Hotmail ile Word Dosyası Gönderme Nasıl Yapılır?

Hotmail ile Word Dosyası Gönderme Nasıl Yapılır?

Hotmail ile Word dosyası gönderme nasıl yapılır? Sizlere alternatif yöntemlerlebu süreci detaylı bir şekilde anlatacağız.

Günümüzde teknolojinin geldiği nokta ile herhangi bir dosyayı, fotoğrafı veya videoyu internet üzerinden bir kişiye göndermek oldukça basitleşmiştir. Bunların en kolay yollarından birisi ise başkasına mail göndermektir. Bu işlemi internet üzerinden hotmail uzantılı mailiniz ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Hotmail ile Word Dosyası Gönderme

Bu işlemi farklı yollarla gerçekleştirilebilmektedir. Bunların hepsini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Paylaşacağımız yöntemler sayesinde her durumda ve şartta rahatlıkla gönderim yapabileceksiniz.

Bilgisayardan Gönderme

Bu işlemde bilgisayardan mail ile Word yollamamız artık günümüzdeki şartlarla çok kolay. Anlatmış olduğumuz yolları izleyerek dosyalarınızı istediğiniz şekilde gönderebilirsiniz.

 • Mail hesabına giriyoruz ve gelen kutusuna tıklıyoruz. Girdikten sonra sol köşede bulunan yeni ileti sekmesine tıklıyoruz.
 • Böylelikle yeni bir mail gönderme sayfası açılacaktır. Buradan sonra istediğiniz şekilde mailinizi yazabilirsiniz.
 • Mail göndereceğiniz kişinin adresini, mail konusunu ve mail içeriğini yazdıktan sonra altta bulunan gönder butonun yanındaki ataç simgesine tıklıyoruz.
 • Son adım olarak ataç simgesine basıldığında bir sekme açılacak ve bilgisayara göz at seçeneğine tıklayacağız. Bu aşamadan sonra bilgisayarınızda bulunan Word dosyasını seçip istediğiniz kişiye yollayabilirsiniz.

Telefondan Hotmail ile Word Dosyası Gönderme

Bu işlemi siterseniz telefonunuzdan da halledebilirsiniz. Bunun için bir iOS ya da Android sistemine sahip akıllı cihazınızın olması şart. Akıllı cihazınıza yüklemiş olduğunuz Outlook uygulaması vasıtasıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Google Play Store veya App Store’da bulunan Outlook uygulamasını indiriyoruz.
 • İndirdiğimiz Outlook uygulamasından kendi mail hesabımıza giriş yapıyoruz.
 • Giriş yaptıktan sonra gelen kutusu bölümüne girip yeni bir ileti oluşturuyoruz.
 • Tıpkı bilgisayardan yaptığımız gibi mail göndereceğiniz kişinin adresini, mail konusunu ve mail içeriğini yazıyoruz.
 • Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra içerik kısmının aşağısındaki ataç simgesine tıklayarak dosya ekle diyoruz ve telefonumuzdaki Word dosyasını seçiyoruz.
 • Ardından baştan aşağıya iletiyi kontrol edip sağ üst köşedeki gönder butonuna basarak iletimizi gönderiyoruz.
Hotmail
Hotmail

Office Kullanarak Hotmail ile Word Dosyası Gönderme

Başka bir alternatif ise Office kullanarak gönderme yöntemidir. İnternet tarayıcınızdan Office hesabınıza giriş yaparak bu yolu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızda bulunan Word dosyası içerisinden de gönderim yapmanız mümkün.

 • Öncelikle daha önce yazmış olduğumuz Word dosyasının bulunduğu konuma girerek dosyayı açıyoruz.
 • Sol üstte bulunan sekmelerden dosya sekmesine tıklıyoruz.
 • Açılan pencereden paylaş butonuna tıklıyoruz.
 • Paylaş kısmında bulunan e-posta sekmesine tıklıyoruz ve sağ tarafta açılan ek olarak gönder butonuna tıklıyoruz.
 • E-Posta ile gönder sekmesine tıkladıktan sonra açılan sekmede Hotmail bilgilerimizi giriyoruz ve Word dosyamızı istediğimiz kullanıcıya gönderiyoruz.

Alternatif Yükleme Siteleri Kullanarak Gönderme

İlgili işlem için buna uygun alternatif yükleme siteleri de bulunmakta. Dilerseniz alternatif siteler aracılığıyla da bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Bu sitelere yükleme yaparken gönderim yapacağınız kişinin mail adresini de girmeniz gerekli. Böylece gönderim hızlı bir şekilde tamamlanacaktır. Sizler için alternatif yükleme sitelerinden birkaç tane örnek vereceğiz.

WeTransfer: WeTransfer kayıt olma işlemine gerek olmadan kullanabileceğiniz bir dosya gönderme platformudur. WeTransfer ile bilgisayarınızda bulunan Word dosyasını ücretsiz bir şekilde aktarabilirsiniz. Hotmail ile Word dosyası gönderme için platformun ciddi miktarda depolama hacmi sunması da en çok öne çıkan özelliklerinden bir tanesi. Eğer hızlı ve stabil bir hizmet arıyorsanız WeTransfer’e muhakkak göz atmanızı öneriyoruz. Üstelik üye olarak da daha fazla gönderim hakkı elde edebilirsiniz.

Smash: Bir sonraki platformumuz Smash oluyor. Smash, WeTransfer’in Avrupa’daki bir numaralı rakibi olarak karşımıza çıkmakta. WeTransfer’den en büyük farkı ise dosya boyutu sınırı olmaması. Üstelik bunun karşılığında sizden herhangi bir ücret talep etmiyor. WeTransfer dışında farklı bir alternatif arıyorsanız Smash’i rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dosya.co: WeTransfer ve Smash’in dışında farklı bir alternatif arıyorsanız da Dosya.co’yu tercih edebilirsiniz. Yıllardır piyasada olan ve kullanıcılarını hiçbir zaman yarı yolda bırakmayan Dosya.co, şüphesiz ki en iyi alternatiflerden bir tanesi. Üstelik Dosya.co tamamen yerli ve milli bir girişim. Herhangi bir ücret talep etmemeleri, hızlı yükleme yapma imkânı sunmaları ve basit arayüzleriyle Dosya.co gerçekten kaliteli bir hizmet sunuyor. Dosya.co’ya yaptığınız yüklemelerin bağlantı linkerini mail yoluyla ulaştırarak Word dosyası aktarımı gerçekleştirebilirsiniz.

Böylelikle Hotmail ile Word dosyası gönderme yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için bizi takipte kalmaya devam edin.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap