Online İş Fikirleri

online iş fikirleri

Online İş Fikirleri  tavsiyesi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Online işlere başlamak için hiç zaman kaybetmeyin. Özellikle şu zamanlarda online işler kesinlikle yapılmalıdır. Size gelir kazandıracak olan bu işlerin çoğu sermaye dahi gerektirmiyor. Şimdi bu online iş fikirleri içeriğimizi hep birlikte inceleyelim.1 – Blog Yazarlığı

Şu zamanda blog açmak oldukça kolaydır. İster ücretli isterseniz de ücretsiz blog hizmeti veren sitelerden yararlanıp bloğunuzu açabilirsiniz. Sık sık içerik üreterek bloğunuza takipçi çekebilirsiniz. Tabi özgün içerikler ile daimi şekilde üretken olmanız lazım. Çok fazla içerik üreterek belirli bir okuyucu kitlesine ulaştınız ve para kazanmak istiyorsunuz. Blogunuzdan birkaç farklı yöntemler ile para kazanabilirsiniz. Google Adsense ile sitenize reklam ekleyebilirsiniz. Blogunuza uygun ürünlerin tanıtımını yapabilirsiniz.

2 – Freelance Olarak Çalışmak

İyi kötü herkesin yeteneği vardır. Bunları dijital ortama aktarıp gelir elde edebilirsiniz. Freelancer sitelerine üye olarak başarılı olduğunuz konularda hizmet verebilirsiniz. Mesela Bionluk gibi freelancer sitesine kaydolup photoshop, metin yazarlığı, danışmanlık gibi hizmetler vererek gelir elde edebilirsiniz. Çok fazla yeteneğe ihtiyacınız yok. Birkaç temel hususu bilmeniz yeterli olacaktır. Son zamanlar sıkça tercih edilen bu yöntem ile pasif gelir elde eden onlarca freelance vardır. Sizde verdiğiniz hizmet karşılığında bir bütçe belirleyerek kazanç elde edebilirsiniz.


3- Youtuber Olmak

Sanırım makalenin en can alışı başlığı bu olsa gerek. Son zamanlarda oldukça rağbet gören bu platform herkes tarafından çok seviliyor. Son zamanlarda da görüyoruz ki Youtuber sayısı ve Youtuber olmak isteyen kişi sayısı oldukça arttı. Aslında bu iş fikrinin diğerlerinden daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Youtuber olmak eskiden daha kolay olsada şuan öyle olduğunu söyleyemeyiz. Yeni gelen kurallar ve çok fazla rekabet ortamı bunun başlıca sebepleri arasındadır. Önceden yeni açılan bir kanal yüklediği ilk video ile anında para kazanmaya başlayabiliyordu. Şuan ise para kazanmaya başlayabilmeniz için 4000 saat ve 1000 abone sınırını aşmanız gerekiyor. Bu sizin gözünüzü korkutmasın. Biraz zor olabilir fakat zamanla olacaktır. Bu iş fikrini önermemizin sebebi ciddi paralar kazanacak olmanızdır. Youtube’a özgün ve başarılı içerik üretirseniz gerçekten yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Kesinlikle kazanacağınızın garantisi yok fakat, istikrarlı bir şekilde sevilen videolar üretirseniz ciddi kazançlar elde edersiniz.

4 – E-Ticaret Yapmak

E-ticaret sektörü her geçen yıl gelişmekte ve büyümektedir. Ürünleriniz var ve bunları satmak istiyorsanız e-ticaret tam da size göre. Çok daha fazla kitleye kolayca erişebileceğiniz bu yöntem ile sizde ürünlerinizi satabilirsiniz. Online satış sitelerine üye olup mağaza açarak veya kendi online alışveriş sitenizi kurarak satışlarınızı yapabilirsiniz. Normal bir işletmenizi bile e-ticarete aktarıp çok daha fazla satışlar elde edebilirsiniz. Pazarlama ve ticaret alanında iyiyim diyorsanız tam size göre bir online iş fikridir.


5 – Çevirmenlik Yapmak

En az bir yabancı dil biliyorsanız online bir şekilde kazanç sağlayabilirsiniz. İngilizce metin yazarlığı, İngilizce metin çevirmenliği ve daha benzeri birçok iş ile kazanç elde edebilirisiniz. Freelancer siteleri veya editörlük yapacağınız siteler de çalışabilirsiniz. Açıkçası bu tamamen size kalmış. İşinizi online platformların her alanında icra edebilirsiniz.

6 – Sosyal Medya Yöneticisi Olun

Sosyal medya hesaplarını iyi yönetebilirim diyorsanız bu iş tam da size göre. Birçok şirket, sosyal medya hesaplarını yönetmesi için bir sosyal medya yönetici ile anlaşıyor. Sosyal medya hesaplarında kitle takibi, reklam analizleri, paylaşım analizleri gibi rolleri geliştirmesi için anlaşma yapıyorlar. Sizde Instagram gibi hesapları iyi analiz edebilir ve geliştirebilirim diyorsanız bu işi yapabilirsiniz.

Eğer internet üzerinden kolayca para kazanmak istiyorsanız İnternet Üzerinden Gelir Elde Edebileceğiniz 15 Altın Yöntem başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz. Eğer düzenli olarak bir işte çalışmak istiyorum diyoranız iskur.gov.tr ‘yi ziyaret ederek iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap