Hızlı Zayıflamak İçin Neler Yapılmalı

Hızlı Zayıflamak İçin Neler Yapılmalı ?

Hızlı Zayıflamak İçin Neler Yapılmalı ; Hızlı Zayıflama Yöntemleri, En Hızlı Zayıflama, Hızlı Zayıflama Yolları, En Hızlı Zayıflama Yöntemi gibi aramalar ile bu yazımıza ulaştınız. Tebrikler. Bu yazımızdan sonra eğer yazdıklarımıza dikkat ederseniz nasıl zayıflarsınız diye bir daha araştırma yapmanıza gerek kalmayacak. Buyurun başlayalım..

Hızlı Nasıl Zayıflanır

Ülkemizde ve dünyada çok önemli bir sorun haline gelen obezite sorunu her yıl binlerce insanı hayatından ediyor Aşırı kilolar sonucunda kalp ve karaciğer hastalıkları, şeker kolesterol gibi tehlikeli hastalıkların oluşumuna neden olan fazla kilolar, belli bir yaştan sonra çekilmez hale geliyor. Can boğazdan gelir, diyerek fazla fazla tüketilen besinler, sağlıksız beslenme şekillerdir bir süre sonra yaşam konforunuzu epey etkiliyor. Hem sağlık acısından hem de sosyal yaşantınızdaki konforunuzu acısından çok önemli olan sağlıklı vücuda sahip olmak ve fazla kilolardan kurtulmak için sağlıklı beslenmeli ve olabildiğince kilo olmamaya özen göstermelisiniz. Bu konuda pek çok kimse yediklerini dikkat etse de ne yazı ki, değişen hayat şartları, organik ürünlere yeteri kadar ulaşılamamak, gün içinde yaşanan yorgunluk sinir stres, uykusuzluk sorunu sağlıksız beslenmeye neden oluyor. Özellikle kadınların çalışması ve yemek yapmaya fırsat bulaması öğrencilik hayatı yoğun gecen gün gibi durumlar insanları hazır sağlıksız gıdalar yemesine neden oluyor. Sağlıklı yaşamak için zayıf kalmalı zayıf kalmak içinde dengeli ve doğru beslenmelisiniz. Aldığınız fazla kiloları da sağlıklı diyet ve beslenme programları ile vererek, fit kalmaya özen göstermelisiniz

 Hızlı Zayıflamak İçin Neler Yapılmalı

 Aslında hızlı zayıflamak diye bir zayıflama yöntemi yoktur. Bu konuda internet ortamında çok sayıda yanıltıcı konular yer alıyor. Sağlığınızdan olmamak ya da daha sonraki zamanlarda verdiğiniz kiloların iki katını geri almak istemiyorsanız, hızlı zayıflama yöntemleri değil de sağlıklı zayıflama yöntemlerini tercih etmelisiniz. Bu konuda yapmanız gerekenler ise aşağıda ayrıntılı bir şekilde aşağıda yer alıyor.

 Diyetisyen ya da Beslenme Uzmanında Yardım Almak

Diyetisyen ya da Beslenme Uzmanında Yardım Almak

 Her insanın vücut yapısı birbirinden farklıdır. Beslenme şekli zayıflama süresi ya da kilo alma süresi farklı olabildiği gibi vücudunda bulunan protein ve mineral miktarı da farklı oluyor. Dolayısı ile herkesin zayıflama şekli de farklı olur. Bu yüzden kulaktan dolma bilgiler ile aldığınız zayıflama programlarını uygulamak yerine öncesinde diyetisyen ve beslenme programına giderek gerekli test ve kontrolleri yaptıktan sonra vücudunuza uygun diyet listesi almanız zayıflamanıza daha etkili olacaktır.

 Bol Bol Spor ve Egzersiz Yapmaya Özen Gösterin

Spor ve egzersizler insan yaşantısının olmazsa olmazı haline gelmelidir. Zayıflamanıza yarımcı olmanızı yanı sıra kendiniz, daha güçlü ve motive hissetmenizi sağlar. Ayrıca spor ile terleyerek vücudunuzdaki fazla su ve ödemleri de atmış olursunuz. Daha iyi uyumanızı sağlayıp, hayatınız düzene sokan sporu yaşantınızda bir gelenek haline getirmeniz gerekir.

 Bol Bol Su İçin

Birçok kimsenin ağzından sıkça duyduğumuz su içsem yarıyor, cümlesi aslında diyet yaparken yapılan yanlışlar yüzünden var olmuştur. Bol su içiyorsunuz ama, bunu vücudunuzdan atabiliyor musunuz? İşte asıl mesele burada… Gün içinde içtiğiniz suları vücudunuzdan atmak için bol bol terlemelisiniz. Bunu da hayatınızda gelenek haline getirip, her gün bıkmadan yapacağınız spor ve egzersiz ile ilgilidir. Hiç hareket etmiyor ve sürekli su içiyorsanız, içtiğiniz sular vücudunuzda kalıp ödem olacak veya idrar yolu ile atmak zorunda kalacağınız için böreklerinizin yorulmasına ve hasta olmasına neden olacaktır. Bu durumda böbrek ve vücut sağlığı acısından son derece yanlıştır. Gün içinde saat başı bir bardak su içerek günde maksimum iki litreye dengelemeniz yeterli olacaktır.

 Kahvaltıyı Asla Atlamayın

Kahvaltı En önemli Öğündür!!

Zayıflamak isteyen kişilerin en çok yaptığı yanlışlardan birisi de kahvaltıyı atlamak oluyor. Öğlene kadar aç kalan vücudun enerjiden düşecek ve kendiniz yorgun ve mutsuz hissedeceksiniz. İyice acıktığınız ve enerjiden düştüğünüz için öğle yemeğinde normalden iki kat daha yemek yeminize neden olur. Bu yöntem ile de kilo vereceğinizi asla düşünmeyin. Bunun yerine sabah kalktığınızda bir dilim ekmek bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir ve 6 -7 adet zeytin ve küçük bir salatalık ile bir bardak şekersiz ya da az şekerli cay ile güzel bir kahvaltı yaparak, vücudunuzu enerji ihtiyacını giderin. Böylece gününüz daha rahat geçecek ve öğle yemeğini de dengeli yemiş olacaksınız

 Öğe ve Akşam Yemeklerini Hafif Geçirin

Aslında kilo almanıza neden olan öğlen ve akşam yemeğinde tükettiğiniz ağır yiyeceklerdir. Bunun için öğlen ve akşam yemeklerinde haşlama buğulama ya da ızgara ile pişen gıdaları tercih edebilirsiniz. Öğlen yemeğinde bol ekşili bir salata eşliğinde hafif zeytinyağlı sebze yemeği ya da küçük bir porsiyon haşlanmış tavuk veya ızgarada pişmiş yağsız et tüketebilirsiniz. Akşam yeğiniz bir kâse yoğurt, mevsim salata ve sebze yemeği gibi menü ile geçirebilirsiniz.

 Meyve Tüketimine Dikkat

Meyve yağsızdır ve kalorisizdir kilo aldırmaz diye asla düşünmeyin. Çok fazla meyve tüketmeniz durumunda vücudunuza iki kat şeker atmış olacaksınız. Unutmayın fazla şeker tüketimi de kilo aldıran faktörler arasında yer alıyor. Bunun için meyve tüketiminde sınırlandırmanız gerekir.

 Akşam 7 ‘den Sonra Yemeye Son

Sağlıklı zayıflamak için akşam yediden sonra mümkün olduğunca bir şey yiyip içmemeniz gerekiyor. Suyu bile yatmadan birkaç saat önce içmeyi bırakmalısınız. Mideniz yatmaya hafif ve boş bir şekilde hazır olmalıdır. Ayrıca akşam tükettiğiniz yiyecekler kilo aldırmasının yanı sıra mide asidinize olumsuz etkileyerek reflü ve gastrit gibi mide hastalıklarına neden olmaktadır. Bu durumda yaşam kalitesini olumsuz etkileyecektir.

 Her Duyduğunuz ya da Gördüğünüz Bitki Çaylarını Tüketmeyin

İnternet ortamında sosyal medyada ya da diğer platformlarda bir haftada 10 kilo verdim, bir ayda 20 kilo verdim gibi zayıflama vaatleri veren zayıflama çaylarına asla inanmayın. Herkesin vücut yapısı farklıdır ve sağlıklı dengeli beslenmediğiniz sürede bu çaylarına tüketerek asla zayıflayamazsınız aksine sağlığınızdan bil olabilirsiniz. Sağlık bakanlığı tarafından onaylanmamış ürünleri zayıflama yerine mide hastalıkları başta olmak üzere böbrek, akciğer ve karaciğer hastalıklarına bile neden olacaktır. En bilinen zayıflama çayı yeşil caydır. Onu da günde sadece bir fincan içilmesi gerekir. Özellikle birçok kişi günde sürekli olarak limon suyu tüketerek mide sağlığını bozuyor. Limon asit içerdiği için, kendini ya da limon suyun fazla tüketmeniz hem tansiyonunuzu düşmesine hem de midenizin delinmesine neden olacaktır.

 Günlük Uyku İhtiyacınız İyi Alın

cUykusuz kalan kişi gün içinde yorgun ve enerjisi düşük olacaktır. Enerji toplamak için en çok tercih ettiği besinler ise çikolata, tatlı gibi şekerli gıdalardır. Bu yüzden akşam erken yatarak sabah enerjik bir şekilde uyanmanızı tavsiye ederiz.

 Asitli ve Kafeinli İçeceklerden Uzak Durun

Kola kahve, asitli ve şekerli içeceklerden çok hızlı bir şekilde kilo aldırmaktadır. Bu yüzden zayıf kalmak ya da sağlıklı zayıflamak için hayatınızdan bunları da çıkarmanızı tavsiye ederiz.

 Salatalarınızda Kullandığınız Yağlarda Dikkat

Hafif beslenmek için çoğu zaman ana yemek olarak da tercih edilen salatalarınıza çok az miktarda zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Bunu dışında fındık yağı, Ayçiçek yağı mısır yapı gibi yağ türlerini asla kullanmayın.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap