Hemşire Maaşları 2020

Hemşire nasıl olunur ,hemşire maaşları

Kutsal Mesleklerden en önemlilerinden biride Hemşirelik olduğunu hepimiz biliyoruz. Hemşireler alın teri dökerek maaşlarını kazanmaktalar.Bu alın terinin karşılığını almak onlar için en büyük beklenti. Hemşire adaylarının en çok arama yaptıkları günümüzde aldıkları maaş. Yani google’da En çok Hemşire Maaşları aranmakta bu adaylar arasında. Biz de Hemşire Maaşları ne kadar Hemşire maaşları 2020 senesinde ne kadar oldu. Ayrıca hemşirelik nedirNasıl Hemşire olunur? Özel hastanelerde çalışan hemşireler ne kadar maaş alıyor ve Devlette çalışan hemşirelerin maaşı ne kadar olduğunu araştırdık.Ayrıca aile hekimliğinde çalışan hemşireler ne kadar alıyor ? Sağlık Bakanlığı hemşire alımı nasıl oluyor?

Hemşire Maaşları Üniversite Özel Hastane 2020

Devlette çalışan hemşireler kadar Kamu yani özel hastanede çalışan hemşireler maaşlarını merak ediyor. Özel Hastanelerde çalışan hemşirelerin ortalama maaşı 4500 ile 6000 TL arasında değişmektedir. Maaşlarının değişimi yaptıkları işe göre değişebilmekte olup Çalıştıkları hastanelerin misal Acıbadem hastanesinde çalışan hemşirelerin maaşı amerikan hastanesinde çalışan hemşirenin maaşı aralarında farklılık göstermektedir. Ayrıca Almanya Özellikle Türkiye’den hemşire arayışına girmekteler. Yani Almanyada hemşire olarak çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz.Almanya hemşire alımı yapıyor.Almanya’da yaşayan ve Türk hastalar ile ilgilenmeleri için Türkiyeden hemşire aradığını biliyoruz. Almanya hemşire Maaşları hakkında araştırma yapıp sizlere en kısa zamanda bilgi vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Hemşire Maaşları 2020 senesinde ve üniversite Özel hastane 2020 senesindeki  maaşları 4500 6000 arası maaş almaktadır.

 

Hemşire Maaşları devlette çalışanlar 2020

Hemşirelerimiz Özel sektörün yanı sıra KPSS’ye girerek hemşirelik mesleklerini devlet ve aile hekimlerinin yanında çalışarak idame ettirmektedir.Devlette çalışan baş hemşire maaşları 2020 yılında  8.000 ile 10.000 Tl  arasında değişmektedir. Kıdem söz konusu olunca muhakkak değişimler söz konusu. Uzman Hemşire ler yani Lisans bölümü okuyup mezun olan hemşireler 5500 ila 7000 TL maaş almaktadırlar. Devlet hastanelerinde çalışan hemşireler Döner Sermaye hemşire maaşları da almaktadır. Maaşa ek olarak Döner Sermaye hemşire maaşlarına artı bir ek gelir getirmektedir.Lise Mezunu hemşireler 4000 ila 5000 Tl arasında maaş almaktadır. Bu yukarıda bahsettiğimiz maaşlar Erkek Hemşire maaşları Kadın Hemşire maaşları ile aynıdır. Askeri hemşireler ise Devlette çalışan Hemşireler ile hemen hemen aynı kıdeme göre maaş almaktadır. Aile hekimliği hemşire maaşları lisan mezunu yada ön lisans mezunu hemşireler ve ayrıca ortaöğretim yani lise mezunu hemşireler kıdemlerine göre maaşları değişebilmektedir.

Hemşirelik Kutsal Mesleklerimizden biridir Lütfen Hemşirelerimize sahip çıkalım. Onlar bizim için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor ve maaşlarını hakkediyorlar.

Hemşirelik Nedir?

Hemşireler sağlık ordumuzun temel taşlarından en büyüklerinden biridir. Sağlık Liselerinden ,Sağlık Meslek yüksekokulu, Hemşirelik Lisans (4 Senelik) okuyan adaylar mezun olduktan sonra hemşire olarak çalışmaya hak kazanmaktadır. Hemşirenin görevleri aşağıdaki gibidir.

 • Hasta bakımiçin gerekli olan işleri  değerlendirmek ve planlamak ve ortaya çıkarmak,
 • Hastaları muayene ve örnek alımı  için hazırlamak,
 • Ameliyat öncesinde  ve sonrasında hastaya gerekli olan  bakım sağlamak,
 • İlaç ve serumları hastalara kurallara uygun şekilde  uygulamak,
 • Hastaların tıbbi geçmişini ve şikayetlerini  raporlamak  ve durumlarındaki ne gibi değişiklikler var bunları izlemek,
 • Hastanın  kan örneği almak ve bu kan örneklerini  kayda geçirmek,
 • Hastanın; Tansiyon, şeker, kan grubu ve ateş ölçümlerini yapmak,
 • Acil durumlarda Trafik  kazası, yanma, kalp krizi gibi acil durumlarda anında bakım sağlamak acil müdahale etmek,
 • Hasta aktivite durumunu ilaçlarını zamanında alıp almadığını ve diğer gelişmeleri takip etmek
 • Hastaya, ve yakınlarına  psikolojik ve manevi destek sağlamak,
 • Yönetmeliklere uygun olarak steril bir ortamda tedavi görmesini sağlamak
 • Doktorlar ve diğer sağlık çalışanları ile koordineli çalışmayı sağlamak.

Sağlık Bakanlığı Hemşire Alımı Nasıl Yapılır?

Yılın belli dönemlerinde Sağlık bakanlığı ihtiyaca göre hemşire alımı yapmaktadır. İşe alınacak hemşire sayısı belirleniyor ve ilan ediliyor. KPSS’ye girmiş hemşireler seçim yaparlar ve ardından puanlarına göre bir bölgede işe yerleştirilirler.

Hemşirelik işe alımı ile ilgili geniş bilgi için lütfen saglik.gov.tr yi ziyaret edin.Bir diğer yazımız olan Hangi Hastalıklar Kronik okumanızı tavsiye ediyoruz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap