Gmail Hesap Kurtarma Nasıl yapılır?Gmail nasıl kurtarılır

Yeni silinen bir Gmail hesabı kurtarılabilir mi

Google Gmail Hesap Kurtarma Nasıl yapılır? Gmail hesabımı nasıl kurtarabilirim gibi sorularınız varsa en doğru yanıtı alabilmek için doğru yerdesiniz.

Google Hesabınızı yahut Gmail’inizi kurtarma Şifrenizi yahut kullanıcı isminizi unuttuysanız yahut teyit kodları alamıyorsanız Google Hesabınızı kurtarma adımlarını uygulayın.

Gmail Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

İşte Gmail hesabınızın şifresini kurtarmak yahut yeni şifre alabilmek için izlemeniz gereken adımlar… accounts.google.com/signin/recovery adresini tarayıcınıza yazın ve Enter’a basın. Hesap bilgilerinizi girmeden adres çubuğunda anahtar işaretinin görünmesine ve adresin doğru olmasına dikkat edin. Kurtarma seçenekleriniz, hesap ayarlarınıza, telefon numaranızı eklemiş olmanıza vs. göre farklılık işaret ediyor. Ekrandaki talimatları takip edin. Hesabın size ilişkin olduğunu doğrulamanız için size birtakım sorular sorulacak. Hepsine doğru cevapları veremiyorsanız dahi, muhtemel olduğunca doğru yanıt vermeye çalışın.

Google Gmail Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır
Google Gmail Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır

Google’ın size sorabileceği sorular arasında bunlar var: Önceki parolanız 2 adımlı teyit kodu Telefon numaranız Hesap kurtarma için belirlediğiniz ikincil eposta adresi Güvenlik sorusunun yanıtı Gmail yahut hesabınızı açtığınız tarih 3. Parolanızı sıfırlayın.

Yeni Gmail Şifresi Nasıl Alınır?

Parolanızı unutmadıysanız, bütün uygulamak dilediğiniz parolanızı değişiklik yapmak şayet, alttaki kolay adımları izlemeniz yeterli. Hesabım sayfasına gidin (anahtar simgesinin varlığına dikkat edin). “Oturum açma ve emniyet” altındaki “Google’dahi seans açma” opsiyonu üstüne tıklayın. “Şifre” üstüne tıklayın; eski parolanızı girmeniz istenebilir. Bunun sonrasında yeni parolanızı belirleyebileceksiniz.

Yeni Gmail Şifresi Nasıl Alınır
Yeni Gmail Şifresi Nasıl Alınır

İleride Sorun Yaşamamak İçin Parolanızı unuttuğunuzda hesabınızı kolaylıkla kurtarmak için Hesabım sayfasında Kişisel veriler alanında ikincil bir eposta belirtmenizde ve telefon numaranızı girmenizde yarar var. Ek emniyet için iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmenizi öneriyoruz. Bunu yaptığınızda rastgele biri, parolanızı öğrense dahi telefonunuza sahip olmadığı için hesabınıza giremeyecek.

Yeni silinen bir Gmail hesabı kurtarılabilir mi?

Herhangi bir platforma üyelik oluştururken Gmail hesabı çoğunlukla gerekiyor. Gönderilecek bildiriler, geri dönüşlerin tümü gmail hesabımıza geliyor. Fakat ara sıra Gmail hesabımızın şifresini unutabiliyoruz yahut hesabımız başka bireylerin eline geçebiliyor. Bu gibi hallerde hesabınızı kurtarabilmek muhtemel.

Eğer şifremi unuttum , hesabıma giremiyorum sorununu yaşıyorsanız Gmail şifre kurtarma prosedürü için yapmanız gerekli olanlar:   Google hesap kurtarma Hemen şunu dahi belirtelim Gmail şifre kurtarma sayfasında etkin olabilmeniz için birtakım hesap bilgilerinizin yenilenmiş olması gerekiyor. Örneğin Google hesabınızla ilişkilendirilmiş telefon numarasının aktüel olması bu noktada çok mühim.

Eğer  adresinizi unuttuysanız, Gmail hesap kurtarma için yapmanız gerekli olanlar: Gmail kurtarma e posta adresi Gmail Hesabı başkalarının eline geçen kullanıcıların yapması gerekli olanlar şayet şu şekilde: İlk adımda hesabınızda kuşkulu hareketler gerçekleşti mi bunu denetim edin. Eğer hesabınızda; Bundan ileri adımda “ ” sayfasına gittikçe Gmail hesabı kurtarma prosedürünü başlatabilirsiniz. Eğer Gmail hesap kurtarma prosedürü etkin olursa kendinize kuvvetli bir belirlemeniz gerekecek.

Google, Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Google Hesabı Kurtarma prosedür adımları: Hesap Kurtarma prosedürünü başlatmak için alttaki iki yoldan birisi ile kurtarma prosedürünü başlatılabilirsiniz: Şifremi unuttum Google hesap kurtarma sayfasında etkin olabilmeniz için alttaki katagorilerin en azından birkaç tanesine erişiminizin olması gerekiyor: Üstteki bağlantılardan birine ulaşım sağladıktan sonra, elektronik posta adresinizi girebileceğiniz bir “ Hesap Kurtarma ” sayfası görmeli ve prosedürü başlatmak için ileri ‘yi tıklamalısınız. E-posta adresinizi (aşağıda açıklanmıştır) hatırlamıyorsanız, “ ” bağlantısı dahi vardır. Bu sayfaya ulaşım sağladıktan sonra, hesabınıza yineleme ulaşım sağlayabilmeniz için ve hesabın sahibi olduğunuzu ispatlamak için Google yönünden birtakım sorular sorulacaktır. Size sorulacak soru seçenekleri, daha evvela hesabınızla alakalı ayarlamış olduğunuz kurtarma seçeneklerinin nasıl yapılandırıldığına göre belirlenir.

Örneğin; Erişim sağlayamadığınız  Google hesabınızın 2 adımlı doğrulaması etkinleştirildiyse prosedür, . Mevcut kurtarma seçenekleri, alttaki sorulardan yahut eylemlerden rastgele birini ve büyük ihtimalle aşağıda listelenmemiş yahut resimdeki başka soruları içerebilir: Yukarıda bahsedilen katagorilerin fazlası, hesabınıza erişimi kaybetmeden evvela hesapta eskiden yapılandırılmış ayarlarınızın haline dayanmaktadır. Yani bir opsiyon (kurtarma elektronik posta adresi yahut telefon gibi) hiç bir vakit ayarlanmamışsa, bu alternatifler sunulmayacaktır. Önceden yapılandırılmış bir elektronik posta yahut telefon numaranız varsa ve bu opsiyonu seçerseniz, girmek için size Google yönünden altı haneli bir kod gönderilir. Doğru kodu girdiğiniz vakit şifre değiştirme sayfasına kendi kendine yönlendirilerek yeni bir şifre tanımlayabilirsiniz. Google hesabınıza eskiden yapılandırılmış bir telefon numarası yahut elektronik posta kaydetmiş olsanız dahi emniyet kodu aldıktan sonra Google size hesabınızda kuşkulu hareketler söz hususu olmuşsa ilave sorular sorabilir. Hesabınızı kurtarma prosedürü süreç bitirildiğinde gerçekleşebilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap