Microsoft Outlook Hesabına Gmail Nasıl Eklenir?

Microsoft Outlook Hesabına Gmail Nasıl Eklenir

Microsoft Outlook Hesabına Gmail Nasıl Eklenir? Teknolojik gelişmeler ile iş ve meslek tanımlarımız, öğrenim sürecimiz, alışkanlıklarımız, kısaca topyekûn hayatımız değişti. Yıllar önce haberleşmek için gönderilen mektuplar ve güvercinler, yerlerini telgraf tellerine bıraktı. Sonrasında o tellerden ses geçimi sağlandı ve telefon bulundu. Bu gelişmeleri çağrı cihazları, faks makineleri, cep telefonları ve internet takip etti. Günümüzde ise birçok belge, evrak ve kurumsal bilgilendirmeleri elektronik posta adreslerimiz ile alıyoruz. Birden fazla e posta sağlayıcısında bulunan adreslerimiz çoğu zaman karmaşaya sebep oluyor. Bu adresleri tek bir çatıda toplamak için Microsoft Outlook hesabına Gmail nasıl eklenir? Sorusunu kendimize ve çevremize soruyoruz.

İki ya da daha fazla mail adresini tek bir sunucuya bağlamak hem zamandan kazanmamıza, hem de olası bir strese maruz kalmaktan bizi kurtarıyor. Cevabı basit bir soru gibi görünen Microsoft Outlook hesabına Gmail nasıl eklenir? Sorusu ilk defa yapacaklar için epey karmaşık gelebiliyor. Sizler için bu işlemi kolayca yapabileceğiniz bir kılavuz olarak bu yazımızı yayınlıyoruz.

Microsoft Outlook Hesabına Gmail Nasıl Eklenir ve Gmail İki Aşamalı Doğrulama Nasıl Yapılır?

Outlook hesabınıza başka bir hesap eklemeden önce yapmanız gereken bazı teknik işlemler var. Bu işlem ile Outlook hesabınıza bağlamak istediğiniz mail adresinizin sağlayıcı firması ekstra güvenlik önlemi alır. Google mail kendi sunucusundan Outlook’a yapacağı yönlendirme aşamasında olası bir güvenlik açığına meyil vermemek ister. Aynı zamanda Microsoft’ta bu durumu destekler. Bundan kaynaklı iki aşamalı güvenliği zorunlu kılar.

İki aşamalı güvenlik önlemi için öncelikle Google Mail hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Giriş aşamasından sonra Google profilinizden güvenlik yazan kısma farenizin imleci ile tıklamalısınız.

Bu aşamada Google sizden yeniden parola isteyecektir. Parolanızı girip devam et butonuna basınız. Ardından iki aşamalı güvenlik önlemini oluştur seçeneğini tıklayın. Karşınıza kısa mesaj yolu ile mesaj almak, çağrı ile aranmak ya da mobil bildirim almak gibi seçenekler çıkacaktır. Uygun gördüğünüz bir seçeneği tıkladığınızda iki aşamalı güvenlik önleminiz oluşmuş olur.

Bu işlemin ardından son menünün içinde geri gitmek için bir ok göreceksiniz. Bu oku tuşlayıp bir önceki menüye ulaşın. O menüde uygulama parolaları yazan bir yazı göreceksiniz. O yazının sağ tarafında bir ok olacaktır. O oka fare yardımı ile tıklayın.

Açılan menüde yeniden şifre girmeniz istenecektir. Şifrenizi girdikten sonra ekranın en alt kısmında yan yana iki kutucuk göreceksiniz. Soldaki kutucuktan posta kısmını işaretleyin. Aynı kutucuğun sağında bulunan kısımda da Windows Bilgisayar işaretini seçmeniz gerekecek.

Bu işlemlerden sonra Google size bir şifre verecek. Bu şifreyi kopyalamanız ya da bir yere yazmanız gerekiyor. Microsoft bu şifreyi mailinizi eklerken sizden isteyecektir. Şifreyi girerken aralarında boşluk olmadan girmeniz önem teşkil eder.

Microsoft Outlook Hesabına Gmail Nasıl Eklenir Ayrıntılı Yönlendirme Kılavuzu

Yukarıdaki iki aşamalı güvenlik sistemini oluşturduktan sonra Microsoft Outlook ya da Hotmail hesabınıza giriş yapın. Hesabınızı açtığınızda ekrandaki sayfanın sol üst köşesinde dosya yazan bir kısım göreceksiniz. O kısma tıkladığınızda açılan pencereden hesap ekle butonunu tıklayınız.

Tıkladığınız buton karşınıza Google hesabınızın şifre ekranını getirecek. Bu ekrana gerekli bilgileri girdikten sonra tamam, ileri ve son yönergelerini takip edip işlemi sonlandırın.

Microsoft’un bazı sürümlerinde dosya kısmına bastığınızda direkt hesap ekle butonu karşınıza çıkmayabilir. Bu tarz durumlarda gelişmiş seçenekler kısmını tıklamalısınız. Ardından hesabımı el ile ayarlamak istiyorum yazan kısma tıklamalısınız. Oradan da bağlan yazan kısma tıklayıp karşınıza çıkan seçeneklerden IMAP yazanı seçin ve ileri tuşuna basın. Bu aşamada sizden şifre talep edilebilir. Edilirse şifrenizi girip devam edin.

Bu işlemler doğrultusunda Google Mail hesabınız Outlook’a eklenmiş olacaktır.

Google Mail Hesabı ve Outlook Birlikte Çalışması

Eğer Google mail hesabınızı kapatmıyorsanız oraya gelen elektronik postalar Outlook mail hesabınızda görünür. Fakat depolama işlemini Outlook değil Google mail yapar.

Outlook hesabınızda Google hesabınıza gelen maillerinizin depolanmasını istiyorsanız iki seçeneğiniz vardır. 1. Seçenek olarak Google hesabınızı kapatacak ve maillerinizi Outlook hesabınıza kopyalayacaksınız. 2. Seçenek olarak da Microsoft 365 paketini satın alıp, Google adresinize gelen maillerin depolanması için yer açacaksınız.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap