Kredi Başvurusu Neden Reddedilir?

Kredi Başvurusu Neden reddedilir

Kredi Başvurusu Neden Reddedilir?  Acil nakit ihtiyaçlarımızda aklımıza gelen ilk seçenek bankalar. Bankalardan kredi çekmek, nakit ihtiyacımızı karşılamak adına en iyi alternatiflerden biri. Ancak her durumda kredi onaylanacak diye bir kural da ne yazık ki yok. Peki başvurular neden reddedilir, genel sebebi nedir? Bunun birçok sebebi var ve bu durum kişiden kişiye değişiklik de gösterebilir. Bunun için genel nedenleri sizler için bir araya getirdik ve başvurunun püf noktaları hakkında bilgiler verdik.

Kredi Başvurusu Neden Reddedilir?
Günümüzde birçok tüketici bankaların kredi işleme süreci hakkında bilgisi olmadan başvurularda bulunuyor. Yapmış olduğu kredi kartı yada kredi başvurusuna olumlu yanıt alamadığında ise, bunun neden kaynaklanmış olduğunu araştırmaya başlıyor. Başvurusuna olumsuz yönde yanıt alan birçok tüketici ise sinirlenerek agresif tutum sergiliyor. Ancak burada sinirlenmek yerine gerektiği şekilde bilgi alarak bir yolu izlemek sizin açınızdan daha pozitif bir davranış olacağını bilmelisiniz. Kredi kartınıza olumsuz yönde bir yanıt alıyorsanız, burada birden fazla nedenin olduğu söylenebilir.

Öncelikle kredi veya kredi kartı başvurusu sırasında, mevcut formu eksiksiz bir şekilde doldurmalı ve baştan sona okumalısınız. Başvuru formunda eksik yada hatalı yerlerin olması, form ekinde verilmesi gereken önemli bir belgeyi unutmanız bankanın sizin hakkınızda olumsuz düşünmesine sebep olabilir. Bundan dolayı sizlerde bu forumları doldururken kendiniz hakkında doğru ve eksiksiz şekilde bilgileri vermeye özen göstermelisiniz. Kredi başvurunuza olumsuz yönde yanıt almanız durumunda ise, altında birçok nedenin yattığını bilmelisiniz.

Kredi Başvurum Reddedildi, Neden?  • Gelir düzeyinizin zayıf olması.
  • Daha önceden kullanmış olduğunuz kredilerin geri ödenmemesi.
  • Daha önceden kullanmış olduğunuz kredi kartlarının düzensiz ödenmesi.
  • Kredi notunuzun düşük veya 1000 puan altı olması.
  • Çalışmakta olduğunuz işe yeni başladıysanız.

Kredi başvurusu yaptığınızda da üzerinizde mevcut kredi olup olmadığı göz ardı edilmez. Önceki dönemlerden düzensiz şekilde ödemeler yapmış durumdaysanız, kredi notunuz düşük seviyede olacağı için, başvurunuzun olumlu yönde sonuçlanması zordur.

Diğer yandan aynı anda birden fazla bankaya kredi başvurusu yapmanızda sizin için olumsuz durumlar yaratacaktır. Sürekli talep edilen kredi olumsuz sonuçlanması durumunda, kredi notunuza olumsuz şekilde yansıyacaktır. Her zaman tüketici olarak sizlere mantıklı gelecek olan durum, bir bankadan olumsuz yanıt gelmesinden sonra diğer bankaya başvuruda bulunmak olacaktır.Bu yazımızda sizlere Kredi başvurusu neden reddedilir? Neler yapmak lazım adlı konuyu dile getirdik ve yardımcı olmaya çalıştık. Bu konuya benzer bir konu olan Kredi çekmek için Kredi notu kaç olmalı? adlı yazımıza bir göz gezdirmenizde fayda olabileceğini düşünüyoruz. Ayrıca BDDK sayfasına bir göz atmanızda fayda olacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap