İnternet Üzerinden Gelir Elde Edebileceğiniz 15 Altın Yöntem

internetten para kazanma

İnternet Üzerinden Gelir Elde Edebileceğiniz 15 Altın Yöntem nedir? Tek tek sizin için sıraladık. İnternetten para kazanma için ne yapmalı ? Nasıl internetten ek iş yapabilirim ? Bu soruların cevaplarını sizler için sıraladık.

 

İnternet Üzerinden Gelir Elde Edebileceğiniz 15 Altın Yöntem

 

İnternet kullanımı, günümüzde oldukça yaygınlaşmış durumda. İnternet kullanarak hem eğlenebilmemiz hem de birçok ihtiyacımızı karşılayabilmemiz mümkün. Hatta internet birçok kişi için bir ek gelir veya ana gelir kaynağı olmuş durumda. Birçok yöntem ile boş zamanlarımızda internet üzerinden ek gelir edebiliriz veya zamanımızın çoğunu internet üzerinden gelir elde etmek için harcayarak karşılığında iyi miktarlarda ana gelir elde edebiliriz. Eğer sizde bir ek gelir veya ana gelir arayışında iseniz bu makalemizde derlediğimiz 15 altın yöntemi uygulayarak internet üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

 

Reklam İzleyin

İnternet üzerinden reklam izleyerek para kazanmak yapabileceğiniz internetten para kazanma yöntemlerinden birisidir. Bu kadar kolay ve zahmetsiz olması neticesinde tabi ki kazancınızda çok düşük olması yadırganamaz. İnternette reklam izleyip karşılığında gelir elde ettiğiniz birçok site var. Bu siteler hakkında ufak bir araştırma yapıp istediğiniz birisine üye olarak reklam izleyip gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Eğer yabancı sitelere üye olup yabancı siteler üzerinden işlem yapacaksanız, üye olmadan önce mutlaka Türkiye için bir ödeme kanalları olup olmadığını kontrol edin. Maalesef ki birçok yabancı sitenin ülkemize ödeme kanalı yok, bu yüzden site üzerinden para biriktirseniz bile hesabınıza çekemezsiniz.

 

 Anketlere Katılın

Birçok firma piyasada hazırda bulunan ürünleri veya piyasaya sunmayı düşündükleri ürünleri için insanların düşünceleri hakkında bilgi edinmek amacıyla insanlara anket yapmak ve geribildirimlere göre fikir sahibi olmak istemektedir. Bu yüzden birçok firma anketlerinin çok daha fazla kişi tarafından cevaplanabilmesi amacıyla anket siteleri ile çalışmaktadır.

Sizde yerli veya yabancı anket sitelerinden bir ya da birkaçına üye olarak site tarafından size yönlendirilen anketlere katılmanız neticesinde anket başına gelir elde edebilirsiniz.

Döviz olarak gelir elde ettiğiniz için yabancı siteler üzerinden bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Fakat üye olmadan önce mutlaka Türkiye için ödeme kanalları olup olmadığını kontrol edin.

 

 Mail Okuyun

Sadece mail okuyarak internetten para kazanma yöntemi de mümkün. Fazla uğraş getirmeyen bu aktivitenin kazanç miktarları da epey bir düşük fakat boş zamanlarınızı değerlendirmek amacıyla tercih edilebilir bir aktivite. Bu konu üzerine hizmet veren birçok internet sitesi var. Bu internet sitelerinin bir veya birkaçına üye olup sitelerin mail adresinize gönderdiği mailleri okuyarak mail başına ücret kazanabilirsiniz.

 

 Makale Yazın

Birçok internet sitesi içerik ihtiyacını karşılamak adına hazırda yazılmış olan makale satın almakta veya siparişleri doğrultusunda kendi verdikleri konular hakkında makaleler yazdırmakta ve tüm bu makaleleri kendi sitelerinde yayınlamakta. Bu ihtiyaca yönelik olarak makale alım ve satımı üzerine hizmet veren birçok internet sitesi mevcut. İnternet siteleri veya makale ihtiyacı olan kişiler bu siteler üzerinden sizin satışa çıkarttığınız makaleleri satın almakta ve bu doğrultuda satılan makale başına makale sitesindeki hesabınızda para birikmekte, geliriniz belirli bir miktara ulaşınca gelirinizi siteden banka hesabınıza çekebilmektesiniz.

 

 Fotoğraf Satın

Fotoğrafçılık ile aranız nasıl? Eğer bu soruya cevabınız evet ise bu yöntem tam size göre. Çünkü bu yöntem ile çektiğiniz fotoğrafları satarak internetten para kazanmak mümkün.

İnternette birçok fotoğraf alım ve satım sitesi mevcut, profesyonel olarak çektiğiniz fotoğrafları bu siteler üzerinden satışa çıkararak gelir elde edebilmeniz mümkün. Bu konuda size tavsiyemiz yurtdışı kaynaklı siteler üzerinden satış yaparak döviz cinsinden kazanç sağlamanızdır. Fakat kazancınızı hesabınıza aktarabilmek adı mutlaka ödeme yöntemlerini kontrol etmenizi öneririz.

 

 Çeviri Yapın

Dünya üzerinde konuşulan birçok farklı dil var ve bu doğrultuda farklı diller arası çeviri ihtiyacı mevcut. Sizde internet üzerinden çevirmenlik işleri alarak çevirmenlik yapabilirsiniz. Dergi, gazete, kitap, film alt yazısı ve dizi alt yazısı gibi konularda çevirmenlik hizmeti vererek karşılığında gelir elde edebilirsiniz.

 

 Mobil Uygulama Deneyin

Bir diğer internetten para kazanma yöntemi ise mobil uygulama deneyip geribildirim yollayarak para kazanma. Bu konu üzerine hizmet veren birçok internet sitesi mevcut, sitelerden bir ya da birkaçına üye olarak size yönlendirilen mobil uygulamaları deneyip karşılığında gelir elde edebilirsiniz. Yabancı siteler üzerinden bu yöntemi uygulayabilirsiniz, döviz ile ödeme yapılacağı için kazancınız daha fazla olur. Fakat üye olmadan önce mutlaka yabancı sitelerin Türkiye için ödeme kanallarını kontrol edin.

 

 İçerik Üreticisi Olun

İnternet siteleri varlıklarını sürdürebilmek ve büyüyebilmek adına sürekli ilgi çekici ve güncel içerikler paylaşmak durumundadır. İnternet siteleri zaman zaman içerik üretme konusunda yetersiz kalabiliyor, bu yüzden dışarıdan içerik satın alma yoluna gidiyorlar. Sizde içerik üreticiliği yaparak internet sitelerinin içerik ihtiyaçlarını karşılayabilir ve bu uğraşınız sonucunda gelir elde edebilirsiniz.

 

 Ticaret Yapın

İnternette bulduğunuz çok uygun fiyatlı sıfır veya ikinci el ürünleri satın alarak daha sonrasında kazanç payınızı da ekleyip daha yüksek fiyata ilana koyup satarak gelir elde edebilirsiniz. Bu aktivite için belirli bir sermaye yatırmanız ve stok tutmanız gerekmekte, fakat performansınıza göre çok iyi bir ek gelir veya ana gelir yöntemi olabilir.

 

 İnternet Sitesi Satın

İnternet sitesi alım ve satımı günümüzde oldukça yaygınlaştı. Sizde dilerseniz kendiniz internet sitesi yapıp satarak veya sipariş üzerine internet sitesi yapıp satarak karşılığında gelir elde edebilirsiniz. Hatta zamanla değerinin artacağını düşündüğünüz internet sitelerini uygun fiyatlara satın alıp daha sonra yüksek fiyata başkalarına satarak gelir elde edebilirsiniz.

 

 Dropshipping

Dropshipping yöntemi sermaye yatırmadan ve stok tutmadan yapabileceğiniz bir online ticaret yöntemidir. Bu yöntemde tedarikçi ile müşteri arasında köprü pozisyonunda bulunan aracı konumundasınız. Dropshipping üzerine detaylı eğitim alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Basit anlamda özetlemek gerekirse bir ürün düşünün, bu ürün “A1” sitesinde uygun fiyata satılmakta fakat “B1” sitesinde ya hiç satılmamakta ya da çok daha yüksek fiyattan satılmakta. Biz bu ürünü sanki elimizde stok varmış gibi “B1” sitesine ilana koyuyoruz, müşteri bizden sipariş geçince bizde ürünü tedarikçiden tedarik edip müşteriye ulaştırıyoruz. Böylece “B1” sitesine kendi koyduğumuz fiyat ile ürünün “A1” sitesindeki fiyatının arasındaki fark bizim kazancımız oluyor.

 

 Online Eğitim Verin

Bir diğer internetten para kazanma yöntemi ise online eğitim vererek gelir elde etme yöntemidir. Uzman olduğunuz konular hakkında internet üzerinden online eğitimler vererek gelir elde edebilirsiniz. Öğrenci bulma konusunda online eğitim temalı birçok internet sitesinden yararlanabileceğiniz gibi forum sitelerine de ilan vererek kendinize bir öğrenci kitlesi toplayabilirsiniz. Öğrencilerinize bireysel olarak veya gruplar halinde ders vererek karşılığında gelir elde edebilirsiniz.

 

 Organik Ürünler Satın

İnsanlar için en önemli şeylerden biriside sağlıkları ve bu doğrultuda son zamanlarda insanların yoğunluklu olarak organik ürünlere yöneldikleri bir gerçek. Bu durumu bir fırsata çevirerek organik ürün üretip internet üzerinden satabilir ve böylece gelir elde edebilirsiniz. Instagram hesabı üzerinden satış yapabilir, e-ticaret siteleri üzerinden satabilir, hatta kendinize ufak ve sempatik bir internet sitesi açarak internet sitesi üzerinden de satış yapabilirsiniz.

 

 Baskılı Ürünler Satın

Artık giydiğimiz veya kullandığımız ürünlerin hemen hemen hepsi fabrikalarda seri üretim ile üretilmekte. Bu yüzden üzerimizdeki giysinin aynısını veya kullandığımız birçok eşyanın aynılarını başka kişilerde de görebiliriz. Son zamanlarda insanlar kendilerine özel olan, kişiselleştirilmiş ürünleri talep etmekte. Bu durumu bir fırsata çevirerek insanlara kişiselleştirilmiş ürünler satabilirsiniz. Bu konuda size önerimiz, siparişe ve istenilen dizayna göre tişörtlere, şapkalara hatta kupa bardaklara baskı yaparak satabilirsiniz. Bu konuda kendi markanızı yaratabilir ve güzel bir Instagram hesabı oluşturup Instagram üzerinden satış yapabilirsiniz. Ayrıca ürünlerinizin e-ticaret siteleri üzerinden dilediğiniz gibi satışını da yapabilirsiniz.

 

 3D Yazıcı Üretimi Ürünler Satın

Teknolojinin ve üç boyutlu yazıcı sektörünün gelişmesi neticesinde günümüzde uygun fiyata satın alabileceğiniz birçok sıfır veya ikinci el 3D yazıcı bulabilmeniz mümkün. Satın alacağınız bir üç boyutlu yazıcı vasıtasıyla birçok üç boyutlu ürün basıp satabilirsiniz. Bu aralar en çok tutulan ürünün aksiyon figürleri olduğunu belirtelim fakat siz yaratıcılığınıza göre birçok ürün basıp satabilirsiniz. Bu konuda bir Instagram hesabı oluşturup Instagram üzerinden satış yapabilir, ayrıca e-ticaret sitelerinde açacağınız ilanlar ile de satış yapabilirsiniz.

İnternetten ek iş yapmanın yanı sıra evde yemek yaparak da para kazanabilirsiniz. Mesela Evde Mantı Yaparak Para Kazanma Yolları ile evde kendi mantınızı yapıp satarak da kazanç sağlayabilirsiniz. Eğer bir işyerinde çalışmak istiyorsanız iskur.gov.tr ‘den iş ilanlarını inceleyebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap