Öğrenci kredi kartları hangileridir? Öğrencilere kart veren bankalar

Öğrenci kredi kartları hangileridir? Ayrıntılı olarak anlatacağımız konu bu.Günümüzde kredi kartları oldukça sık bir kullanıma sahip, online alışverişteki popülerliğin artması ile de kredi kartı hayatımız için vazgeçilmez bir konuma gelmiş durumda. Öğrenciler içinde durum bu şekilde elbette, ayrıca okumak sanıldığı kadar kolay değil, bunu çok iyi biliyoruz ve sizler için en iyi kredi kartlarını içeriğimiz de paylaşıyoruz.

Bunlar kredi kartı seçimimizde ana kriterlerimiz bunlar olacak yani olmazsa olmazlarımız, ayrıca kredi kartını kolay alabileceğimiz bankaları da yazı içerisinde sizlere aktaracağım.

Garanti Bankası Bonus Genç Kredi Kartı

Bonus kartların birçok kurum tarafından kullanıldığını biliyoruz zaten, bundan dolayı taksit seçenekleri ve puan kazanma durumu bakımından oldukça avantajlı durumda bir kredi kartı. Başvurması ve alınması da oldukça kolay olan kredi kartları arasında geliyor Bonus Genç Kart, ayrıca sevindirici bir haber yıllık hesap ücreti yok.

Limit olarak genel açılışlarda 600 lira veriliyor, limit arttırım talebinde bulunursanız ve ödemelerinizi aksatmadan yaparsanız limitiniz zamanla yükseliyor ama aylık 100 lira harcayıp limit yükselmesini beklemeyin, limit yükselmesi için mevcut limiti zorlamış olmanız gerekir.

Bonus üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerden bol bol puan kazanıp, dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz ekstra ödemesi olmayan mükemmel bir kart, o yüzden listemin en başına koydum. Üye işyerleri kısmını hafife almayın sakın, diğer kredi kartları ile bazen küçük işletmelerdeki taksit seçeneğinden bile faydalanamıyorsunuz.

Finansbank CardFinans GO

Adını pek sık duymamış olabilirsiniz, fakat Finansbank’ın da öğrencilere yönelik bir kredi kartı ürünü bulunuyor. Diğerlerine göre avantajlı yönleri var; CardFinans Go öğrenci kredi kartı ile 150 liraya kadar çektiğiniz nakit avans işlemlerinde ve 150 liraya kadar olan alışveriş işlemlerinizde size hiçbir faiz uygulanmıyor. Mükemmel değil mi?

150 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı faizsiz bir şekilde kredi kartınızdan sağlayabiliyorsunuz. Öğrencilerin sık yaşadığı bir durum bazen otobüs parası bile kalmayabilir cebimizde! Ayrıca yapacağınız alışveriş işlemlerinde size özel +2 taksit imkanı sunuyor, buda güzel bir özellik yüksek meblağlı ürünler için bulunmaz bir nimet niteliğinde.

Dezavantajına gelecek olursak CardFinans Go’da yıllık 25 TL hesap ücreti bulunuyor. Avantajlarının yanından çok büyük bir rakam değil ama yine de işlem yapmasanız dahi yıllık sizden bu parayı her türlü kesiyor.

Yapı Kredi Play Card

Play Card World kredi kartı özelliklerini taşıyor, dolayısıyla World kredi kartı ile ilgili tüm kampanya ve özelliklerden faydalanıyorsunuz. Nedir bunlar derseniz; Para puan kazanma, ekstra taksit imkanları gibi klasik uygulamalar aslında. Yıllık veya aylık herhangi bir hesap işletim ücreti bulunmuyor. Ayrıca özel etkinlikler ve gençlere yönelik markalarda dönemsel indirimler kazanma gibi avantajları var.

TEB – ÜniversiTEB Kredi Kartı

TEB bankasının kredi kartı olan ÜniversiTEB kampanya ve avantajlı bakımından en dolu dolu kartlardan birisi, Bonus Card özelliği taşıması ile de birçok özellikleri içerisinde barındırıyor.

Hafta içerisinde toplamda 50 TL’lik bir alışveriş yaptığınızda, haftasonu sinema yada tiyatro biletinizi %50 indirimli satın alıyorsunuz.

Bonus card olduğu için alışverişlerde bolca puan biriktirebilirsiniz, güzel yanı bu bonus puanları ile hattınıza TL yükleyebiliyorsunuz. ÜniversiTEB kredi kartın yıllık hesap ücreti bulunmuyor. Genel olarak 300-400 lira limit belirleniyor ilk başvurularda, alınması ise oldukça basit.

Değişik bir hizmetleri var ayrıca;

0850 200 0 666 nolu telefonu arayarak ücretsiz çilingir, çekici ve camcı çağırabiliyorsunuz.

Akbank exi26 Kredi Kartı

Axess kart tipinde bir kredi kartı, alışverişlerinizde bolca chip puan kazanabilme şansınız var. Yıllık kart ücret 20 TL olarak belirlenmiş ama ilk yıl sizden kart ücreti almıyor!

Avantajlı özelliklerinden bazıları yapacağınız alışverişleri sonradan taksitlendirme imkanınız var, ayrıca ödemelerinizi erteletebiliyorsunuz.

exi26’nin sms para diye bir uygulaması var, 500 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı sms göndererek direk alabiliyorsunuz. Geri ödemesini ise üç taksit şeklinde yapma şansı tanıyor. Uygun faiz oranı ile bu parayı size sağlıyor, isterseniz taksit sayısını da ücretsiz dokuza kadar arttırıyor.

Ziraat Bankası Genç Kart

Ziraat Bankası Genç Kart

KYK bursu ve öğrenim kredisi alan öğrencilerin zaten direk sahip olduğu bu kartın kredi kartı özelliği de bulunuyor. Bunun için bankaya gidip kredi kartı özelliğini açtırmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Zaten ödemeleri bursunuzdan kesecekleri için direk açıyorlar.

Ziraat bankası bu kart için beş yıl boyunca hesap ücreti kesmiyor, aylık size tanımlanan limit ise 500 TL civarında. Maximum üye kuruluşlarındaki tüm kampanya ve promosyonlardan yararlanabiliyorsunuz. Kazandığınız maxipuanları yine üye kuruluşlardan harcayabilirsiniz.

HSBC Concept Üniversiteli

HSBC bankasının gençlere yönelik çıkardığı kredi kartı ürünüdür. Herhangi bir yıllık kart aidatı ödemesi bulunmuyor, taksitlendirme ve puan kazanma avantajlarının tümüne sahip. Artı taksit ve ödeme erteleme gibi işlemler için sizden ek para talep ederler, kabul ederseniz bu işlemleri yapabilirsiniz. Ekstrelerinizi eski üsul posta yoluyla almak isterseniz, posta başı sizden belirli bir ücret kesilir.  Pek fazla bir avantajı yok ama kredi kartı seçimlerinizde aklınızda bulundurabilirsiniz.

Vakıfbank Like Card

Öğrencilere yönelik kredi kartlarına fazlaca önem veren bir kredi kartı ürünüdür. Hatta bunun için bir siteleri bile var ; http://www.likecard.com.tr/

Her 10 TL’lik alışverişinize bir world puan veriyor, daha sonra bu puanları alışverişlerinizde kullanabiliyorsunuz. Harcadıkça kazandıran bir sistematiğe sahip. Worlpuanların yanında like puan diye bir uygulamaları var, her 1 TL için 1 like puan kazanıyorsunuz, bu puanları daha sonra yapılan çekilişlerden çekiliş hakkı için kullanabiliyorsunuz.

Yıllık aidat almıyorlar fakat ekstrenizi eposta olarak almanız gerek internet şubenizden bunun ayarlamasını yapmanız gerek yoksa kart ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Kredi Kartı Seçimi Yaparken Bunlara Dikkat

Alışveriş konusunda zaten tüm kartlar Axess, Bonus ve Maximum kart tiplerinin özelliklerine sahipler, o yüzden taksitlendirme, puan kazanma olayları hepsinde mevcut. Bu yüzden diğer özellikleri göz önünde bulundurmanız daha faydalı olacaktır.

Öğrenci kredi kartları Limit yetmiyor ise;

Öğrenci kredi kartlarının limitleri sabittir, yükseltmek için internet şubesinden limit artırım talebi vermeniz gerekir, limitin artması için aktif şekilde kullanmalısınız. Yanınızda para olsa dahi kartla ödeyin, sonra da kartınızın borcunu ödeyin bu sayede kart limitiniz hızlıca artar.

Acil nakit ihtiyaçlarınız için;

Arkadaşlar durumlarınızı anlayabiliyorum aranızda acil nakit ihtiyacı için kredi kartı arayışında olduğunu düşündüğüm kişiler için bu uyarı yapmak istiyorum. Kredi kartını direk aldığınız nakit avans çekemeyebilirsiniz, çünkü çoğu bankanın güvenlik önlemleri üç ay kullanımdan önce nakit avans vermiyor, lütfen bunu göz önünde bulundurunuz.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Listede yer alan tüm kredi kartlarına internet bankacılığı aracılığıyla başvurabilirsiniz, hızlı bir şekilde dönüş alırsınız. Kredi kartı verme konusunda bir sıkıntı çıkarmıyorlar, sadece öğrenci belgenizi isteyebilirler.

Öğrenci Kredi Kartları  konumuzdan sonra dilerseniz Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme ve Takibi Nasıl Yapılır? adlı yazımızı okuyabilirsiniz. İyi okumalar ..

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap