönderme alternatifimiz de Smash olarak öne çıkmakta. Smash, an itibariyle WeTransfer’den sonra en çok kullanılan indirme aracı. Özellikle Avrupa tarafında Smash’in sıklıkla kullanıldığını görüyoruz. Smash hem mail hem de bağlantı yoluyla dosya aktarımı imkânı sunuyor. Tamamen ücretsiz olan bu hizmetin WeTransfer’e göre daha fazla yükleme alanı sunması da en iyi özelliklerinden bir tanesi. 

Dosya.co: Dosya.co 2012 yılından beri aktif olarak hizmet veren bir alternatif dosya gönderme platformu. Bize göre Dosya.co’nun WeTransfer ya da Smash’ten hiçbir şekilde geri kalır yanı yok. Üstelik bu girişim tamamen yerli ve milli olmasıyla da öne çıkmakta. Smash ve WeTransfer’e stabil bir alternatif arıyorsanız Dosya.co’yu kullanabilirsiniz. Platforma ücretsiz yüklemeler yapabilir, sonrasındaysa bu yüklemelerin bağlantılarını paylaşarak dosya aktarımı gerçekleştirebilirsiniz.

Böylelikle Gmail ile Word dosyası gönderme yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için bizi takipte kalmaya devam edin.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap