Öğrenciler İçin Günlük Ödemeli İşler Hangi Sektörlerde Mevcuttur?

Öğrenciler İçin Günlük Ödemeli İşler

Günümüzde öğrenciler için günlük ödemeli işler sunan birçok işletme mevcut. Gençlerin boş vakitlerinde para kazanmak için en çok tercih ettikleri bu işletmeler yarı zamanlı işlerle hem öğrencileri istihdam ediyor hem de ülke ekonomisine ciddi katkı sağlıyorlar.

Yapılan bir araştırmaya göre Türk ekonomisindeki işçi gücünün %20’sini öğrenciler ve yarı zamanlı işler oluşturmakta, belirtilen bu istatistikle beraber Türkiye için bu sektörün ne kadar büyük bir ehemmiyet taşıdığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Tam zamanlı çalışmaktan ziyade, yarı zamanlı işlerle boş vakitlerini para olarak değerlendirmek ve aynı zamanda eğitimlerini aksatmamak her öğrencinin arzusudur. Bu tarz öğrenciler rahatlıkla part time işleri tercih edebilirler; sonuç olarak part time çalışmak her ülkede mevcut olan, her sektörden talebi bulunan bir iş metodudur.

Öğrenciler İçin Günlük Ödemeli İşler

Öğrencilere yönelik olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere günlük olarak ödeme alabileceğiniz bazı iş kollarından bahsedeceğiz. Hemen hemen her sektörden örnek vermeye çalıştığımız bu listedeki işlerin son derece yaygın olmasına, dolayısıyla da her şehirde bulunabilmesine özen gösterdik.

Siz de tavsiye edeceğimiz iş kollarına başvurunuzu yapabilir ve günlük ödeme alarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın ki eğitim hayatınızı aksatmadan çalışma ortamına adapte olabilmek için öğrencilere sunulan bu imkânlardan yararlanmak günümüzde oldukça kolay, o halde gelin öğrenciler için günlük ödemeli işler listemize yakından bakalım.

Garsonluk

Çoğu öğrenciye yönelik olarak en uygun işlerin başında her zaman garsonluk gelmektir. Öğrencilik mesleği olarak da anılan garsonlukla beraber siz de boş vakitlerinizi değerlendirebilir, eğitim hayatınız süresince güzel paralar kazanarak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Özellikle İstanbul, İzmir, Ankara ve benzeri büyük şehirlerde günlük olarak ödeme yapan birçok kafe ve restoran işletmesi bulunmakta, bu işletmeler öğrenciler için günlük ödemeli işler olarak en iyi alternatifler arasında diyebiliriz.

Temizlik

Hemen hemen her alanda iş bulabileceğiniz yegane sektörlerden birisi de temizliktir. Evlere, marketlere, ofislere, sokaklara ve benzeri lokasyonlara sunduğunuz temizlik hizmetleri sayesinde siz de boş zamanlarınızda para kazanabilirsiniz. Üstelik temizlik işinin çoğu durumda da oldukça kısa süreli olabileceğini bilmekteyiz.

Şehirlerde birçok temizlik ajansları bulunmakta, bu ajanslar genellikle bahsettiğimiz lokasyonlara belirli aralıklarla temizlik servisi vermekteler. Siz de bu ajanslardan birisine temizlikçi olarak kaydolup günlük ödeme alabileceğiniz bir iş kolunda göreve başlayabilirsiniz.

Resepsyion
Resepsyion

Öğrenciler İçin Günlük Ödemeli İşler: Tanıtım

Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen mesleklerden birisi de tanıtımcılıktır. Tanıtım sektörünün hiçbir şekilde sınırının olmaması ve birçok alanda hizmet vermesi aslında öğrenciler için büyük bir nimettir, çünkü herhangi bir tanıtım ajansında düzenli olarak görev yapan bir kişinin zamanını boş geçirmesi pek mümkün değildir.

AVM’lerde ürün tanıtımı yaparak, broşür dağıtarak ya da belirli bir marka ve firmanın karşılama yüzü olarak siz de tanıtım sektöründe yer edinebilirsiniz. Tanıtım sektöründeki birçok ajansın gündelik olarak işçi aldığı ve mesai bitiminde de ücretleri net bir şekilde ilettiği bilinmektedir.

Eğlence Sektörü

Eğlence sektörü çoğu öğrenci için ciddi alternatifler sunmakta. Birçok tanıtım, fuar, lansman ve benzeri etkinlikte eğlence sektöründeki kimselerin rol aldığını görebiliyoruz. Genellikle iki ya da üç gün süren bu etkinliklerde siz de görev alarak gündelik ücretler kazanabilirsiniz.

Ziyaretçileri eğlendirmek ve farklı yarışmalar düzenleyerek onları mutlu etmek üzerine kurulu olan bu sektörde görev almanız içinse çok ciddi donanımlara ihtiyacınız yoktur. Hemen hemen herkes gündelik olarak düzenlenen organizasyonlarda görev alarak eğlence sektöründe bulunabilir.

Öğrenciler İçin Günlük Ödemeli İşler: Resepsiyon Görevlisi

Resepsiyon görevlisi olmak son derece kolay ve sakin bir iştir. Basit bilgisayar kullanımını biliyorsanız, iletişiminize güveniyorsanız ve beklemekten de sıkılmıyorsanız siz de resepsiyon görevlisi olarak rahatlıkla işe başlayabilirsiniz.

Birçok marka ve firma bulundukları bölgede müşterilerini karşılayacak, gelen giden kontrolü yapacak ve mail işlerini yürütecek resepsiyon görevlileri aramakta, bu sektör şüphesiz ki çalışmak isteyen öğrenciler için en iyi alternatiflerden bir tanesi.

Bu yazımızda sizlere öğrencilerin günlük olarak ödeme alabileceği bazı sektörlerden bahsettik. Siz de tavsiye ettiğimiz sektörlerden herhangi bir tanesinde part time bir şekilde çalışmaya başlayarak boş zamanlarınızı değerlendirebilir, eğitim hayatınızı aksatmadan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Daha fazlası için Part Time İş veya Kısmi Süreli İş İlanı Konuları Nelerdir yazımıza da göz atmayı unutmayın, hoşça kalın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap