Kredi Notunu Arttırmanın Yolları KKb yükseltme 2020

kkb yükseltme nasıl yapılır

Sayfa İçeriği

KREDİ NOTUNUZU ARTTIRMANIN (KKB Yükseltme) BASİT YOLLARI

Bankaların kişiyi değerlendirmesi için en önemli unsur kredi notudur. Kredi notunu arttırmak ve kredi başvurularınızın hemen ve olumlu sonuçlanmasını sağlamak için önemli faktörler vardır.KKB

yükseltme kolay olmasa da aşağıda vereceğimiz yapacaklarınız ile ilgili bilgiler işinize oldukça yarayacaktır.

kkb yükseltme nasıl yapılır

kkb yükseltme nasıl yapılır

Kredi Notunu Arttırmanın Yolları;

Kredi Kayıt Geçmişinizi Araştırın; Kredi notunuzun düşük olması için herhangi bir neden yokken bankalardan olumlu yanıt alamıyorsanız, bankanız aracılığı ile KKB (Kredi Kayıt Bürosu) notunuzu gözden geçirin ve bir hata olup olmadığını kontrol edin. Güncellenmesi gereken bilgilerinizi güncellemeniz gerekir.

Kredi Kartı Borcunuzu Kapatın; En önemli ve ilk faktörlerden biri kesinlikle kredi kartına olan borcun tamamını kapatmaktır. Borçlarınızı tam, zamanında ve düzenli ödemek gerekir.

Kredi Kartı Kullanın; Kredi kartı kullanmak ve düzenli ödeme yapmak, kredi notunuzu güncel tutmanızı ve bankaların size daha çabuk dönüş yapmasını sağlayacaktır.

Kullanmadığınız Hesapları Kapatın; Kullanılmayan banka hesapları her zaman risklidir. Hesapta unutulan küçük bir para veya borç kredi notunuzu olumsuz etkiler. Bu tür hesapları kapatmanız size bankaların çabuk ve hızlı dönüş yapmasını sağlayacaktır.

Bankalarla Mevduat İlişkileri Kurun;

Telefon, doğalgaz, su ve elektrik gibi ödemelerinizotomatik ödeme talimatı vererek kredi notunuzu arttırabilir ve güncel tutabilir ve KKB Yükseltme de işinize yarayabilir.

Kısa Aralıklarla Kredi Başvurusu Yapmayın;

En sık yapılan hatalardan biri, bir bankaya kredi başvurusu yapıp daha cevap gelemeden aynı anda başka bankalara da kredi başvurusu yapmaktır. Bu durumda iki farklı banka aynı anda sizin kredi geçmişinizi incelemeye başlayacak ve birbirlerinden haberdar olacaktır. Bu durumda bankanın size olan güveni sarsılacaktır. Bu yüzden önce size en uygun bankayı seçmek ve o bankadan sonuç gelmedikçe başka bankaya başvuru yapmamak en doğrusudur. Bir banka başvurunuzu olumsuz cevaplarken başka bir banka aynı miktardaki kredi başvurunuza olumlu yanıt verebilir.

Bankalardaki Kişisel Bilgilerinizi Güncel Tutun;

Adres, telefon numarası gibi bilgilerinizi mutlaka bankanızda güncel tutun. Banka sizi unuttuğunuz bir borçtan dolayı aramak ister ve size ulaşamadığı zaman borcun üzerine eklenen faiz kredi notunuzu olumsuz etkiler. Birçok kişi bu maddeyi önemsemese de bankalardaki bilgilerinizin güncel olması çok önemi bir faktördür.

KKB Puan kontrolü

findeks.com.tr adresinden KKB puanınıza bakabilir. eksiklerinizi yada geç ödemelerinizi puanınızın ne durumda olduğuna bakabilirsiniz. Ancak bu puana bakmayı abartmamak gerekiyor. Ne kadar az sıklıkla misal 3 ayda bir bakılırsa yeterli olacaktır.

KKB Yükseltme

Makalemizde KKB’nizi nasıl yükseltebileceğinizi ve  yapabileceklerinizden bahsettik. Bu ve benzer finans ve bankacılık ile ilgili makalelerimize Finans ve Bankacılık adlı kategorimizden  ulaşabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar1 Yorum

Etkili Para Kazanma Yöntemleri – Sağlık Haberleri  -  23 Ekim 2020 / 15:28

[…] Kkb yükseltme ilerleyen dönemlerde acil nakit ihtiyaçlarının daha iyi şekillerde karşılanabilmesi açısından önemlidir. Bundan ötürü kişiler gelir seviyelerini yükselterek kredi notlarında istedikleri rakamları elde etmek istemektedir. Evde ek iş veren yerlerin artık popüler iş kaynakları haline gelmesi de aynı nedenlerden ileri gelmektedir. Çünkü pek çok birey elde etmiş oldukları ek işlerle ana masraflarını karşılarken diğer gelirlerini biriktirmektedir. Bimcell kontör yükleme merkezlerindeki uygun fiyatlar ise bu bağlamda aile bütçesini destekleme artısını bulundurmaktadır. […]

Yorumlar kapalı.Giriş Yap