Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar hangileri? & 2021 yılı

Kefilsiz Ev Kredisi veren bankalar hangileri 2021

2021 Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar hangileri?;  Çoğu insan Akbank Halkbank , Vakıfbank , İş bankası ev kredisi almak için hesaplamalar yapıyor. Konut sahibi olmak artık eskisi gibi zor değil. Evi ipotek altına alarak aylık ödemeler ile ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca ev kredisi hesaplama ve ev kredisi şartlarını yazımızda bulmanız mümkündür.

Ev kredisi almak isteyenlerin en çok sorduğu soru ; “Kefilsiz olarak bu krediyi alabilir miyim?” . Kefilsiz olarak ev kredisi almanız elbette mümkündür. Böyle bir durum kesinlikle mümkün değildir diyemeyiz fakat bazı şartları doğal olarak ki vardır. 2020 senesinde devletin desteğiyle konut projeleri ve bankalar birçok değişik kampanya ile kefilsiz olarak kredi vermiştir. 2021 yılı içinde de bu kampanyalar artarak devam edecektir. Bu biçim kampanyaları internet sitemizden duyurmaktayız.

Kefilsiz Ev Kredisi Alma Şartları Nedir?

Konut kredisi yardımıyla insanoğlu kira öder benzer biçimde ev sahibi olabilmektedir. Günümüzde konut fiyatlarının yüksek olmasından dolayı insanoğlu çoğu zaman ev kredisine müracaat yapmaktadır. Sadece müracaat meydana getiren her insana maalesef pozitif cevap verilememektedir. Bunun için ilk olarak ev kredisi müracaat koşullarını taşıyor olmak gerekmektedir. Bankalar ev kredisi vermeden ilkin ev ile ilgili ekspertiz raporu istemektedir.

Bu rapora bakılırsa ekspertizin belirlediği değerin ortalama olarak yüzde yetmiş beşlik kısmına banka ev kredisi vermektedir. Bunun yanı sıra kredi başvurusunda bulunan kişinin maddi durumu doğrusu aylık geliri de büyük ehemmiyet taşımaktadır. Aylık geliri belli bir seviyenin üstünde ve tertipli olan kişilerin kredi almaları daha kolay olmaktadır. Bankalar kredi verirken kefil de istemektedir.

Son zamanlarda ev kredileri ile ilgili olarak birçok değişik kampanya yapılmaktadır. Hem devletin üstlendiği kampanyalar, hem de bankaların yapmış olduğu kampanyalar vardır. Bu yüzden genel kredi şartları bazen farklılıklar gösterebilmektedir.

Kefilsiz Ev Kredisi Almak Mümkün Müdür?

Günümüzde bankacılık sektöründe yaşanmış olan gelişmeler yardımıyla kredilerle ilgili birçok yenilik ve kampanya yapılmaktadır. Kefilsiz ev kredisi alabilmek de bu yeniliklerin içinde yer verilmiştir. Bu kampanyayı ilk duyunca çoğu zaman insanoğlu inanmakta güçlük çekmektedir sadece bu durumun doğruluk oranı yüksektir.

Bankalar kefilsiz ev kredisi verme politikasını Kredi Kayıt Bürosu ya da Findeks kredi notu yardımıyla yapmaktadır. Kredi notu insanların kredi geçmişi hakkında data vermekte ve borcunu ödeme mevzusundaki güvenilirlik derecesini ortaya koymaktadır. Böylece kredi notu yardımıyla bankalar kredi başvurusu meydana getiren kişilerle ilgili ön enformasyon sahibi olabilmektedir.

Bunun yanında devletin desteklediği hususi bazı konut projelerinde kefil olmadan kredi alma şansınız bulunmaktadır. Bu kampanyalar ile ilgili olarak sitemizde bilgiler vermekteyiz.

Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

  • Halkbank ev kredisi
  • Vakıfbank ev kredisi
  • İş bankası ev kredisi
  • Akbank ev kredisi
  • Garanti ev kredisi

 

Bu yukarıdaki bankalar Kefil olmadan Konut Ev kredisi vermektedir. Kefilsiz ev kredisi veren bankaları isim olarak saymak pek doğru bir davranış olmamaktadır. Bu sebeple bankaların sundukları kampanyalar ve politikalar zamana bağlı olarak devamlı değişim göstermektedir.

Bunun yanı sıra bazı bankalar kefil olmadan ev kredisini daha kolay verebilirken bazı bankalar için kredi verme süreci daha sıkıntılı ve uzun olmaktadır. Kefilsiz ev kredisi verirken Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank benzer biçimde bankalar kredi notuna büyük ehemmiyet vermektedir. Dolayısıyla bu bankalar için kefilsiz ev kredisi verme süreci daha uzun geçmektedir.

Bu yüzden çoğu zaman insanoğlu kredi notunun yüksek olması için uğraşmaktadırlar. Bunların haricinde kalan bazı bankalar için ise kredi notunun pek bir önemi bulunmamaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap