Grip Nasıl Geçer?

Bir çok insan bugünlerde Grip nasıl geçer ? diye aratmakta.Yaz mevsiminden kış mevsimine geçtiğimiz bu günlerde insanlar bu geçişlerde grip nezle gibi bir çok hastalık geçirip internetten grip nasıl geçer? nezle nasıl geçer ? diye aramalar yapıyor. Bizde bu sorunuza cevap bulmak için araştırıp yazıya döktük .Umarız işinize yarar.  Geçmiş Olsun..

  

 

 

Grip Nasıl Geçer?

Grip hastalığı diğer adıyla influenza özellikle kışın ortaya çıkan, bulaşan insanın günlük yaşamında halsiz bırakan, sürekli burun akıntısı yaşatan, eklem ağrıları, baş ağrısı, öksürük, ateş vb. etkiler gösteren hastalıktır. Üstelik kış aylarında grip nasıl geçer sorusu sıkça sorulan sorular arasındadır. Çünkü kış aylarında virüslerin rahat yaşayabilir gripte influenza virüsü olduğu için daha rahat yayılma göstermektedir. Kış aylarında grip hastalığına yakalanan insanlar ortalama ilk 5 gün gribi yayar. Çocuklar ise 10 günü aşan süreler ile grip hastalığını yaymaktadır. Dinlenmek ve doktora görünmek grip nasıl geçer sorusuna verilecek en güzel cevaptır, ancak evinizde de gribi atlatma ihtimaliniz bulunmaktadır. Evinizde bu hastalığı atlatmak istiyorsanız biraz istemediğiniz yemekleri yemeniz gerekebilir.

Grip Atlatmak İçin Etkili Yöntemler

Grip atlatmak için yaklaşık bir hafta gibi bir süre boş kalmalısınız. İştahsızlık yapan bir hastalık olsa da yemek yiyerek metabolizmanızda bir güçlenme yaşatmalısınız. Halsizlik ve iştahsızlık grip hastalığı süresince en çok karşılaşılacak rahatsızlıktır. İştahsızlık sorununuzu görmezden gelirseniz ve sarımsak, limon, nane, zencefil, elma sirkesi gibi içecek ve yiyecekleri yerseniz halsizlik sorununuz gidecektir. Sadece halsizlik olarak düşünmek yanlış olur, sarımsakta bulunan besinler antibiyotik etkisi yapar, limondaki doğal asit gribe karşı önemli rol oynar, nane ise solunumunuz açar öksürüğü keser. Özellikle grip hastalığı veya ona benze diğer hastalıkların geçmesinde büyük rol oynayan içecekler var, bunlar zencefil çayı, ada çayı ve nane limondur. Eğer gribinizin geçmesini istiyorsanız aktarlarda çok rahat bulabileceğiniz bu çaylar ile garibin geçme süresini düşürebilirsiniz. Üstelik Grip sekiz haftaya kadar uzayabilen bir hastalıktır.

Grip Hastalarının Yapması Gerekenler

Eğer bir grip hastasıysanız ilk önce yemek ve dinlenmek altın kuraldır. Grip olan kişi iştahsızlık sorunu yaşar bunun yanında da eklem ağrıları çeker. Kişi iştahsızlık ve halsizlik sorununu görmezden gelirse eğer ve zorla sağlıklı yemekler yerse iyileşme süresi hızlanacaktır. Meyve sebzeler grip hastalarının en çok yemesi gereken sağlıklı besinlerdir. Metabolizma güçlü olursa virüsler o kadar etkisini gösteremez. Metabolizmanızı güçlü tutmanız oldukça önemli ve gribi atlatmada zamanı azaltan değerli bir etkendir. Su içmek grip olan kişide çok yarar sağlayacaktır. Grip olan kişi çok susar çünkü ateşi yükselir ve vücutta olan su ihtiyacı artar bir nevi motor gibi düşünebiliriz, suyunu arttırırsak motor yanmaz rahat çalışır. Vücudunuza da verdiğiniz su ateşinizi azaltacak, metabolizmanın düzenli çalışmasına yarar sağlayacaktır. Çünkü su içmek vücudun organlarının rahat çalışması demektir, bu şekilde grip sorununuz en hızlı şekilde geçmiş olacaktır.

Grip Hastalığı Tehlikeli mi?

Grip hastalığı son derece önemli ve bazı zamanlarda tehlikeli denecek boyutlardadır. Üstelik her yıl grip hastalığından ölenlerde bulunmaktadır. Eğer doktorların verdikleri ilaçla itibar etmeyip üstüne birde kronik rahatsızlıklar yaşıyorsanız, grip hastalığı sizler için çok riskli bir hastalık olacaktır. Grip hastası olanların ve ölenlerin tek sorunu ya kronik rahatsızlık ya da metabolizma sorunlarıdır diyebiliriz. Normal sağlıklı bir birey hastalığın şiddetine göre gribi atlatır ya sıkıntılı ya normal bir şekilde atlatır ancak ölümcül olmayacaktır. Doktorunuzun dediklerini dinleyin ve grip hastalığını hafife almayın.

Eğer siz de gribin bir semptomlarından olan burun akıntısından kurtulmak istiyorsanız Burun Akıntısına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer? makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz. Merak ettiğiniz diğer şeyler için saglik.gov.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.