İnstagramdan para kazanmak

instagramdan para kazanmak

Bu yazımızda konumuz instagramdan para kazanmak? instagramdan nasıl para kazanılır? Ne gibi şeyler yaparak instagramdan para kazanabilirim? Evet instagramda bolca vakit geçirip paylaşım yapıyor ve bu işi paraya çevirmek istiyorsanız cevaplarınız yazımızda mevcut.

 

 

 

İnstagramdan Para Kazanmak

İnstagram’dan para kazanmak son yıllarda oldukça popüler hale geldi. İnternetten duyduğumuz başarı hikayeleri hepimizi etkileyerek bu konu hakkında bilgi sahibi olmaya itiyor. Telefon ve bilgisayarlardaki yazılım teknolojisinin gelişmesiyle birlikte sosyal medya artık hayatımızın her alanında etki göstermeye başladı. Öyle ki artık sosyal medya hesabı olmayan kişi sayısı daha az. We are social ve Hootsuit’ın hazırladığı sosyal medya ile ilgili veriler bize bu konuda daha ayrıntılı bilgi veriyor. Hazırlanan raporun Türkiye bölümüne bakıldığında Türkiye nüfusunda yaklaşık 53 milyon kişi (nüfusun %63’ü) sosyal medya kullanıyor. En çok Youtube kullanılırken, onun ardında İnstagram yer alıyor. Sosyal medyanın bu kadar çok kullanılması da normal olarak bazı tanıtımlarda, ticari faaliyetlerde bu tarz sayfaların önemini artırıyor çünkü televizyona verilecek reklam ile İnstagram’a verilen reklam karşılaştırıldığında, hem maliyet hem de ulaşacak kitle farklılık gösteriyor. Dolayısıyla reklam verenler artık televizyondan ziyade sosyal medya ağlarına yönelmiş durumda. Bu da sosyal medya ağlarından para kazanma şansını artıran bir faktör. Biz de size bu yazımızda sosyal medya ağlarından biri olan Instagram’dan nasıl para kazanabiliriz onu anlatacağız.

Instagramdan Para Kazanmak İçin Ne Yapılır?

İnstagram’dan para kazanmanın belki de en güzel tarafı çeşitli seçeneklerden birini seçerek para kazanabilecek olmanız. İnstagram üzerinden satış yapabilirsiniz, reklam verebilirsiniz, çektiğiniz fotoğraf, video tarzı içerikleri satabilirsiniz, başka markalarla ortaklık anlaşması yapabilirsiniz. Gördüğünüz üzere İnstagram’dan çeşitli yönlerden para kazanabilirsiniz. Gelin beraber bu yolların detaylarına inelim.

1- Sponsorlu Paylaşımlarla Para Kazanmak

Sizin bu yol ile para kazanmanız için takipçi sayınızın belirli bir sayının üzerinde olması ve takipçilerinle aranızdaki iletişimin iyi olması gerekir. Size sponsorluk verecek markaya göre, takipçilerinizin sizin fikirlerinize ve zevkinize güvenmesi gerekir. Özellikle yemek, seyahat, giyim, makyaj vb. alanlarda yüksek takipçiye sahip olmanız size reklam ve sponsorluk gelirlerinin gelme ihtimalini artırır.

2- Ürün Satışı İle Para Kazanmak

Bu yöntem de kendi ürününü daha geniş çapta tanıtmak ve satış yapmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Kaliteli ve güvenilir satış yaptığınız zaman ise takipçi sayınızda da artışa yol açacaktır ama bizim size tavsiyemiz İnstagram’ın yanında bir de satış sitenizin olması. Bu sizi daha güvenilir gösterir.

3- Kendi Çektiğiniz Fotoğraf ve Videoları Satarak Para Kazanmak

Fotoğrafçılık,  video çekimi ve editörlüğü konusunda kendinize güveniyorsanız bu fotoğrafları İnstagram’a yükleyebilir ve sizinle çalışmak isteyen firmalar bulabilirsiniz. Bu konuda çektiğiniz fotoğraflara özenmeniz ve işi ciddiye aldığınızı karşı firmaya hissettirmeniz.

Eğer Instagram ile para kazanamadıysanız İnternet Üzerinden Gelir Elde Edebileceğiniz 15 Altın Yöntem leri de uygulayarak gelir elde edebilirsiniz. Eğer hazır bir işte düzenli olarak çalışmak istiyorsanız iskur.gov.tr ‘den iş ilanlarını inceleyebilirsiniz.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap