Microsoft Outlook Kişi Grubu Nasıl Oluşturulur?

Microsoft Outlook kişi grubu nasıl oluşturulur

Microsoft Outlook Kişi Grubu Nasıl Oluşturulur? Günümüzde iletişim olanakları oldukça çoğalmış durumdadır. Fakat çok eski olmasa da eski sayılabilecek bir sistem vardır. Bu yönetimi kullanmak isteyenler sürekli şu sorulara cevap arar, Toplu olarak mail atma nasıl yapılır? Mail grubu oluşturma nedir? Microsoft Outlook kişi grubu nasıl oluşturulur? Bu makalede sizler için en yaygın kullanılan yöntemlerden bahsedeceğiz.

Microsoft Outlook Kişi Grubu Nasıl Oluşturulur ve Faydaları Nelerdir?

Bir şirkette yönetici pozisyonunda ya da bilgi vermeniz gereken bir pozisyonda çalışıyor olabilirsiniz. İşiniz gereği gün içinde yapılması gereken işleri, şirketin çalışma saatlerini, yemek menülerini, değişen servis plakaları ya da güzergâhlarını ve buna benzer birçok detayı şirket çalışanlarına göndermeniz gerekiyor olabilir. Bu iletişim ve bilgilendirmeden sorumlu bir çalışansanız işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Eğer işverenseniz bu iş için ekstra birini çalıştırmaya ihtiyaç duymayacaksınız.

Normalde tek tek birçok kişiye atılan e-mail, kişi sayısının yoğunluğuna göre oldukça fazla zamanı kapsamaktadır. Hatta bazı şirketlerde sadece bir çalışan bile bu işten mesul olabilir. Bu işin yoğunluğunu azaltmak için yapılması gereken tek şey mesajların ortak muhataplarına toplu olarak gönderilmesidir.

Bu duruma mail grubu oluşturma, kişi grubu oluşturma ya da dağıtım grubu oluşturma da denilebilir.

Bu tarz kişi gruplarının planlamasının en iyi yapıldığı mail adresi sağlayıcısı ise Microsoft’tur Haliyle kişilerin sorduğu en çok soruda Microsoft Outlook kişi grubu nasıl oluşturulur olmaktadır.

Kişi gurubu oluşturma işleminin detaylarını yazının devamında ayrıntılı bir şekilde işleyeceğiz. Fakat önce bu ihtiyaç durumunu tahlil etmemiz gerekir.

Kimler Kişi Grubu Oluşturma İhtiyacı Duyar?

Yukarıda biraz bahsettiğimiz toplu olarak çalışılan ve sürekli mail ile bilgilendirilen ofislerde ya da uluslararası şirketlerde bu ihtiyaç vardır. Fakat genel olarak bu ihtiyacın sadece şirket içi haberleşmek için doğduğu kanısında olanlar vardır. Bu kanı tamamen yanlıştır.

Birçok şirket satışlarını online olarak yapar. Bazı şirketler ise düzenli satış yaptıkları şirketlere güncelledikleri ürün listelerini, satış fiyatlarını ya da stok durumlarını mail olarak iletir. Bu tarz şirketler için bazı ürünler bazı şirketlere aynı fiyattan satışa sunulur. Bu şirketlere tek tek mail atmaktansa, gruplara ayırarak toplu mail atmak hem zamandan hem de harcanan emekten oldukça kar etmenizi sağlayacaktır.

Yukarıda daha çok şirketler üzerinden ele aldığımız bu durum aslında toplulukların oluştuğu her yer için geçerlidir. Örneğin, bir üniversite kulübü üyelerine etkinlik takvimini bu şekilde duyurabilir. Böylece çevreye afiş yapıştırmak için harcanan para ve o kağıdın yapımda kullanılan ağaçlardan tasarruf edilecektir.

Bir eğitim kurumu öğrencilerine duyurmak istedikleri her şeyi oluşturdukları mail grubu üzerinden duyurabilir. Bu uygulama yine zaman, emek ve kırtasiye harcamalarından kısacaktır.

Öğrenciler ya da arkadaş grupları için de bu uygulama oldukça kolaydır. Oluşturulan kişi grubuna bir arkadaşın doğum günü partisinin detayları gönderilebilir. Parti sonrası da çekilen fotoğraflar ve videolar aynı yöntem ile arkadaşlar arasında paylaşılabilir.

Her türlü kullanımında zamandan, harcanan emekten ve olası maddi giderden tasarruf sağlayacaktır.

Kolaylık ve Tasarruf Sağlayan Microsoft Outlook Kişi Grubu Nasıl Oluşturulur?

Öncelikle kişi grubunu oluşturmak isteyen Outlook kullanıcısı, mail adresi ve şifresi ile mail sistemine giriş sağlaması gerekir. Giriş başarılı bir şekilde sağlandıktan sonra, sol tarafta bulunan panelin alt kısmında iki adet insan simgesinden oluşan bir görsel göreceksiniz. Bu görseli tıkladığınızda sol taraftaki panelde gruplar yazan bir kısım daha açılacaktır. Açılan bu kısımda sahip yazan üzerinde iki insan ve ev benzeri bir imge olan görsele tıklamanız gerekir. Buraya tıkladığınızda sağ tarafta sahibi olduğunuz gruplar çıkacaktır. Eğer sahibi olduğunuz bir grup yok ise o bölümde dört insan görseli çıkacak ve altında artı işaretinin yanında yeni grup oluştur yazısı çıkacaktır.

Yukarıda bahsi geçen yazıya tıkladıktan sonra grup ismi ve grubun amacı yazan iki adet kutucuk karşınıza çıkacak. Oraya gerekli bilgileri doldurup, kutucukların alt kısmında bulunan ilerle ya da oluştur yazan yere tıklamanız gerekecektir. Ardından yeni bir kutucuk açılacak ve üye eklemeniz istenecektir. Eklemek istediğiniz üyeleri arama kısmından bulup üstüne tıkladığınızda ekleme işi tamamlanır. Son olarak alttaki ekle butonuna da basarsanız grubu tamamlamış olacaksınız.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap