Numaradan İsim Sorgulama

Numaradan isim sorgulama

Numaradan İsim Sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Günümüzde numara ile ilgili en çok aramalar, isimden numara bulma, numaradan isim sorgulama, ücretsiz numaradan isim sorgulama, numaradan isim sorgulama ücretsiz şeklinde oluyor. Bunun en büyük nedeni tanımadığımız numaralardan gelen çağrılar ve bu çağrılardan kaynaklı yaşadığımız sıkıntılar. Gelin günümüzün sanal ve duygusal gaspını birlikte inceleyelim.

Teknolojinin Büyük Olanağı Kolay İletişim

Hemen hepimiz uzun yıllardır cep telefonu kullanıyoruz. Artık özel bir durum olmaktan çıkıp ihtiyaç halini alan cep telefonları hayatımızın her alanını sarmış gözüküyor. Daha yeni bir iletişim cihazı ya da yöntemi bulunana kadar da hayatımızdan çıkacağa benzemiyor.

Cep telefonları geçmişe oranla yaşamımızı oldukça kolaylaştıran cihazlar. Numaradan isim sorgulama işlemi de yeni bir işlem değildir. Eskiden birine ulaşmak istenildiğinde evinin adresine gidilirdi. Eğer taşınmışsa komşularına, çevre esnafa sorulurdu. Takıldığı kahvehanelere, meyhanelere, birahanelere bakılır bir şekilde ulaşmanın yolları aranırdı. Yani düşünün ki bir arkadaşınızı özlediniz ya da sormak istediğiniz bir şey var. Bunun için inanılmaz bir efor ve zaman sarf etmeniz gerekiyordu. Günümüzden bakıldığında zor ve uğraşılmaz gözüken bu zamanın avantajları da vardı elbet. İnsanlar daha çok yüz yüze görüştüğü ve bu görüşme için emek harcadıklarından, insan ilişkileri daha samimiydi. Teknolojinin günümüzde sağladığı konforu düşündüğümüzde kimse eski avantajlar için bu konfordan vazgeçmeyecektir.

Bilinmeyen Çağrılar ve Numaradan İsim Sorgulama

Teknolojinin avantajları kadar dezavantajları da var elbette. Aralarında şehirler, ülkeler, kıtalar, dağlar, denizler bile olsa kişiler birbirine kolaylıkla ulaşma olanağı kazandı. İnsanların birbirine bu kadar kolay ulaşması, dolaylı olarak kolay bir şekilde rahatsız etmesine de olanak sağlamış oldu.

İnsanlar yıllar içinde birçok kişi ile duygusal paylaşımlarda bulunuyor. Evleniyor, boşanıyorlar. Birçok insanla kavga ediyor, davalık olabiliyorlar. Fakat bir taraf yıllar sonra bu durumu aklına getirip bir şekilde isimden numara sorguluma yapıyor ve rahatlıkla arayabiliyor. Siz ise o sırada evlisiniz, belki bir iş görüşmesindesiniz, belki de bir yakınınızın cenazesindesiniz. Karşı taraf için bunun hiçbir önemi olmuyor. Gönül rahatlığıyla sizi rahatsız edebiliyor.

Tabi ki bilinmeyen çağrıların tek avantajı bu değil. Bir de bu çağrıların ekonomik istismar boyutu var.

Bilinmeyen Dolandırıcılar ve Numaradan İsim Sorgulama

Dolandırıcılık yıllardır olan yasa dışı bir iş kolu. Yanlış anlamayın iş kolu diyorum. Çünkü bu işe mesai harcıyorlar.

Yine bir gün bir yerlerde oturuyorsunuz ve telefonunuz ısrarla çalıyor. Gayri ihtiyari gelen bir açma isteğiyle telefonu açıyorsunuz ve karşı tarafta bir kadın direk size evlenme teklif ediyor. Beklenmedik bu teklifin verdiği şaşkınlıkla plan işliyor ve kadın karşı tarafın duygularını yavaş yavaş ele alıyor. Tabi ki bunun için karşı tarafın erkek ve bu manipülasyona elverişli olması gerekiyor. Böyle birini bulmak da çok zor olmasa gerek.

Velhasıl duygulara hakimiyet kuran ses bir süre sonra cüzdan üzerinde de hakimiyeti sağlamaya çabalıyor. Yavaş yavaş ilerliyor bütün bu süreçler. İlk kaleyi verdiğinizde zamanla ikinci kale ve üçüncü kalede gidiyor. Ta ki elinizde verecek kale kalmadığında ya da kaybedilen kaleler için savaş açmadığınızda.

Kalelerde ilerleyen kadın sesinin genelde ilk numarası yolda kaldım para gönderir misin oluyor. Sonrasında ise yavaş yavaş Yeşilçam edasında numaralar ile annem kör ameliyat parası lazıma kadar ilerliyor.

Savcının Polisin Banka Hesaplarından Terörist Avı

Yıllarca televizyonlarda izlediğimiz ya da canlı canlı tanık olduğumuz terör olayları hemen hemen herkesi derinden sarsmıştır. Bir kısım insan yakınlarını kaybetmiştir. Yakınlarını kaybetmeyenler ise kaybedilen insanlara yakınları kadar üzülmüş ve buna sebep olanlara karşı öfkelenmiş, belki de yaratılan durumdan korkmuşlardır.

Bir gün yine bilinmeyen bir çağrı gelir. Gelen çağrı bu sefer erkek sesidir. Sert bir erkek sesi, arkada telsiz cızırtıları eşliğinde konuşmaya başlar. “Ben bilmem ne emniyet müdürlüğünden arıyorum. Sen kimsin?” der. Telefonu açan karşısında polis var diye hemen ismini söyler. Çünkü bir insan başına bir olumsuz bir durum geldiğinde polise gidip şikâyet eder. Neredeyse bütün hukuklarda bu böyledir.

Bunun bilincindeki erkek sesi ismin terör olaylarına karışmış diye başlar ve yukarıdakine benzer bir duygusal manipülasyon yaratır. Eğer bu manipülasyon yaratılmışsa yavaş yavaş karşı tarafın malını mülkünü öğrenmeye çalışır. Öğrenilen mal mülk terör örgütleri tarafından kontrol edildiği için kendisine verilmesi gerektiğini söyler ve yine tanımadığı numarayı açan kişi kalelerini birilerine teslim eder.

Bu sebepten dolayı insanlar gelen aramalardan şüphe duyduklarında bu numaraları internete yazıp, benzer duruma maruz kalan insanların paylaşımları ile karşılaşmaktadırlar. Numaradan isim sorgulama siteleri bu yüzden oldukça önemlidir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap