Google’a Nasıl Reklam Verilir?

Google'a Nasıl Reklam Verilir?

Google’a Nasıl reklam verilir? Devir artık internet devri olduğu için insanlar artık internetten arayıp bulup satın alıyor .Tüm satıcılar artık internet üzerinden mallarını pazarlıyor. Ve ilk akla gelende Google’a Nasıl Reklam Verilir? Bizde sizler için bu konuyu araştırdık. Google’a nasıl reklam verilir,Google’da ürün pazarlama konularını ayrıntılı olarak anlattık. Umarız işinize yarar. Buyurun başlayalım.

Google’a Nasıl reklam verilir?

Google’a reklam vermek için öncelikle bir Gmail hesabı açılması gerekmektedir. Bu mail adresini kullanarak adwords hesabı açılmalıdır. Bu hesap açıldıktan sonra reklamın ne kadar yayınlanması istenirse ona göre para yatırılır. Hesap ilk kez açıldığında Google, hediye olarak hesabınıza bir miktar para yükler. Daha sonra, reklam için taslak oluşturacağınız bir alan adwords sayfasında karşınıza çıkar. Burada reklamın tasarımı, görüntüsü ve içeriği yapılır. Bunlardan sonra reklamın günde ne kadar yayınlanacağı belirlenir ve şirket size bunun için günlük  ne kadar para ödemeniz gerektiğini web sitesinde bildirir ve bu ücret kabul edilirse, kredi kartıyla ödeme yapıldıktan sonra reklam onaylanıp yayımlanır.

Reklamın yayınlanacağı alanlara göre günlük ücretlerde değişmektedir. Reklamlar sadece Google aramalarında mı görünecek ya da videolarda da mı görünecek buna göre ücretler değişmektedir. Reklamınız videolarda görülür ve bu reklamı izleyen kişi reklama tıklarsa, bu işten reklamı veren kişi ekstradan para kazanabilmektedir. Günlük reklam gelirleri artırılarak tıklanma oranları da yükselmektedir. Adwords hesabına giriş yapılarak reklamlara tıklanma oranları ve elde edilen reklam gelirleri görüntülenebilir. Tüm bu işlemlerden sonra adwords hesabı kontrol edilerek kazançlar görülebilir ve bu sayede reklam verenler ürünlerini tanıtabilir veya satabilirler.

Google ile Ürün Pazarlama

            Web üzerinde reklam yayınlamanın amacı ise şirketlerin veya kurumların daha çok kar elde etmek için ürünlerini pazarlamak istemesidir. Bu iş dijital pazarlama olarak adlandırılır. Başka insanlar da internet sitelerinde gezinirken Google, kendisine verilen reklamları sitede dolaşan insanlara gösterir. Dijital pazarlama özellikle günümüzde ve gelecekte çok önemlidir. Her gün milyonlarca insan internet te gezinirken, gördükleri  reklamlara da bakmaktadırlar. Bu sayede şirketler ürünlerini tanıtma fırsatı bulabilirler bu yüzden dijital pazarlama herkes için çok önem kazanmaktadır. Reklam oluştururken dikkat edilmesi gereken bir nokta ise reklam içeriğinin dikkat çekici olmasıdır. Eğer reklamda bunlara dikkat edilirse, reklam gelirlerinde ve ürün satışlarında da artışlar olabilmektedir.

 

Bu konumuzun ardından dilerseniz instagramdan para kazanmak adlı yazımızı okuyabilir yada Google‘a başvurabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap