Kredi Skorunuzu Arttırmanın Basit Yolları

Kredi skorunu arttırma

Kredi skorunu arttırma yolları nedir? KKB notunuzu yükseltmek istiyorsunuz. Ama nasıl yapacağınızı bilemiyorsunuz. Biz sizler için KKB notunu yükseltmeniz için bir çok yok araştırdık uyguladık ve bulduk. Sizler için yazıya döktük. Kredi skorunu arttırma nasıl yapılır, dikkatlice incelemenizi öneriyoruz. Umarız faydası olur.

 

 

 

Kredi Skorunuzu Arttırmanın Basit Yolları

Bankaların kişiyi değerlendirmesi için en önemli unsur kredi skorudur. Kredi skorunu arttırmak ve kredi başvurularınızın hemen ve olumlu sonuçlanmasını sağlamak için önemli faktörler vardır.

Kredi Skoru Arttırma Yolları; 

Kredi Kayıt Geçmişinizi Araştırın

Kredi notunuzun düşük olması için herhangi bir neden yokken bankalardan olumlu yanıt alamıyorsanız, bankanız aracılığı ile KKB (Kredi Kayıt Bürosu) skorunuzu gözden geçirin ve bir hata olup olmadığını kontrol edin. Güncellenmesi gereken bilgilerinizi güncellemeniz gerekir.

Kredi Kartı Borcunuzu Kapatın

En önemli ve ilk faktörlerden biri kesinlikle kredi kartına olan borcun tamamını kapatmaktır. Borçlarınızı tam, zamanında ve düzenli ödemek gerekir.

Kredi Kartı Kullanın

Kredi kartı kullanmak ve düzenli ödeme yapmak, kredi skorunuzu güncel tutmanızı ve bankaların size daha çabuk dönüş yapmasını sağlayacaktır.

Kullanmadığınız Hesapları Kapatın

Bir diğer Kredi skorunu arttırma yöntem ise kullanılmayan hesapları kapatma. Kullanılmayan banka hesapları her zaman risklidir. Hesapta unutulan küçük bir para veya borç kredi skorunuzu olumsuz etkiler. Bu tür hesapları kapatmanız size bankaların çabuk ve hızlı dönüş yapmasını sağlayacaktır.

Bankalarla Mevduat İlişkileri Kurun

Telefon, doğalgaz, su ve elektrik gibi ödemelerinize otomatik ödeme talimatı vererek kredi skorunuzu arttırabilir ve güncel tutabilirsiniz.

Kısa Aralıklarla Kredi Başvurusu Yapmayın

En sık yapılan hatalardan biri, bir bankaya kredi başvurusu yapıp daha cevap gelemeden aynı anda başka bankalara da kredi başvurusu yapmaktır. Bu durumda iki farklı banka aynı anda sizin kredi geçmişinizi incelemeye başlayacak ve birbirlerinden haberdar olacaktır. Bu durumda bankanın size olan güveni sarsılacaktır. Bu yüzden önce size en uygun bankayı seçmek ve o bankadan sonuç gelmedikçe başka bankaya başvuru yapmamak en doğrusudur. Bir banka başvurunuzu olumsuz cevaplarken başka bir banka aynı miktardaki kredi başvurunuza olumlu yanıt verebilir.

Bankalardaki Kişisel Bilgilerinizi Güncel Tutun 

Adres, telefon numarası gibi bilgilerinizi mutlaka bankanızda güncel tutun. Banka sizi unuttuğunuz bir borçdan dolayı aramak ister ve size ulaşamadığı zaman borcun üzerine eklenen faiz kredi skorunuzu olumsuz etkiler. Birçok kişi bu maddeyi önemsemese de bankalardaki bilgilerinizin güncel olması çok önemi bir faktördür.

Kredi skorunuzu yüksek tutmanız çok önemli fakat Kredi çekmek için Kredi notu kaç olmalı?  . Farklı sorularınız için ekonomi.gov.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap