Karton Bardak Paketleme İşi İle Evden Para Kazanma Nasıl Yapılır

Karton Bardak Paketleme İşi İle Evden Para Kazanma Nasıl Yapılır

Karton bardak paketleme ile siz de evden para kazanabilirsiniz. Boş vakitlerinizi nakit olarak kazanabilmek için işin ayrıntılarına göz atın.

Bu meslek genellikle ev hanımlarının ailelerine destek olmak ve para kazanmak için yaptıkları bir ek iş modülüdür. Üstelik ilgili mesleği sadece ev hanımları da yapmamaktadır. Üniversite öğrencileri ve ek bir gelir kazanmak isteyen hemen hemen herkes bu işi yapabilir. Genellikle bu tarz insanlar ufak kazançlarla harçlıklarını çıkartmak, ailelerine yük olmamak istemekteler. Elbette ki bu tipte evde yapabileceğiniz onlarca iş modeli mevcut. Fakat en çok tercih edilen ve rağbet görenleri genellikle paketleme sektörü oluyor.

Paketleme işi modellerinden ev hanımlarının ve öğrencilerin en çok tercih ettiği alanlardan bir tanesiyse karton bardak paketleme işidir. Ev ortamında bu işi yaparak aylık ortalama 1500-2000 TL bandında paralar kazanabilirsiniz. Üstelik işinizi büyütebilirseniz bu tutarlarla beraber belki de düzenli ve doğrudan bir gelir kapısı da kazanabilirsiniz. Özellikle bulacağınız sabit müşteriler bu işi yapabilmek için sizlerle anlaşma imzalayabiliyorlar. Bu anlaşmalarda da haliyle asgari ücret ve sigorta yatırımları söz konusu olabilmekte.

Hal böyle olunca bu ek iş modeline gün geçtikçe ilgi artıyor. Sizde evde çalışarak bu tür paralar kazanmak istiyorsanız verilen iş ilanlarını hiçbir şekilde kaçırmamalı ve hızla başvuru yapmalısınız.

Karton Bardak Paketleme Nasıl Yapılır?

Eğer bu işteki imkânları ve detayları sağlıklı bir şekilde kavradıysanız o halde sürecin işleyişinden de bahsedebiliriz. Genellikle her şirket ve kurum benzer süreçlerle çalışanlarına görev vermektedirler. Sizden plastik bardak paketlemenizi isteyen firmalar kendilerine gelen başvuruları titizlikle inceleyip karar verirler. Aldıkları karar sonucunda başvuruyu gönderenlerden birilerine işi verirler. İş verdikleri kişinin iletişim ve adres bilgilerini alırlar.

Daha sonrasında iş sahibi başvuran kişiye bu iş için gerekli olan tüm malzemeleri sayılı bir şekilde teslim eder. Bu işi icra ederken birçok malzemeye ihtiyaç duyacaksınız. Bu malzemeler sırasıyla karton bardak, şeffaf ambalaj poşeti, paketlerin dizilebileceği koli ve eldiven şeklindedir. Bu malzemeleri işi yapacak kişiye teslim eden iş sahibi, paketlemeyi nasıl yapması gerektiğinden tutun da teslimat dizilimine kadar her şeyi anlatır.

Evden Karton Bardak Paketleme ile Para Kazanma
Evden Karton Bardak Paketleme ile Para Kazanma

Karton bardak paketleme işinde her bir ambalaj poşetine genellikle 50 adet bardak dizilecektir. Ancak firmadan firmaya ve kurumdan kuruma bu rakam farklılık gösterebilmekte. Eksik dizilim yaptığınız takdirde firmalar size ödeme yapmayacaklarını iş başında söylerler. İş veren size iş verdiğinde titiz ve düzenli bir şekilde teslim almak isteyecektir. Firmalar işe başladıktan sonra her gün evinize gelip karton bardak paketlerini teslim alırlar.

Bardak Paketleme İşleri

Ev ortamında çalışıp para kazanmak çoğu kişinin hayalini kurduğu bir şeydir. Özellikle İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorsanız her gün trafiğin sıkıntısını çekmekten kurtulursunuz. Ne kadar ek gelir yöntemi olarak görünse de karton bardak paketleme işinden ciddi miktarda ücretler kazanmak da mümkündür. Türkiye genelinde birçok firma bu tarz işleri vermektedirler. İstanbul, İzmir, Ankara, Adana gibi büyük şehirlerde bu işi yapan ev kadınlarının sayısı fazladır.

Basit bir hesaplama yaparsak günlük 100 tane paketleme yaparsanız iş veren size aşağı yukarı 100 TL ödeme yapar. Aylık 20 gün çalışırsanız 2000 TL gibi bir ücret almış olursunuz. Bu işlerde süreklilik önemlidir. Hizmet verdiğiniz firma piyasada dominantı yüksek bir firmaysa işinizi en iyi şekilde yapmanız kazancınızı artıracaktır.

Karton Bardak Paketleme İşine Nasıl Başvurulur?

Türkiye genelinde bu işi veren firmaların sayısı binleri geçmektedir. Böyle bir durumda iş bulmanız daha da kolay bir hal almıştır. Genelde başvurularını siteleri üzerinde yayınladıkları ilanlarla alan bu firmalar başvuruların tamamını titizlikle inceliyorlar. Fakat genellikle tecrübe işçilerle çalıştıklarını da belirtelim. Dolayısıyla başvurularınızda el işlerinde iyi ve tecrübeli olduğunuzu belirtmek yararınıza olacaktır.

Başvuruda yazdıklarınıza veya yazacaklarınıza önem göstermeniz işi almanızda büyük rol üstlenecektir. Eğer yaşadığınız yerden farklı bir ilde bu iş için bir ilan gördüğünüzde hemen umudunuzu yitirmeyin. O firmanın sizin şehrinizde de bir şubesi olabilir. Bu iş ilanın en çok açıldığı iller; İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Antalya, Diyarbakır ve Adana’dır. Bu şehirlerde karton bardak paketleme işi veren firmaların sayısı bir hayli fazladır. Bu tip firmaların sitelerini sürekli takip edin, böylelikle açılacak ilanlara hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap