Kesin Bebek Düşürme Yöntemleri Nelerdir?

Kesin bebek düşürme yöntemleri

Kesin bebek düşürme yöntemleri nelerdir? Başınıza hiç olmadık şekilde bir istenmeyen gebelik meydana geldi . Ve siz bu durumdan acilen kurtulmak istiyorsunuz. Yapılacak kesin yöntemleri sizler için araştırdık . Umarız faydası olur.Kesin Bebek Düşürme Yöntemleri Nelerdir?

 

Hamileliğin 20. haftasından önce gerçekleşen bebek ölümlerine düşük denir. Gebelik düşüncesi olmayan ve bebek istemeyen kadınlar tarafından başvurulan düşük yöntemleri bitkisel kaynaklı olabileceği gibi tıbbi yöntemlerle de olabilir.

 

Tıbbi Düşük (Tıbbi Kürtaj)

Kesin bebek düşürme yöntemleri içerisinde en etkilisi olarak bilinen tıbbi düşükler ilaç kullanarak gerçekleştirilmektedir. Doktor kontrolünde uygulanması gereken tıbbi düşüklere tıbbi kürtaj da denir.  • Tıbbi kürtajda rahimde gelişmekte olan döllenmiş yumurtanın gelişimini etkileyecek ön bir ilaç kullanılır.
  • Bu ilaçtan sonraki 2-3 günlük süre sonunda ise rahimde kasılmalara neden olacak bir ilaç daha kullanılır.
  • Rahim kasılmalarına bağlı olarak düşük gerçekleşir.

Bitkisel Ürünler Kullanmak

Kesin bebek düşürme yöntemleri içerisinde dikkat edilmesi gereken seçeneklerden biri bitkisel ürünler kullanmaktır. Bitkisel ürünler çoğu zaman yan etkileri bilinmediğinden dolayı sağlığı bozacak sorunlara neden olabilir.

 

Civanperçemi: Genellikle adet söktürücü olarak kullanılan bu bitki rahimde ağrısız bir şekilde kasılma oluşturması ile bilinir.

 

Tarçın: Fazla kullanılması ve çiğ olarak tüketilmesi halinde düşük yapmayı sağlar.

 

C vitamini: Östrojen hormonunun çalışmasına etki eden C vitamini ilk 3 aylık dönemde fazla alınması halinde düşük yapmayı tetikler.Nar, maydanoz, yeşil papaya, peynir gibi besinler normalden fazla tüketilmesi halinde düşük yapma özellikleri ile bilinirler. Bu nedenle düşük yapmak istemeyen kişilerin hamileliğin ilk dönemlerinde bu besinleri dikkatli bir şekilde tüketmesi gerekir.

 

Yoğun Egzersizler Yapmak

Vücudun normalden daha fazla yorulması kasların daha çok kasılmasına neden olur. Egzersizler sadece belirli bölgelere etki etmez ve vücudun tamamındaki kasların çalışmasını sağlar. Rahim kasları da yoğun egzersizlerle çalışmaya başlayacak ve düşük gelişecektir. Ayrıca ağır kaldırmak gibi halk arasında bilinen durumlarda düşük yapma nedenleri arasında bulunur.

 

Doğal yollarla kesin bebek düşürme yöntemleri vücutta çeşitli ağrılara neden olabilir. Kanama, kramp gibi durumlarda ortaya çıkabilir. Ancak doğal yolla bebek düşürmeye çalışırken rahimde gebeliğe ait parçaların olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Düşük sonrası doktor kontrolüne gidilerek rahim ultrasonu gerçekleştirilmelidir. Parça kalması halinde cerrahi kürtaj yöntemleri denenerek kalıntılar çıkarılacaktır.

Dilerseniz bir başka makalemiz olan İstanbul Vakum Kürtaj Fiyatları adlı makalemizi de okuyabilir, dilerseniz saglik.gov.tr yi de ziyaret edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap