Hotmail Müşteri Hizmetleri Numarası Var Mıdır?

Hotmail müşteri hizmetleri numarası

Hotmail Müşteri Hizmetleri Numarası Var Mıdır? Ülkemizde internet kullanımı 2000’li yıllarda yaygınlaşamaya başlamıştı. O dönemlerde internet günümüzdeki gibi kullanılmıyor hatta bu denli kullanımı tahmin bile edilemiyordu. Fakat o yıllarda herkes mail adreslerini Hotmail den alıyor ve MSN uygulamasında kullanıyordu. Fakat yaşadıkları sıkıntıları çözmek için hotmail müşteri hizmetleri numarası aramak kimsenin aklına gelmiyordu. Bu durum telefonun günümüzde ki kadar yaygın kullanılmamasıyla da alakalıydı. Peki, hotmail müşteri hizmetleri numarası kaçtır? Nasıl ve nereden ulaşılır? Türkiye numarası var mıdır? Bunları aşağıda biraz daha detaylı bir şekilde birlikte inceleyelim.

Hotmail Müşteri Hizmetleri Numarası Neden Bilinmiyor?

Aslında Hotmail çok eski bir mail adresi sağlayıcısı ve mailin uzantında bulunan isimdir. Microsoft tarafından kullanıma sunulmuştur. Microsoft, her bireyin ücretsiz bir şekilde kullanıma açmıştır. Kullanmak için sadece üye olma şartı vardır.

Hotmail uzantılı adresler, 2000’li yıllarda ülkemizde de en çok kullanılan mail adresleridir. Fakat nedeni tam bilinmeyen bir sebepten dolayı Hotmail, sitesinin ismini ve mail adreslerinin uzantılarını outlook olarak değiştirmiştir. Eskiden alınmış olan Hotmail uzantılı adresler kullanılmaya devam etmekte olup yenisini almak ise mümkün değildir.

Mail adreslerinin yeni yeni açılmaya başlandığı dönemde, mail kullanıcıları aldıkları hesapları uzun vadeli düşünerek almamışlardır. Bundan kaynaklı hesap isimleri yani nick ya da kullanıcı adı olarak geçen kısımlar kurumsal bir kimliğe sahip değildir. Bu nedenle eski kullanıcılar zamanla Hotmail uzantılı adreslerini kullanmayı bırakmışlardır.

Hotmail, MSN ve Skype

Yukarıda ayrıntılı bahsettiğim üzere dönemin kullanıcıları bilgili kullanıcılar değildi. Sadece Hotmail adreslerini MSN üzerinde ve başkaca sitelere üye olmak için kullandılar. Zamanla MSN ve üye oldukları siteler eski popülerliğini yitirdiler. Bundan kaynaklı aldıkları mail adreslerini değiştirmek için bir uğraş vermediler. Bunun yerine yeni mail adresleri edindiler. Fakat son zamanlarda Microsoft’un kullanıma açtığı hizmetleri çoğaldı. Çoğalan bu hizmetler aynı zamanda Microsoft’u popüler hale getirdi ve yoğun bir talep oluştu.

Özellikle Skype görüntülü konuşma uygulamaları arasında en çok tercih edilen ve bu uygulamaların öncü geliştiricisi olan bir konuma geldi. Bu konumdan kaynaklı Skype ulusal ve uluslararası düzeyde çalışma yürüten kurumsal firmaların da tercih ettiği bir uygulama oldu. Hem Microsoft uygulamalarının bu denli kitlelere ulaşması hem de kullanıcıların bilinçli bir hale gelmesi hotmail müşteri hizmetleri numarası hakkında araştırmalara sebep oldu.

Aslında önceden beri var olan bu numara Hotmail’in Microsoft’un numarasıdır. Bilinmemesinin sebebi ise her kullanıcının ulaşma imkanı olmamasıdır. Aşağıda bu numarayı paylaşacağız ve ardından kimlerin kullanabileceği hakkında bir başlık açacağız. Numarayı aramadan o başlığı da okumalısınız.

Hotmail Müşteri Hizmetleri Numarası

0 850 3902777’dir.

Bu Numarayı Kimler Kullanabilir?

Numara Türkiye’de bulunan Microsoft global müşteri hizmetleri numarasıdır. Bu numarayı sadece Microsoft ürünü kullanıcıları arayabilir. Yani adınıza kayıtlı bir Microsoft ürünü olması lazımdır.

Hotmail hesapları genelde internetin yaygın olmadığı ve bizim interneti tam olarak anlamlandıramadığımız bir süreçte açılmıştır. Bundan kaynaklı kişiler Hotmail hesabındaki bilgileri doldurmuş olmak için doldurmuş, gerekli özeni göstermemiştir. Bu durumda kişi Microsoft’un kullanıcısı değildir. Yani Hotmail hesabınızda doğum tarihiniz doğru değilse o hesabın sizin adına olup olmadığını kanıtlamanız güç olacaktır.

Bilindiği üzere Microsoft büyük bir firmadır. Ürünleri ve hizmetleri tüm dünyada muadilleri arasında en çok tercih edilenlerdir. Aynı zamanda oldukça kaliteli bir hizmet vermektedirler. O yüzden bu numara sadece mail hesapları için ülkemizde hizmet vermemektedir.

Microsoft’un hizmet aralığı oldukça geniştir. Neredeyse bütün bilgisayarlar Microsoft yazılımı kullanır. Word, Excel gibi uygulamaların ise uluslararası düzeyde kullanımı vardır. Bu uygulamalar ve yazılımlar ile ilgili bir problem yaşadığınızda ise herhangi bir bilgisayarcıya bu durumu düzeltmesi için başvuruyorsunuz. Fakat piyasada birçok bilgisayar tamircisi bu uygulamaların orijinal sürümünü yüklemedikleri için siz yine bir Microsoft kullanıcısı durumda olmuyorsunuz.

Kısaca Microsoft ya da ürettiği herhangi bir ürün için Hotmail müşteri hizmetleri numarası aramanız için, o ürünün üzerinize kayıtlı olması gerekmektedir. Aksi takdirde sorununuza muhatap bulamayabilirsiniz. Ek olarak Microsoft ürettiği ürünlerin güvelik de dahil olmak üzere birçok altyapısını hazırlayıp sunmaktadır. Alacağınız orijinal olmayan ürünlerde hiçbir zaman siber güveliğiniz olmayacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap