Nimes Combo Jel ne işe yarar? Nimes Combo Jel kullanım kılavuzu! Nimes Combo Jel fiyatı 2022

Nimes Combo fiyatı 2022

Nimes Combo Jel ne işe yarar? Kireçlenme, bel sırt ve boyun ağrılarında yoğun bir biçimde yaşayanların kesinlikle hekime danışarak kullanması gereken Nimes Combo Jelin tesirlerini okumalısınız. Şayet size uygunsa kullanmanız gereken bu jel, hakkında ayrıntılı bilgi istiyorsanız haberimizin ayrıntılarında kesinlikle okumalısınız. Nimes Combo Jel ne işe verim? Nimes Combo Jel nasıl kullanılır? Nimes Combo Jel maliyeti nedir?

Ağrı kesici özelliğiyle herkesin bildiği Nimes Combo Jelin etmen maddesi Tiyokolşikosid ve Nimesulid‘dir. Uygulandığı bölgede adale hafifletici ve ağrı kesici bir tesir gösteren bu jel, osteartrit eklemlerde kireçlenme ve harabiyet, eklem dışı romatizma ve omurganın boyun, bel, sırt bölgesi ağrılı adale kasılmalarının spazmlarının rehabilitasyonunda; kaza veya spor yaralanmalarına bağlı burkulma, gücenme ve ezilme sonucu büyüyen ağrılarda ve ortopedik operasyon sonrası ağrılarda kullanılmaktadır. Kesinlikle bir uzman teklifi almadan kullanmamanız gereken bu jelin içerisindeki alerjik tepkin göstererek ciddi sağlık meselelerine yol açabilir. Sanovel ilaç sanayi tarafından İstanbul’da imali yapılan bu jel 50 gramlık beyaz tüplerde satılıyor. Yalnızca eczanelerde bulabileceğiniz bu jel, son yarıyılda verimlerinden dolayı çok daha fazla kullanılmaya başlandı.

Nimes Combo Jel ne işe yarar
Nimes Combo Jel ne işe yarar

2012 senesinden beri eczanelerde satışı yapılan bu jel, ilaç yutmak istemeyenlerin imdadına yetişiyor. Osteoartrit başka bir deyişle kireçlenme rehabilitasyonunda kullanılan Nimes Combo Jel, burkulma,gücenme, ezilme gibi vaziyetlerin sonrasında da uygulanabilir. Ağrılı adale kasılmaların semptomatik rehabilitasyonunda sıklıkla uygulayabilirsiniz.

Kullanırken netlikle cilt bölgesini hava geçirmeyen kapatıcı sargılarla sarmayın. 15 yaşın altındaki ergenlerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır. Rehabilitasyonunuz sırasında kaşıntı, kızarıklık, yanma, ten irini ve egzama gidişatlarından rastgele biri büyürse, ilacın kullanımını vazgeçip hekiminize müracaat etin.

 

NİMES COMBO JEL NASIL KULLANILIR?

Öncelikle hekiminiz nasıl kullanmanız gerektiğini önerdiyse o biçimde kullanın. Öbür cinsli kullanacaksanız jeli rehabilitasyon edilecek bölgeye yeterli ölçüde ince bir katman halinde sıkın. Hafif hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Netlikle güçlü bir biçimde ovarak sürmeyin. Günde 3-4 kez uygulanabilir.

 

NİMES COMBO JEL FİYATI 2022

Reçeteli ya da reçetesiz eczanelerde satın alabileceğiniz Nimes Combo Jel, Sgk tarafından karşılanan ilaç grubuna girmektedir. 2022 maliyeti ise 38.53 TL​’dir.

 

Bu yazımızdan sonra Terapix Jelin faydalarını ve fiyatını öğrenebileceğiniz yazımızı okuyabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap