İnternetten para kazanma ve iş fikirleri 2020

İnternetten para kazanma yolları nasıl internetten para kazanılır

internetten para kazanma yolları bir çok yoldan internet üzerinden para kazanma olanağına sahipsiniz. internetten para kazanma eski yıllarda ekstra gelir olarak görüldü ancak 2020 yılında dünya genelinde yaşanan pandemi nedeniyle artık internetten para kazanmak ana gelir kaynağı olarak kullanan kişi sayısı artışa geçti. Bu artışın yanında meraklı ve bu işi yapmak isteyen insanların sayısı haliyle fazlalaştı. 2020 yılında sizlere internetten gelir kazandıracak iş kollarından bahsedelim.

internetten para kazanma

aşağıdaki sayacağımız 11 iş sizler için bir fikir verebilir . Konuları iyice okup değerlendirmek sizlerin yararınıza olacaktır.

Freelancer Olarak çalışmak ;

Pandemiyle artık çoğu iş uzaktan yapılabilir konuma geldi. Kabiliyetiniz olan alanlarda veya öğrenerek bu işten para kazanmak istediğim dediğiniz dijital konuda hizmet verebilirsiniz.

Örneğin : İnternet sitesi kurulması hakkında bilginiz olmasa dahi internet sitesi kurma hakkında Udemy üzerinden bir eğitim alabilir veya Youtube üzerinden ücretsiz video izleyerek , internet sitesi kurulması hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal medya üzerinden ürün satmak

En yaygın kullanılan sosyal medya sitelerinden İnstagramda reklamlar ile ürün satarak kazanç sağlayabilirsiniz , satacak ürününüz yok ise üzülmeyin internette komisyon ile kendi ürünlerini satmanızı sağlayan bir çok işletme mevcut. Sosyal medyayı aktif kullanmak ve ürünleri pazarlama yeteneği olan insanların kullanabileceği yüksek kazançlı bir yol diyebiliriz.

Bilginizi Kazanca dönüştürün

Biraz önce size internet sitesi kurmayı bilmiyorsanız dahi udemy üzerinden öğrenebilirsiniz demiştik , peki biz udemy üzerinden neden bilgimizi paraya dönüştürmüyoruz ? Udemy üzerinden oluşturacağımız ders konularını insanlara paylaşarak yüksek gelirler elde edebiliriz.

 

Örneğin : İnternet sitesi nasıl kurulur öğrendikten sonra bizde internet sitesi nasıl kurulur sıfırdan ileri seviye diye bir ders içeriği paylaşabiliriz.yada bizim yaptığımız gibi internet üzerinden para kazanma yollarını paylaşabilirsiniz.

E- KİTAP Yazmak;

İnternetten bahsederken kitaplarda artık sanal ortamda okunabilir hale geldi . İnsanlar kitap almak yerine internetten e-kitap satın alarak telefon ve tabletlerinden kolayca ulaşmak istiyor. Yazmada elimiz ve hayal gücümüz yüksekse , yazarak kitap haline dönüştürerek satış yapabiliriz.

Youtube üzerinden para kazanmak

Youtube artık eğlence üzerine kurulu değil. Bilgiden spora hayata dair her konuda Youtube içerikleri mevcut ve yenileri ekleniyor . Neden biz youtube kanalı açarak para kazanmıyoruz ? Kendimizin en doğru aktarabileceği konuları seçerek insanlara bilgimizi paylaşabiliriz veya eğlenceli bir kişilikte olduğunuzu düşünüyorsanız insanları eğlendirerek para kazanabilirsiniz.

 Twitch üzerinden yayıncı olmak

Youtube dışında Twitch üzerinden nakit para kazanabilirsiniz. Oyunlar oynarken insanlara paylaşabilir ve bu paylaşımlarınızda insanların sizleri sevmesi sonucunda onların bağışları sayesinde yayın yaparak para kazanabilirsiniz.

Mobil uygulama geliştirmek

Basit bir mobil uygulama yaparak yüksek paralar kazanabilirsiniz. Ancak burada yapılacak olan en önemlisi o mobil uygulama insanlara ulaşabilir olmasıdır. App store ve Google play günde çokça oyun / uygulama yüklenirken yapacağımız uygulama fark yaratması gerekmektedir. Basit bir oyun yaparak bile içine reklam koyarak yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Bilgisiz olduğunuzu düşündüğünüz mobil uygulama konusunda internette bir sürü örnek ve kaynak çalışmalar mevcut.

Alan adı alıp satmak

İnternetin arsa alıp satması gibi düşünebiliriz , ileride değerleneceğini düşündüğünüz veya henüz proje aşamasında olan Alan adlarını satın alarak , satışını sağlayabiliriz. Bu konuda en önemlisi alacağımız alan adının gelecekte değerli olup olmayacağını tahmin etmek olacaktır. Alan adların yıllık ücreti ortalama 50 ile 100 tl arasında olacağını unutmamalıyız alan adı sayısı arttıkça maliyeti artacaktır.

Dropshopping

Son günlerde çokça ismi duyulan ama çok dolandırıcı olduğu bir sistemdir. Amazon üzerinden eskiden çokça gelir elde edilen dropshopping aslında ürüne aracı olmak diyebiliriz. Örneğin İstanbulda bir ürünü alıp Hataya gidip onu satmak gibi düşünebiliriz ama herhangi bir fiziki işlem olmadan sadece internetten yapılan bu işlem halen daha kazançlar sağlanmaktadır. Önemli olan doğru sitelerde çalışmak gerekmektedir.

Çağrı merkezinde çalışmak

Çağrı merkezleri , yaşadığımız pandemi süresince en etkilenmeyen iş kolları oldu , evden kolayca yapılabilir olduğu gerekçesiyle artık çağrı merkezleri fiziksel olarak iş yerine gitmek yerine evden çağrı merkezi üzerinden çalışabilirsiniz. Bunun için internette iş ilanlarına bakarak uygun ilanı bulabilirsiniz.

Makale yazarı olmak

Kitap kadar uzun yazılar yazamam diyenler için makale yazarı olarak içerikler üretebilirsiniz. Şuanda okumuş olduğunuz bu yazıda bir makale editörü tarafından yazılmış bir içeriktir. İnternette bulabileceğiniz internet sitelerine üye olarak insanlara makale yazarak para kazanabilirsiniz.

Örneğin : Finans konusunda bilgi sahibi olduğunuzu düşünelim. Finans konusunda makale yazarak para kazanabiliriz.

internette para kazanma’nın birçok yolundan bahsettik sizlere bu yollardan bazıları şunlar ;

 • Freelancer Olarak çalışmak
 • Sosyal medya üzerinden ürün satmak
 • Bilginizi Kazanca dönüştürün
 • E- KİTAP Yazmak
 • Youtube üzerinden para kazanmak
 •  Twitch üzerinden yayıncı olmak
 • Mobil uygulama geliştirmek
 • Alan adı alıp satmak
 • Dropshopping
 • Çağrı merkezinde çalışmak
 • Makale yazarı olmak

Bu konular üzerinde çalışarak ve kendini geliştirerek internetten para kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Yeter ki isteyin ve azimle çalışın. Kendi becerilerinizi işinize yansıtın ve işinizi geliştirmeye kendinizi adayın .Sonuç olarak internetten para kazanmanın 11 yolunu sizler için yazdık gerisi size kalmış. Ayrıca aynı konuda İnternet Üzerinden Para kazanma için 12 Altın Yöntem adlı makalemize bir göz gezdirmenizde fayda olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıca google.com üzerinden bir çok kaynak bulabileceğinize inanıyoruz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap