Kredi Kartı Aidatlarını Toptan Geri Alma

kredi kartı aidatları

Kredi kartı aidatları nasıl geri alınır? Hemen hemen hepimizin kredi kartı var ve senelerden beri bankalar aidat altında bizden para kesiyorlar. Bu parayı almanın bir kaç yolu var. Bu yolları yani kredi kartı aidatlarını geri almanın yollarını sizler için araştırdık buyurun hepsi yazımızda.

 

 

 

Kredi Kartı Aidatları Toptan Geri Alma

Günümüz şartlarında kredi kartı kullanmayan kişi sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır. Hatta her birey birden fazla bankanın kartını kullanmaktadır. Üstelik kredi kartı borçlarını öderken birde üzerine her sene kart aidatı eklenmektedir. Ayrıca bu kart aidatları önemsenecek miktarlarda olup, kullanıcılarını oldukça zorlamaktadır. Bu yüzdende kredi kartı kullanıcıları, kart aidatlarını geri alabilmek için bazı yollara başvurmaktadır.

Geçmişe Dönük Kredi Kartı Aidatlarını Almak İçin Yollar;

Uzun süredir kredi kartı kullanan kişilerin kart aidatları biriktikçe ve yıllar geçtikçe bu aidatlar yüklü miktarlara ulaşır. Bu sebeple de bankalar sizleri biraz uğraştırabilir. Genellikle şubelerden veya telefon bankacılığı ile yapılan bu işlemlerde sizlere dönüş biraz geç olacağından daha erken sonuçlar almak için bazı yöntemler vardır.

  • Sosyal medya hesaplarınızdan, mail yoluyla ya da şikayetim var gibi sitelerden şikayetinizi ve isteğinizi yazdığınız zaman daha hızlı ve erken olacaktır. Çünkü bankalar diğer müşterilerinin görüşlerinin olumsuz etkilenmemesi için bu tür sorunlarınız erken çözüp, sizin de sitedeki şikayetinizi silmenizi isteyecektir.
  • Bazı bankalar kart aidatlarınızı geri ödemek yerine, size bundan sonraki dönemlerde sizden kart aidatı almayalım gibi tekliflerle geleceklerdir. Eğer sadece birkaç yıldır kart kullanıcısı iseniz ve içeride çok fazla aidatınız birikmediyse bu teklif sizin için avantajlı olabilir. Fakat uzun süredir kart kullanıcısı iseniz ve içeride yüklü miktarda aidatınız varsa şikayet etmeye devam ederek sorununuzun çözümlenmesini beklemelisiniz.
  • Kart aidatının hesaptan kesildiği kart ekstrelerinin dökümünü alarak tüketici mahkemelerine başvurabilirsiniz. Genellikle tüketici haklı olarak sonuçlanır fakat biraz uzun sürebilir. Sonuçta bu parayı banka hesabınıza yatırır.
  • Tüketici hakem heyetine başvuru yapıldığı halde olumlu sonuç alınamıyorsa, alacağınız tutar yüksekse dava açabilirsiniz. Fakat dava işlemi 1 yılı aşkın bir süreyi bulabilir ve bu sürede de banka size dava açar. Dolayısıyla alacak miktar çok değil ise, bu tüketici için zararlı çıkacağı bir işlem olacaktır. Önerilen bir yöntem olarak görülmemelidir.
  • Bütün bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, kart aidatı almayan bankalarla çalışmalı ve o bankaların kartlarını kullanmalısınız.

Kredi ihtiyacınız var ise 30 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ile iletişime geçerek düşük faizli kredi alabilirsiniz. Diğer sorularınız için ekonomi.gov.tr ‘yi de ziyaret edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap