Kürtaj İstanbul Yapan Merkezler

İstanbul Kürtaj Yapan Merkezler

İstanbul Kürtaj yapan merkezler hangileri ? Hangi Kürtaj yapan merkezler nerelerde var ? En iyi İstanbul kürtaj merkezi hangisi. Bu konuları sizler için araştırdık ve yazdık. Umarız faydası olur.

 

 

 

Kürtaj İstanbul Yapan Merkezler

 

Kürtaj işlemi günümüzde gizlilik ve profesyonellik çerçevesinde gerçekleştirilen gebelik sonlandırma yöntemlerinden biri olmaktadır. İstanbul ise kürtaj konusunda uzman kişilerin ve gerekli ekipmanların bulunduğu özel bir şehirdir. Kürtaj yapan merkezler İstanbul listelerine bakıldığında devlet hastaneleri, özel hastaneler ve klinikler dikkat çekecektir. Kürtaj için hangi merkezin seçileceği konusunda geniş bir araştırma yapılması ve uygulanacak işlemler hakkında detaylı bilgi alınması gerekir.

 

Kürtaj Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kürtaj merkezi olarak İstanbul içerisinde pek çok sağlık kuruluşu hizmet vermektedir. Ancak kürtaj merkezi seçiminde fiyat, hangi kürtaj yönteminin kullanılacağı gibi durumlara dikkat etmek gerekir.

 

Kürtaj Yöntemi

 

Kürtaj işlemleri tıbbi kürtaj ve cerrahi kürtaj gibi çeşitli yöntemlerden oluşmaktadır. Hastanelerde uygulanacak olan kürtaj yöntemlerinin her biri için farklı bir fiyatlandırma uygulanacaktır. Hastane görevlileri ile kürtaj yöntemleri için ödenecek ücretler ve hangi kürtaj yöntemlerinin kullanıldığına dair görüşmek gerekir. Çünkü bazı hastane ve kliniklerde sadece belirli yöntemler kullanılabilmektedir.

 

Hijyen Kuralları

 

Kürtaj konusunda hizmet veren hastanelerin her biri istenilen hijyenik ortamı sunamayabilir. Özellikle kürtaj gibi enfeksiyon riski olan işlemlerde hastanenin hijyenine ve çalışanların hijyen kurallarına uyup uymadıklarına dikkat etmek gerekir.

 

Hasta Gizliliği

 

Kürtaj gibi işlemlerde genellikle hasta bilgileri gizlenir. Ancak bazı hastanelerde bu bilgiler yeterince saklanmadığı gibi üçüncü kişilerle paylaşılabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına hasta gizliliği konusunda özenli bir hastane ve ya klinik seçmek gerekir.

 

Yasal Kürtaj Süreci Nasıl İşler?

Türkiye’de kürtaj işlemi gebeliğin en geç 10. haftasında gerçekleştirilmektedir. 10. haftadan sonra herhangi bir şekilde kürtaj işlemi gerçekleştirilmez. Ancak anne karnında bebeğin ölmesi, hastalanması ya da annenin sağlık sorunlarının olmasından dolayı istisnai kürtaj işlemleri gerçekleşebilir.

 

Yasal kürtaj işlemleri:

 

  • Kürtaj olmaya karar veren kadınların öncelikle kürtaj hizmeti veren bir sağlık kuruluşu seçmesi gerekir.
  • Kürtaj öncesinde gebenin doktor muayenesinden geçmesi gerekmektedir. Ultrason ve kan tahlili gibi tetkiklerden sonra kürtaj konusunda emin olup olmadığınızı doktorunuza bildirmeniz gerekir.
  • Evli kişilerin kürtaj işlemi için ortak bir şekilde beyanda bulunması halinde kürtaj işlemi gerçekleşecektir. Bunun dışında 18 yaşından küçük olan kişilerin evli olmaması halinde tek başlarına verecekleri kürtaj kararı geçerli olacaktır.

Dilerseniz bir başka makalemiz olan Kesin Bebek Düşürme Yöntemleri Nelerdir? adlı makalemizi de okuyabilir, dilerseniz saglik.gov.tr yi de ziyaret edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap