Gmail Oturum Aç Telefondan Yapılabilir Mi?

Gmail oturum aç telefondan

Gmail Oturum Aç Telefondan Yapılabilir Mi? Yine bir mail adresi ve Google bağlantılı yazı ile karşınızdayız. Hepinizin hakim olduğu üzere dünya da ve ülkemizde birçok Google ve özel olarak da Google Mail yani kısaca Gmail kullanıcısı vardır. Bu kullanıcılar Gmail oturum aç telefondan işlem yapılabilir mi merak ediyorlar. Biz siz ilgili kullanıcıların merakını gidermek için Gmail oturum aç telefondan işlemleri ile ilgili bu makaleyi kaleme ya da teknolojik olarak klavyeye döküyoruz. Gelin bu işlemin nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde birlikte inceleyelim.

Gmail Oturum Aç Telefondan Yapılırken Gerekli Olan Ekipmanlar Nelerdir?

Öncelikle Google Mail kullanıcılarının bu işlemleri gerçekleştirebilmesi için günümüzde akıllı telefon olarak adlandırılan Ios ve Android olarak genelde iki çeşidi kullanılan bir telefona sahip olmanız gerekir. Eğer böyle bir telefona sahip değilseniz bir mağazadan bu özelliklere sahip bir telefon satın almanız gerekecektir.

Bu işlemi yapmak için uygun koşulları olan bir telefona sahip olduğunuzu varsayarak yazıya devam ediyorum.

Wifi ya da Mobil Veri ile İnternet Erişimi

Sahip olduğunuz bu telefondan internete erişmeniz gerekmektedir. İnternete erişim sağlamak için bir kablosuz Wifi ağına bağlanabilir ya da telefon servis sağlayıcınız (Türkcell, Vodafone, Türk Telekom, Bimsel ve benzeri şirket hatları) tarafından satın aldığınız internete yani mobil verinize bağlanabilirsiniz. Bu işlemler için genelde telefonunuzun ana ekranını aşağıya kaydırarak yapmanız gerekir. Ekran aşağı kaydırıldığında üst kısımda kapalı parantez görünümünde fakat şemsiye gibi yere doğru bakan üç adet görsel ve o görsellerin hemen altında nokta işareti bulunan bir simge göreceksiniz. Buna tıkladığınızda çevrenizde bulunan wifi ağlarını görüntüleyebilirsiniz. Eğer şifresiz bir ağ var ise direk bağlanabilir yok ise sahibini bildiğiniz bir ağın sahibinden şifreyi paylaşmasını talep edebilirsiniz.

Çevrenizde bir wifi ağı olmayabilir ya da var olan ağlarda internet erişimi olmayabilir. Öyle bir durum var ise genelde aşağı ve yukarı olarak iki adet ok işareti ile belirtilmiş simgeye tıklayıp mobil verinizi kullanabilirsiniz. Eğer yine bağlantı problemi yaşarsanız önce servis sağlayan şirketinize (Türkcell, Vodafone, Türk Telekom, Bimsel ve benzeri şirket hatları) ardından çözüm olmamışsa telefon tamir servisine başvurmanız gerekir.

İnternet Tarayıcısı ya da Google Mail Uygulaması

Yukarıdaki işlemler ile ilgili bir sıkıntınız yok ise Gmail oturum aç telefondan işlemlerine devam edebiliriz.

Gmail hesabınızda oturum açmak için Google Mail yani Gmail’in web sitesine ya da uygulamasına erişmeniz gerekir. Sırasıyla önce uygulama sonrasında da tarayıcıdan erişim ile ilgili anlatımlarımızı aşağıda yapacağız.

Google Mail Uygulaması ile Gmail Hesabınıza Giriş

Gmail hesabınıza erişimin en kolay ve kullanışlı yolu Gmail yani Google Mail uygulaması ile olacaktır. Öncelikle telefonununuz da bulunan Google Store, Galaksi Store ya da Apple Store gibi uygulamalara giriş yapmanız gerekir. Eğer bu uygulamalar mevcut değil ise tarayıcıdan bu uygulamaları indirebilirsiniz ya da bir sonraki başlığımızda anlatacağımız tarayıcıdan mail hesabınıza erişimi sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki store yani mağazalardan birinden Gmail uygulamasını indirmeniz gerekecektir. İndirmek için store uygulamanızın arama bölümüne gmail yazıp ara ya da büyüteç amblemine tıklayınız. Ardından karşınıza çıkacak olan gmail uygulamasını indir ya da telefonunuzun diline göre dowland yazan kısma tıklayıp indirme işlemini başlatınız. İndirme işlemi sırasında internet bağlantınızın gitmediğinden emin olmalısınız. Aksi takdirde indirme başarısız olur.

İndirilen uygulama açıldığında kullanıcı adı ya da mail adresi yazan kısma mail adresinizi yazınız. İleri tuşuna basınız. Karşınıza şifre yazan bir kutucuk çıkacaktır. Bu kutu bazen ileri tuşuna basmadan da karşınıza çıkabilir. Bu kutucuğa mail adresinizin şifresini yazıp onayladığınızda Gmail oturum aç telefondan işleminiz tamamlanmış olur.

İnternet Tarayıcısı Vasıtası ile Gmail Hesabınıza Giriş

Telefonunuzda internete bağlanmanıza yarayan bir tarayıcı mevcuttur. Çoğu telefon satın alındığında böyle bir uygulama ile gelir. Eğer yok ise bir tarayıcı yüklemeniz gerekir.

Tarayıcınızın var olduğunu düşünerek yazıya devam edelim. Tarayıcınızın internet sitesini yazmak için kullanılan kısmına ya da arama kısmına Gmail giriş yazın. Karşınıza mail Google yazan bir web sitesi çıkacaktır. Bu siteyi tıklayın.

Siteye giriş sağladıktan sonra mail adresinizi ve şifrenizi ilgili kutulara yazıp onayladığınızda Gmail oturum aç telefondan işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Eğer şifrenizde hata mesajı alıyorsanız bu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Güzel ve sağlıklı günler dileriz.

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap