İstanbul Kürtaj Fiyatları

istanbul kürtaj fiyatları

İstanbul kürtaj fiyatları nasıl. İstenmeyen gebeliğinizi sonlandırmak istiyor ve istanbulda yaşıyorsunuz ve internetten istanbul kürtaj fiyatları hakkında araştırma yapıp sitemize ulaştınız.Bu fiyatlar hakkında sizler için araştırma yaptık ve yayınladık. Buyurun buradan devam edelim.

 

 

İstanbul Kürtaj Fiyatları

 

Gebeliğin sonlandırılması amacıyla başvurulan yöntemlerin başında gelen kürtaj uygulaması ülkemizde devlet hastaneleri ve özel hastanelerde gerçekleştirilebilmektedir. Kürtaj işlemlerinde ekipman, doktor gibi daha geniş imkanlar sunan şehirlerin başında ise İstanbul gelmektedir. Ufak şehirlere göre kürtaj alanında özel hizmetlerin sunulduğu İstanbul’da hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerde bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca İstanbul’da özel kliniklerde de kürtaj işlemi yapılabilmektedir.

 

İstanbul Kürtaj Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İstanbul kürtaj uygulamalarında ne gelişmiş illerden biri olduğu gibi kürtaj fiyatları konusunda da çeşitliliğin yaşandığı bir yerdir. Devlet hastanelerinde uygulanan kürtaj işlemi için ekipman ve ilaç bulunmamasına bağlı olarak kişilerden ek ücret talep edilebilmektedir. Bunun dışında özel hastanelerde ve kliniklerde işlemin türüne göre fiyat belirlemesi yapılmaktadır.

 

Kürtaj Çeşidi

 

Kürtaj fiyatları belirlenirken en temel konu hangi kürtaj çeşidinin uygulanacağıdır. Tıbbi kürtaj ya da cerrahi kürtaj yöntemlerinden birinin seçilmesi halinde hastaya uygulanacak anestezi çeşidi de fiyatta da etkili bir durumdur. Her doktor kullanacağı ilaç fiyatları vereceği hizmete bağlı olarak farklı fiyatlar belirleyebilir. Özellikle özel hastanelerde hazırlanan fiyat listeleri ilaçların temin edilmesi ve ekipman bulundurma gibi konulardan dolayı devlet hastanelerine göre oldukça yüksek olabilir. Kliniklerde uygulanan işlemlerde ise fiyatlar özel hastanelere göre daha da yüksek olacaktır.

 

Gebelik Süresi

 

5-7 haftalık olan gebeliklerin sonlandırılmasında kullanılan yöntemler daha basit işlemlerden oluşurken, gebeliğin ilerlemiş olması daha detaylı bir işlem gerektirebilir. Yasal olarak 10 haftalık gebeliklere kadar kürtaj işlemi uygulanmaktadır. Ancak anne karnındaki bebeğin ölmesi gibi durumlarda bebeğin ilerlemiş haftalarda olması daha farklı bir kürtaj yöntemi gerektirebilir. Fiyatlar ise bu duruma bağlı olarak yükselebilir ya da daha uygun olabilir.

 

Hizmet Kalitesi

 

Özel hastane ya da kliniklerde sunulan hizmetlerin ne kadar kaliteli olduğu ve hastalara gösterilen ilgi alakanın durumuna göre fiyatlandırmalarda farklılık olabilir. Ufak çaplı özel hastanelerde işlemler daha uygun fiyata gerçekleştirilebileceği gibi daha büyük ve tanınmış olan hastanelerde ücretlendirmeler yüksek olabilir.

 

İstanbul kürtaj fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak adına hastaneyi aramak ve temsilci ile fiyatlandırmalar konusunda görüşmek daha doğru olacaktır. Ayrıca hastanelerde gebelik öncesi muayene de gerektiğinden dolayı fiyatlar buna göre incelenmelidir.

 

Dilerseniz bir başka makalemiz olan Düşük Nasıl Olur? Bunlara Dikkat Edin! adlı makalemizi de okuyabilir, dilerseniz saglik.gov.tr yi de ziyaret edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap